Disainiturg 2022. ILLUSTRATSIOONID & SISUSTUS

Disainiturg toimub sel aastal 18. detsembril kell 11-18 Telliskivi Loomelinnakus. Disainiturulised on jagatud ära kolme erinevasse avarasse ruumi, mis kõik asuvad Loomelinnaku platsi ääres: Fotografiska 0 korrus, Roheline saal ja Void.

Tutvu lähemalt illustratsiooni- ja sisustusbrändidega, kelle leiad 18. detsembril toimuvalt Disainiturult:Getter Tiivits Illustrations & Apparel

www.gettertiivits.com
Getter Tiivits FACEBOOK
Getter Tiivits INSTAGRAM

Getter Tiivits on kodumaine illustraator ja disainer, kes äratab igasuguse naiseliku ilu ellu väga isikupärase stiiliga. Tema sulest lendleb mängleva kergusega kauneid ja stiilseid naisi nii postritele kui ka riidest toodetele (särkidele/pusadele/kottidele).

Ammutades inspiratsiooni teda ümbritsevast, ei karda ta ette võtta mitmesuguseid projekte, mis tema kunstiteekonda toidavad, alates personaalsetest illustratsioonidest koostööni kaubamärkidega või brändidega.

Getter võtab kaasa turule isikupäraste illustratsioonidega riideesemed (pusad, särgid, laste särgid), riidest kotid, postrid ja postkaardid, joogipudelid ja pusled. Samuti on nende tootevalikus uued tooted: joogipudelid ja pusled.


AW stuff

www.awshop.xyz
AW stuff FACEBOOK
AW stuff INSTAGRAM

AW stuff on bränd, mille keskmeks on koomiksid inimestest ja muust. Disainiturule võtavad nad kaasa koomiksitega särgid, pusad ja kotid. Märksõnadeks on siiditrükk ja uute piltidega tooted.


Krõõt Kukkur Illustrations

www.coucou.ee
Krõõt Kukkur INSTAGRAM

Krõõt Kukkur Illustrations on bränd, mis keskendub illustratsioonile ning otsib pidevalt erinevaid võimalusi piltide paberilt välja toomiseks. Käekiri on mitmekülgne, humoorikas ja kartmatu ning alati täis üllatusi. 

Tootevalikust leiab nii originaaljoonistusi, graafikat, risograaf printe kui ka postkaarte, email rinnamärke ja kruuse, kaardipakke ning siiditrükiga täiendatud orgaanilisest puuvillast T-särke, riidest kotte ja muud. Esmakordselt on jõuluturul käsitsi valmistatud pehmed tegelased ja uhiuus kootud mustriga villane toode (üllatus!).

Turule tuleb täiesti uus toode – sissekootud mustriga villane sall! Esmakordselt on Disainikeskuse disainiturul pehmed hambad ja loomad ning lisaks valmib selleks ajaks uus märk, uued risograafid ja ehk midagi veel.Labora

www.labora.ee
Labora FACEBOOK
Labora INSTAGRAM

Labora töökoda on disaini ettevõte, mille peamine tegevus on trükiste loomine käsitsi valmistatud paberi ja kõrgtrüki tehnika abil.

Seemnepaberi õnnitluskaardid, jõulukaardid, kalendrid, kunsti graafika lehed. Turul on uuteks toodeteks kalenderid ja märkmikud.
Kiukivi

Foto autor: Johanna Adojaan

www.hannahsegerkrantz.com
Kiukivi INSTAGRAM

Kiukivi kui bränd toodab süsiniknegatiivseid disainelemente, mis on tehtud kanepibetoonist – jätkusuutlikust ehitusmaterjalist, mis koosneb kanepiluust, lubjast ja veest. Kiukivi ühendab materjaliteaduse ning low- end meetodi, kandes seeläbi kaasaegseid jätkusuutlikke väärtuseid. Kanepibetoon on tuntud ehitusmaterjal, kuid Kiukivi on Euroopas esimene, kes selle piltlikult öeldes seinast välja toob ning disainis rakendab.

Kiukivi uus tooteseeria koosneb kolmest skulpturaalsest disainelemendist, mis on käsitsi tehtud puidust vormidesse, ning kaetud lubjakrohviga erinevates pastelsetes toonides. Tooteid saab kasutada sisekujunduses väikeste asjade hoiustamiseks, taimede alustena või lihtsalt süsiniknegatiivse disaini tootemina.

Turule tuleb Kiukivi kaks uut süsiniknegatiivset toodet – väikesed kauss- vormid, kuhu saab asetada väikeseid asju, näiteks ehteid, võtmeid või teeküünla, ning veidi suuremad skulpturaalsed objektid, mida saab kasutada taimede alustena või dekoratiivsete elementidena. Kõik tooted on kaetud lubjakrohviga ning seeläbi vastupidavamad.
Kadri-Maria Mitt

www.kadrimaria.com
Kadri-Maria Mitt INSTAGRAM

Kadri-Maria Mitti pildid illustreerivad igapäevaelu rahulikke tegevusi, millest paljud nõuavad kannatlikkust, sarnaselt loodud piltide tehnikale. A2 (ja A3) formaadis väljatrükid rebimistehnikas loodud illustratsioonidest. Tööde algformaat on A4, mistõttu läbi suure resolutsiooniga skaneerimise tekitavad väikesed rebitud detailid huvitava, “üle-elusuuruse” efekti. 

Väljatrükid tulevad turul müügile esmakordselt, ning võimalik, et ka erandkorras, kuna eraldi veebipoodi nende jaoks vähemalt esialgu plaanis teha pole. Lisaks mõningatele juba kodulehel/Instagramis nähtavatele piltidele on kavas teha mitu tööd juurde just Disainituru tarbeks. Plaanis on ka pakkuda mõned eksemplarid “raamituna”, kus üleval ning all servas on liist koos kinnitusaasaga.Iris Kivisalu


www.iriskivisalu.com
Iris Kivisalu FACEBOOK
Iris Kivisalu INSTAGRAM

Iris Kivisalu on fotograaf, kes oma fotoloomingus ühendab dokumentaalse jutustuse melanhoolse emotsionaalsusega. Tema töödes võib leida räämas kohtade poeetilisust, meeleolukat dokumentalistikat, ilmekat portreed, hämmastavat värvi- ja detailitaju. Disainiturul võib Iriselt soetada erinevaid trükiseid, postkaarte, kalendri või valmis raamituid teoseid seinale. 

Iris Kivisalu võtab turule kaasa fotoprindid, postkaardid, kalender, mõned suureformaadilised raamitud tööd Fotografiskas toimunud näituselt "Sunshineland" .
Uuteks toodeteks on kalender ja postkaardid lisaks tavapärasematele paspartuuga fotoprintidele.


Multistab

Multistab FACEBOOK
Multistab INSTAGRAM

Multistab on 2009. aastast tegutsev tänavakunsti rühmitus, kes on osalenud näitustel, festivalidel ja linnaruumi projektides nii Eestis kui ka mujal Euroopas. Selle kõrval on nad alati loonud oma tegemistest inspireerituid siiditrükis tooteid. 

Müügile tuleb palju erinevate kujundustega siiditrükis unisex t-särke ja pusasid (väga limiteeritud kogusega). Samuti nokamütsid, bucket hat ja kalender. Multistabi siiditrüki kujundused muutuvad iga aasta ja on erinevad. Tootevalikus uued on nokamüts ja bucket hat.Luste

www.luste.ee
Luste FACEBOOK
Luste INSTAGRAM

Luste on bränd mille toodeteks on  fantaasiarikkad illustratsioonid põhjamaisest loodusest. Brändi jaoks on oluline tuua rõõmu ja värvi argipäeva läbi enda mitmekülgse tootevaliku. Tootevalikus suuremõõtmeline seinakalender, lauakalender, uued plannerid, värvilised sokid, sünnipäevade meelespea ja postkaardid. Spetsiaalselt Disainiturul pakutavad kinkekomplektid, rõõmsad jõulupostkaardid ja leiukast.HAKK

www.hakkdesign.com
HAKK INSTAGRAM

HAKK on valdkondade vahelisele koostööle orienteeritud bränd, mis tegeleb sisustus-ja elustiili aksessuaaride disaini, tootmise ja turundamisega. HAKKi disaini DNA on loovus ja traditsioonidel põhinev uuenduslikkus, mille läbi otsime tasakaalu tarbija sõbralikkuse ja jätkusuutlikkuse vahel.

HAKK teeb teadlikke otsuseid, et vähendada jäätmeid, kasutada keskkonnasõbralikke ja regionaalselt toodetud materjale. HAKKi tootevalikus on aksessuaaride ja sisustustoodete kollektsiooni, mis on tehtud taaskasutatud PET plastik vildist. 

Laseriga lõigatud ja kokku volditud konstruktsioon on meil võimaldanud vältida täiendavate materjalide nagu liim, teip, niit, vooder jms kasutamist. HAKK tuleb välja rea vildist toodetega nagu KOBE kandekott, SIUH õlakott, MONOBOX, MIKI prillivutlar, sorteerimis korvid ja PILV lauamatid.

Lisaks on neil ka valikus akrüülklaasi jääkidest toodetud LIND pakisulgurid ja ka tammepuidu jääkidest toodetud arvutialused X-stand. Kõiki komponente on lihtne üksteisest eraldada ja taaskäidelda.Triibuvineer

www.triibuvineer.ee
Triibuvineer FACEBOOK
Triibuvineer INSTAGRAM

Triibuvineer on ainulaadne materjal, mis ühendab põhjamaise kasevineeri tujutõstvate värvidega. Valikus on disaintooteid ja ärikingitusi, mis on silmapaistvad, praktilised ja personaalsed ning need on valmistatud Hiiumaa meistrite poolt puhtas ja inspireerivas keskkonnas. Brändi soov on muuta neid ümbritsevat maailma veidi rõõmsamaks! #heatujutooted. 

Triibuvineer tuleb Disainiturule sisustusaksessuaaridega, mis vastanduvad talvekaamosele ning täidavad kodu ja kingikotid värviküllaste, praktiliste ja jätkusuutlike disaintoodetega. Nende seast võib leida küünlahoidjaid, lauakatteid, tassialuseid, nagisid, serveerimisaluseid, hoiukaste, lauakellasid ning kindlasti ka ehteid, millega ennast kaunistada. Samuti ei puudu ka üllatustoodetele, mis juba nende töökoja päkapikkude käe all valmivad... Turul esmaesitlevad nad stiilset ja praktilist pesukorvi ning veinipudeli kinkepakendit, mida saab järelkasutada valgustina ning mis sobib suurepäraselt ärikingituseks.Julia Valtanen

Julia Valtanen FACEBOOK
Julia Valtanen INSTAGRAM

Julia Valtanen on kunstnik ja illustraator, kes loob säravaid postreid kodusisustuseks. Sellel korral tuleb ta turule värviliste postritega inspireeritud Tallinnast ja Eestist, samuti uus seeria jõulukaarte ning ainulaadsed kollaažid paberist. Ei puudu ka 2023 kalender täis uut loomingut ja kollaaži seeriat.Illustrations STUDIO

www.illustrationsstudio.com
Illustrations STUDIO FACEBOOK
Illustrations STUDIO INSTAGRAM

Illustrations STUDIO on alates 2015. aastast tegutsev ettevõtmine, kus tegutsevad kolm moedisainerist illustraatorit – Cärol Ott, Triin Tint ja Marleen Afanasjev. Nende tööde ühendavaks jooneks on ettearvamatu ning kordumatu tušši kasutamine. Nii sünnivad käsitsi tehtud unikaalsed ja originaalsed illustratsioonid nii suuremates kui ka väiksemates formaatides. Aina enam on nende looming põimunud moedisainiga, sest juba teist aastat leiab nende tootevalikust illustratsioonide kõrval minimalistlike mustritega rõivaid ja aksessuaare. 

Sellel aastal esitlevad nad ahjusooje illustratsioone ning kalendrit, mille illustratsiooni osa on pärast kuu möödumist võimalik välja rebida ja ära raamida. Samuti haaravad kaasa baasmustri ja eriprindiga kimonod.DÜÜN

www.duun-store.com
DÜÜN FACEBOOK
DÜÜN INSTAGRAM

DÜÜN on Eestis käsitsi tehtud kontsept lõhnaküünlad, mis on pühendatud elu ilule läbi aastaaegade. DÜÜN annab igaühele võimaluse kogeda puhast Põhjamaist ilu ja aeglast rahu nii autentselt, et silmad sulgedes võid end leida tuules õõtsuvate mändide vahelt. Iga küünla valamisel püüdleb DÜÜN selle poole, et iga süüdatud taht pakuks puhast rahu. DÜÜN küünalde disain on oma olemuselt lihtne ja klassikaline, pilkupüüdvalt sobiv igas interjööris. 

Iga DÜÜNi küünal on nimetatud rahvakalendri kuu nimetuse järgi ja valmistatud käsitsi koduses töökojas Tallinnas, kasutades looduslikku sojavaha ja lisades kõrgkvaliteetseid parabeenivabu aroomiõlisid. Küünal lõhnab juba süütamatagi ülimalt luksuslikult. Küünalt süüdates lased selle aroomidel seguneda oma kodu lõhnadega, tekitades nii sinu kodule ainulaadseid lõhnakooslusi. 

Seekord on neil plaanis esitleda uutes klaasides küünlad ning selleks ajaks saab valmis ka eksklusiivne self-care kollektsioon, milles on orgaaniline ja kaunite looduslike lõhnadega dušigeel ja kehakreem.Whiteparrot

www.whiteparrot.ee
Whiteparrot FACEBOOK
Whiteparrot INSTAGRAM

Whiteparrot valmistab mustrilisi pinaleid, kotte ja erinevaid tekstiilseid sisustustooteid – aksessuaare, mida saab soovi korral ise tekstiilimarkeritega värvida ja täiendada. Brändi soov on mustritega maailma värvilisemaks muuta ja tegutseda selle nimel, et lastel, nende vanematel ning kohalikku disaini väärtustavatel inimestel oleks haarav ja loominguline võimalus koos aega veeta ning ise seeläbi igapäevaste tekstiilsete tarbeesemete kujundamisse panustada. Valikus on erineva vormi ja mustriga pinalid, kotid, padjakatted ja köögirätikud, mida saab tekstiilimarkeritega värvides edasi kujundada. Lisaks muidugi tekstiilimarkerid ja ka mõned üllatused. 


Kolo|ring Design

www.koloring.eu
Koloring Design FACEBOOK
Koloring Design INSTAGRAM

Kolo|ring Design on väike kodumaine bränd Ukraina südamega. Brändi asutaja ja disainer on Eestis elav ukrainlanna – Kateryna Baumann. Kolo|ring Design pakub käsitööna valmistatud betoonist sisustuselemente. Tooteid iseloomustavad stiilsus, kaasaegne disain ja funktsionaalsus. 

K|R Design-i toodete valikus on erineva kuju ja suurusega betoonalused, pliiatsitopsid, vannitoa komplektid, laua- ja seinakellad. Enamus tooteid on multifunktsionaalsed, neid saab kasutada erinevates eluruumides ja erinevate eesmärkide jaoks. Kõik tooted on disainitud ja valmistatud Eestis väikestes kogustes. Turul esitlen uut RUTA lauakellade seeriat - uus suurus, uued disainid. Samuti tuleb turule mitu varianti kingikomplekte.
Behäppi

www.behappi.eu
Behäppi FACEBOOK
Behäppi INSTAGRAM

Behäppi on erakordne puidust IQ puslemäng, mis on disainitud ja toodetud Eestis SFC sertifitseeritud kasevineerist. Behäppi ei ole lihtne puslemäng, sest sa ei tea kunagi kindlat kohta, kuhu üks või teine element sobib. Behäppi puslemängu lahendamiseks pead täitma mänguala kasutades kõiki pusleelemente. Kuid pea meeles, et sa ei tohiks jätta tühimikke. Behäppi puslemängu saate lahendada kas üksi või luues toreda turniiri oma sõpradega. Behäppi on ideaalne kingitus kõigile puslefännidele, kes otsivad uut väljakutset. Behäppi toodete hulka kuuluvad nii tavalised pildita puidust pusled kui ka prindiga planeedipusled ning gradient seeria. 

Plaanime esitleda täiesti uut puslede kollektsiooni Universe. Kuigi planeetidega prindipusled on müügil mitmes disainipoes, ei ole nad tervet kollektsiooni veel siiani esitlenud. Lisaks on väljas ka kas uut puslet - Pluto ja Uranus. Samuti on neil plaanis eksklusiivselt Disainiturul välja tulla täiesti uue puslemänguga, mis on olnud arenduses ligi aasta. Tegemist on 60 cm diameetriga 400 tükist koosneva ääretult vinge puidust puslemänguga. Mis disainiga see pusle tuleb, see jääb hetkel saladuseks!Tervikliku nimekirja Disainiturule tulevatest disaineritest ja disainibrändidest leiad siit.


///

Sissepääs Disainiturule on külastajatele tasuta.


disainiturg 2022, disainiturg