Disainiturg. EHTED

Tutvu Disainituru ehtekunstnikega lähemalt siin:


SOMA Jewellery


SOMA on ehtebränd, kus on ühendatud käsitöötraditsioonid moodsa tehnoloogiaga. SOMA esitleb disainiturul nii varasemat kui ka uuemat kollektsiooni. Uue kollektsiooni ehted on valmistatud käsitööna, kasutades keskkonnasõbralikke kive, mis on suurepärane alternatiiv teemantitele.

AGNES VESKI JEWELRY


Agnes Veski ehted on inspireeritud põhjamaisest ning eesti loodusest kasutades nii traditsioonilisi kullassepa võtteid kui ka ootamatuid metalli töötlemise tehnoloogiaid. Kõik ehted valmivad käsitööna. Müügile tulevad hõbedast valmistatud MOSSi ning KÕIV kollektsiooid. MOSSI kollektsioonist tulevad müügile uued kaelaehted ning suured unikaalsed prossid. KÕIV kollektsiooni on juurde tulnud uued kõrvarõnga mudelid ning kividega sõrmused ja kõrvarõngad.

LISA KROEBER JEWELLERY

LISA KROEBER JEWELERY on üks populaarsemaid ehtebrände Eestis, mille asutas 2010. aastal saksa disainer Lisa Lohu. LISA KROEBER JEWELERY loob ainulaadseid, kvaliteetseid ja erakordseid ehteid igas vanuses naistele.


FRONT


FRONT on elukaaslastest ehtekunstnike Mariliis Hopp’i ja Miikael Danieljantsi loodud põhjamaine ehtebränd, milles põimuvad kuumus ja jäisus, kirg ja kargus, naiselik ja mehelik. Vastandite kokkupuutel sünnib midagi ainulaadset, mis saab iga ehtekandja jaoks oma tähenduse. FRONTi valikust leiab minimalistliku ja puhta joonega ehteid, inimestele, kes ei karda silma jääda. Iga meie ehe on valmistatud käsitööna hoolikalt valitud materjalidest, mis ei kaota aja möödudes oma ilu. Disainiturul plaanime muuhulgas välja tuua ka valiku uusi disainersõrmuseid. Lisaks võtame kaasa ka eratellimusel valmistatavate abielusõrmuste näidiseid, millega soovijad tutvuda saavad.

BIRGIT SKOLIMOWSKI JEWELLERY

Birgit Skolimowski Jewellery on tegutsenud Eesti ehtemaastikul juba üle kümne aasta. Alustanud harvadest eritellimuste tegemistest on bränd nüüdseks kasvanud ja pakub lisaks autoriehetele ka pisikesi seeriaid. Tuntumad on erinevates variatsioonides ja suurustes sarjad Puzzle ja Daalia. Birgit Skolimowski Jewellery loomingus on väga erinevaid stiile, täpselt nii nagu muutub autori elu ja maitse, nii kajastub see ehete erinevates stiilides. Vahel romantiline, vahel väga lihtne ja minimalistlik. Pakutavatest ehetest leiab oma iga naine, mees, kes peab lugu Eesti enda inimeste loomingust.
Disainiturule toon tuntud Puzzle sarja, kuid on uued värvid, vormid ja suurused. Tulevad ka sari Daalia, kõrvarõngad, kaelakeed. Kuna Jõulud on pidulik aeg, on valikus üksikeksemplaaris valminud ehted sarjast Flowerpower ja lisandub kõigile kingituste otsijaile sama sarja pisem seeria.


KADI VEESAAR JEWELLERY

Ehtekunstnik Kadi Veesaar ei raamista end hooaja trendide või kiirmoega. Limiteeritud autorilooming on aeglaselt loodud, kvaliteetne ja väärtustab teadlikku tarbimist. Kadi ehted on kaasaegsed, elegantsed ja puhta joonega ning annavad värvikat vürtsi nii argipäeva kui ka piduliku rõivastuse juurde. "Nano" on kollektsioonide juba paljudele armsaks saanud "SugarTwist" ja "Shades" uus generatsioon. Kunstnik otsis väljapeetumat, luksuslikumat viimistlust ja peale pikka uurimustööd ning katse-eksitus-perioodi on tulemus lihtsalt vastupandamatu. Ehted on valmistatud vasest või hõbedast ja kaetud spetsiaalse kattega, mis on allergiavaba ning annab metallile luksusliku tooni ja vastupidava pinna. Iga ehe on vormitud käsitsi kasutades ainult haamrit ja alasit. Disainiturul tulevad müügile juba tuntud ja populaarseks saanud SugarTwist ja Shades kollektsiooni ehted, mis on saanud täiesti uue kuue spetsiaalse kattega. Uus kate on allergiavaba, ajale vastupidav ja annab metallile ilusa täidlase tooni.

KRISTIINA LAURITS


Kristiina Lauritsa ehteid iseloomustab kõige paremini: materjalide taaskasutus, taktiilsus ning maagiline meelelisus. Seekord on plaanis Disainiturul esitleda juba tuttavaid KILD seeria ehteid, mis valminud 100% autori materjalijääkidest, milleks on konstrueeritud kivi ja hõbe. Samuti rinnaehteid seeriast MEIE IGAPÄEVANE LEIB, kus materjalideks leib, teras, lehtkuld ning päris uusi ehteid seeriast JA MULLAST. Uues mütogeograafilises ehteseerias JA MULLAST on kokku saanud nägemused maast ja taevast, argisest ja ülevast. Loodud rinnaehete materjaliks on must muld, teras, hõbe ja erinevad poolvääriskivid.

KAIA SAARNA JEWELRY ART


Kaia Saarna ehtebränd seob looduslikud materjalid vääriskivide ja -metallidega luues omaette karge, unistava ja õitseva orgaanilise floora. Kaia Saarna ehtekavandid on originaallooming – ehe säilitab oma kordumatuse ja väärtuse ka pikkade aastate jooksul. Ehteseeria Kadakamarjad on inspireeritud soojadest sumedatest suveõhtutest Hiiumaa saarel. Kadakamarja ehted on võimalikult minimalistlikud, et neid oleks mugav kanda. Esindatud on ühe, kahe, kolme ja viie marja sõrmused, kõrvarõngad, prossid ning kaelakeed. Ühe kadakamarjaga ehted on unikaalsed, kuna iga kadakamari on kordumatu nagu loodus ise. Ehted on valmistatud hõbedast (925), ning kividest on kasutatud naturaalseid ja sünteetilisi kive.


LENTSIUS DESIGN

Lentsius Design disainer Kairi Lentsius eksperimenteerib skandinaavialikus võtmes materjalide, vormide ning tehnikatega. Disainiprotsessis on alati olulised nii jätkusuutlikkus kui "vähem on rohkem" põhimõtetel uuenduslikkuse otsimine. Disainiturul tuleb müügile Lentsius Design ehete seeria ning TELK projekti mantlid ja poekotid. Eheteseerias tulevad esmakordselt müüki 4 uut kõrvarõngaste arendust ning ka uued käevõrud.

NADA

NADA Läti ehtebränd. NADA on värvi ja vormi kombinatsioon - kitšist minimalismini. Mõned nimetavad seda värviteraapiaks :) NADA ehted on valmistatud vineerist, väga kerged, kvaliteetsed, märgatavad ja armastusega loodud.

KEDRINA JEWELLERY

KEDRINA on Eesti bränd, loodud EKA ehtekunsti eriala tudengi Ljubov Kedrina poolt. Oma loomingus tegeleb disainer enamasti minimalistlike vormidega, mängides palju ringide ja rõngastega. Ehete valmistamiseks kasutab hõbedat.

MERLE KASONEN JEWELLERY


Merle Kasonen Jewellery on kaasaegse minimalistliku vormikeelega ehtebränd, mis loob väikeseeriaid nii meestele kui naistele. Kõik ehted on valminud käsitööna Eestis ning valmistatud väärismetallidest. Disainiturul pakutavas valikus leidub mansetinööpe, lipsunõelu, prosse ja kaelaehteid meestele. Meeste ehetele tasakaaluks leidub valikus ka kõrvarõngaid, sõrmuseid ning kaelaehteid uutest ning juba tuttavatest seeriatest. Disainiturul on uudisena väljas mitu uut seeriat ning toodet. Mansetinööpidele lisanduvad Cupid sari, kõrvarõngastest tuleb detsembriks välja terve uus seeria, mille esmane kohtumine laiema publikuga Disainiturul aset leida võikski.

SIGRID KUUSK

Sigrid Kuusk saab inspiratsiooni loodusest - merest metsani ning sillerdustest ja sädelustest, mida erinevatel aastaaegadel kohata võib. Ehted mänglevad klassikalise ja eripärase piirimail võimaldades kandjal neid igasse situatsiooni kaasata. Disainiturule plaanin kohale tuua ka ainueksemplar ehteid, mida poodidest leida ei saa!


ETTEL JEWELLERY

Ettel Jewellery on kaasaegse vormikeelega klassikalisi kullasepa töövõtteid kasutav ehtebränd, mida iseloomustab kvaliteet ja ajatu disain. Mitmekülgne materjalikasutus loob uusi ja põnevaid vormilahendusi, mis kõnetab erinevaid vanusegruppe ja ehtehuvilisi. Müüki tuleb nii eelmise aasta armastatud uustulnuk hõbeseeria Arizona kui ka põnevaid uusi vääris- ja poolvääriskividega ehteid. Vanematest seeriatest on väljas ka minimalistlik graafiline seeria Structure. Eelmisel aastal osutus suure tähelepanu alla kolm paari viinamari ahhaadist kõrvarõngaid. Plaanin sellel aastal neid nüüd seeria välja anda ja rõhuda üleüldisemalt unikaalsetele kividele ehtes, mis on suuresti katmata ala Eesti ehtedisainis. Klassikaline ja ajatu vääris- ja poolvääriskivi saab kombineeritud minimalistliku ja kaasaegse vormikeelega ehteks.

JEWELLERY FOR PEOPLE


Jewellery For People koosneb miniatuursetest väärismetallist erinevates karakteritest.


INNI


INNI on ehte- ja moeaksessuaaride kaubamärk, mille on asutanud Helsingi disainer ja kunstnik Inni Pärnänen. INNI vineerist ehted põhinevad materjali innovaatilisel kasutamisel ja konstruktsiooni lihtsusel. Kõik kasutatud materjalid on hoolikalt valitud, kodumaised ja säästlikud. 


SECO BY JANE AUS


Disainer Jane Aus kasutab ehete loomiseks peamiselt taaskasutatud hõbedat. Nii võib ehete loomiseks kasutatud hõbe pärineda aegunud elektroonikast või meditsiinitehnikast. Brändi valikusse kuuluvad minimalistlikud ehted, mis lisavad lihtsa kuid silmapaistva nüansi stiilsele välimusele. Disainiturul tuleb müügile parim valik viimastest kollektsioonidest ning erimudeleid moeetendustelt. Valikus on nii kõrvarõngaid, sõrmuseid, käeehteid kui ka keesid. Põhivaliku hulgast leiab ka ainueksemplare.

KATRIN VEEGEN JEWELLERY


Katrin Veegen Jewellery on sel korral võtnud eriliselt fookusesse just meestele suunatud ehted. Samuti on väljapanekusse kaasatud ka disaineri värske ning müstiliselt hõbedane sari SAIKI.


ANNELI TAMMIK EHTED


Anneli Tammik elab ja töötab vabakutselise ehtekunstnikuna Tallinnas. Oma igas kollektsioonis armastab Anneli eksperimenteerida uute tehnoloogiatega ja katsetada materjali piire. Oma töös on ta keskendunud tirazeeritavusele ja uudsetele tehnoloogiatele, leides igas kollektsioonis midagi uut.
Viimastel aastatel on Anneli Tammik EHTED tulnud juiludel välja uue ehteseeriaga. Disainiturule on plaanis välja tulla läbilõikega parimatest ja populaarsematest jõuluseeriatest.


TOHUTOTohuto ehetes kohtuvad minimalistlikud vormid ning kvaliteetsed ja kehasõbralikud materjalid. Oluliseks materjaliks väärimetallide kõrval on anodeeritud titaan, mis annab ehetele erilise kerguse ning müstilised kumavad värvitoonid. Tohuto disainer on Kärt Maran. Disainiturul tuleb müügile suur valik Tohuto põhikollektsioonist: väärismetallist igapäeva lemmikud Toscana ja Luna, pidulikud Drop ja Hunt ning laia värvivalikuga anodeeritud titaanist ehted seeriatest TO, Lible ja Drop.

TANEL VEENRE JEWELLERY


Ehtekunstnik Tanel Veenre omapärane ja kaunis looming on võitnud paljude inimeste südamed, nii Eestis kui mujal maailmas. Ehete loomine on Taneli kirg, mis pakub talle parajal hulgal vabadust, mida kunstnik peab lausa eluks vajalikuks. Disainiturul leiab Tanel Veenre Jewellery värvikirevast tootevalikust ka uue rõivaeseme - unisex T-särgi.


ELIZE HIIOP JEWELLERY

Elize Hiiop Jewellery aka Lumemari on ehtebränd, mille eesmärgiks on luua silmipimestavaid ja jalustrabavaid //naisi, kes kannavad// portselanehteid. Väikeseeriate loomisel on kasutatud pastelseid toone ja kuldamist, seevastu unikaalehete puhul võib nautida puhast valget ning sügavmusta. Brändi iseloomustab minimalistlik joon ja peened tekstuurid, mida pakub lõputu inspiratsiooniallikana loodus ise. Elize Hiiop Jewellery on tegelenud pikki aastaid portselani kui materjali tehnoloogia uurimisega ning ehtebrändina turul alles tärkav nimi. Seega kõik pakutav on uudne ja värske, kuid kuna igapäevast loomisprotsessi rikastab traditsiooniliste tehnikate kõrval aina enam kaasaegne 3D printimine, siis sel aastal on soov heita valgust disainehete väljapanekule atraktiivsete 3D prinditud valgustitega.

Luminée - jewellery by Marita Lumi


Luminée ehted on ehtekunstnik Marita Lumi loodud väeloomade ja värvide kosmos, kus on olulisel kohal unikaalsus ja mängulisus, dünaamika, vormikus kui klassikaline metallikunst. Luminée ehted ühtaegu mängivad nii sisemise lapse leidmise ja glamuursuse sümbioosi piirimail. Luminée 2019 jõulueri on edasiarendus 2018-2019 rändnäituse Džungel töödele. Seega esitletud on uued seeriad ja uued tööd, erisuseks pigem, et eelmise aasta 2in1 kettide seeria on saadaval väikeses mahus ja suure soodusega.

Good Bad Not Ugly by Ester Faiman

Good Bad Not Ugly by Ester Faiman on ehtekunstnik Ester Faimani ettevõte, mis loob käsitööna valmistatud omanäoliseid originaalehteid nii väiketiraažides kui ka ainueksemplaridena. Oma loomingus segab Ester Faiman armastuse selgete vormide ja põrandaaluse popkultuuri vastu ihalusega osata loomade keelt. Tulemuseks on pilkupüüdvad, peamiselt väärismetallist hoolikalt käsitsi valmistatud efektsed ehted, mis seovad nordic cooli annuse kuuma džungliõhku ja keldrikontserdi noir’i. Eelmisel aastal alguse saanud Miki sarja kõrvarõngastele, kaelaehetele ja mansetinööpidele on äsja lisandunud kivikestega kõrvarõngad ning enne Disainiturgu tulevad juurde ka käeketid. Samuti lisanduvad kallima hinnaklassi ZULU sarjale täiesti uue disainiga kõrvarõngad.

Pühapäeval, 15. detsembril kell 11-18, toimub Kultuurikatlas Eesti suurim Disainiturg. Disainiturult leiab kvaliteetset ja eriilmelist disaini Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Sel aastal soovis Disainiturule kandideerida 260 disainerit Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Ukrainast ja Soomest, kellest žürii valis välja 121. Tutvu kõigi Disainiturule tulevate disainerite ja brändidega siin.
disainiturg