Disainiturg 2022. MOOD & TEKSTIIL

Disainiturg toimub sel aastal 18. detsembril kell 11-18 Telliskivi Loomelinnakus. Disainiturulised on jagatud ära kolme erinevasse avarasse ruumi, mis kõik asuvad Loomelinnaku platsi ääres: Fotografiska 0 korrus, Roheline saal ja Void.


Tutvu lähemalt moe- ja tekstiilibrändidega, kelle leiad 18. detsembril toimuvalt Disainiturult:KarlKorsar 

www.karlkorsar.com
KarlKorsar FACEBOOK
KarlKorsar INSTAGRAM

KarlKorsar on elustiili bränd, mida iseloomustavad jõulised prindid, mis kirgastavad meie igapäeva elu. 

Turule tulevad põnevad pusad, mütsid, jakid, kleidid ja seelikud. Tooteid nii naistele, kui ka meestele. KarlKorsare tootevalikust tuleb uusi tooteid nende sügis/talvisest kollektsioonist. Samuti tuleb turule ka paar mööblieset.Mari Masso Millinery

www.marimassomillinery.com
Mari Masso Millenery FACEBOOK
Mari Masso Millenery INSTAGRAM

Mari Masso Millinery bränd valmistab vildist naiste ja meeste viltkübaraid ning kaabusid. Kõik peakatted valmivad eestis Kadriorus asuvas ateljees. Materjalidena kasutatakse parima kvaliteediga lamba ja küülikuvillast valmistatud vilti. Kuna vilt on hinnaline looduslik naturaalne materjal, mis kestab ajas on tegemist jätkusuutliku ja loodust hoidva tootega. Kübarat ja kaabut saab pärandada põlvest põlve.

Sel korral tulevad müügile nokats-kübar või kaabu, mis on kantavad igapäevaselt. Tegemist on unikaalse kübaradisainiga, mis on ka praktiline kanda. Samuti tulevad disainiturule uued kübaramudelid, vildist kübarad koos kübaranõelaga. Lisaks väike mütsikollektsioon. Ning unustatud pole ka mehed, kellele on sel korral vildist valmistatud kaabud. Muidugi ei puudu ka palavalt armastatud varasemad mudelid, nokats-kübar, kaabud ja palju muud põnevat. carolxott

www.carolxott.com
carloxott FACEBOOK
carloxott INSTAGRAM

carolxott on julgele kandjale mõeldud rõivabränd, mis pakub värvikaid ning unikaalseid lahendusi garderoobi täiendamiseks. carolxotti looming jutustab kordumatuid lugusid müstiliste Eesti väikesaarte elust enesest ja kutsub üles looma riietega oma lugusid. 

Turul on esindatud nende parim valik kootud aksessuaare, millega külmale talvele vastu astuda. Aksessuaare on võimalik kombineerida ainueksemplar mantlitega, mille sarnaseid teisi kodumaalt ei leia. Lisaks talvistele aksessuaaridele ja mantlitele on turul esindatud Keenias väärindava taaskasutuse meetodil valminud kollektsioon.KOOSdisain

www.koosdisain.ee
KOOSdisain FACEBOOK
KOOSdisain INSTAGRAM

KOOSdisaini kirg on tekstiil ja jätkusuutlik eluviis. Bränd kasutab traditsioonilisi materjale - lina ja nahk - kaasaegsel viisil, tekitades tootmise käigus võimalikult vähe jäätmeid. Pakume linasest kangast tooteid nagu hommikumantlid, padjakatted ja rätikud ning nahast pajakindad, pajalapid, tassialused ja põlled. Uueks tooteks on sel korral linaseid unisex hommikumantleid.Kirill Safonov

www.kirillsafonov.com
Kirill Safonov FACEBOOK
Kirill Safonov INSTAGRAM

Kirill Safonovi moebränd sai alguse 2010. aastal Tallinnas. Tegemist on omanimelise brändiga ning oma esimest kollektsiooni esitles Kirill juba aastal 1999 Eesti Kunstiakadeemia tudengina, kust ta hiljem omandas ka magistrikraadi.
Kirill Safonov brändi kesksus põhineb disaineri kogemustel ja maailmavaatel. Disaineri käekiri on pigem konservatiivne, eesmärgiks tuua esile iga naise kordumatu ilu, rõhutades naiselikkust. Lõiked ja detailid on läbimõeldud ja kangad hoolega valitud.
Brändi tooted on disainitud ja toodetud limiteeritud kogustes disaineri Tallinna stuudios. 

Turule on tulemas riided ja aksesuaarid viimasest kollektsioonist 2022. 
Värske kollektsioon on kaunilt naiselik ja õhuline kollektsioon isikustab disaineri visiooni professionaalse disainerina. Selle kollektsiooni inspiratsiooniks on meie külm ja kaunis meri, külmad värvid ning lummav põhjamaa loodus. Kollektsiooni kangad, mis on hoolega valitud ja tellitud Pariisist, on erilised ning tekstuursed. Tekstiilidisainerina oskab Kirill töötada kangatekstuuriga ja tuua esile selle parimad faktuursed elemendid, mis saaksid naist kaunistada!PROMENADE

www.vilveunt.eu
PROMENADE INSTAGRAM

Moebrändi PROMENADE rõivad ja kudumid on ainueksemplarid, mille kandmisiga on pikem kui üks hooaeg. PROMENADE pakub “slow fashion” toodete tagasitulekut, ajas kauakestvamat ja väärtuslikumat moetoodet kvaliteetsest materjalist ja uudse disainilahendusega.

Noorusajamoe mäletamise kildudest ja traditsioonilisest käsitöökunstist inspireeritud uues moekollektsioonis “TASAKAAL…” põimub uuenduslik disain maalähedase stiiliga, luues rustikaalset minimalismi äärelinna keskkonda. Tänased kootud esemed ühendavad endas vanu traditsioonilisi mustreid ja kaasaja moe nõudmisi.

Sel korral tulevad turule silmkoetooted: jakid, dzemprid, mütsid, sallid. White Crow Design

www.whitecrowdesign.eu
White Crow Design FACEBOOK
White Crow Design INSTAGRAM

White Crow Design on eetiline kleidibränd, mis hindab looduslähedast ja praktilist lähenemist disainimisel ja kombineerib tootmises ülejäänud naturaalsed kangad, visuaalselt erilise lõikega.

Asümmeetria, rohkelt värve, zerowaste põhimõte, mis on seotud mugavusega, iseloomustavad White Crow Design kleite. White Crow Design kleidid on unisize suurusega, uniside võimalusega ja tegumoelt asümmeetrilised. Erilised kleidid, tähelepanuväärsete värvidega, mis eristuvad silmapaistvalt massist. Turul esitlevad nad  esimest korda kahte uut kleidimudelit. Samuti on täienenud lemmikmudeli (Valge Vares) värvivalik.Liisa Soolepp

www.liisasoolepp.com
Liisa Soolepp FACEBOOK
Liisa Soolepp INSTAGRAM

Liisa Soolepp loob kudumeid, mis on oma lihtsuses ajatud ja praktilised ning mõeldud kestma. Disainerile meeldib mängida mustrite ja faktuuridega, et sel moel parimal võimalikul viisil esile tõsta materjali ilu. Vastutustundliku moe toetajana soovib ta läbi oma loomingu tuua rõivastesse rohkem tähenduslikkust. 
Minimalistliku ja ajatu stiiliga kudumid, mille loomisel on kasutatud 100% naturaalseid materjale. Tootetele on iseloomulikud faktuursed mustrid, mille väljamõtlemine ja integreerimine tootmisvõimalustega on alati põnev ja mänguline väljakutse, mis disainerit jätkuvalt inspireerib ja köidab. Kõik tooted on loodud väikeste partiidena ja valminud Eestis. 

Disainituru jaoks valmib limiteeritud kogustega aksessuaaride seeria, milles kohtuvad erinevad kudumis- ja heegeldamistehnikad. Kõik eksemplarid sellest seeriast on käsitsi valmistatud ja unikaalsed, kummardus käsitööle - vanaema diivanipatjadelt näpsatud inspiratsioon minimalistlikus värvi ja vormivõtmestikus. Materjaliks rustikaalne ja karge, samas pehme ja kerge Jaapani täisvillane lõng.Kristel Kuslapuu

www.kristelkuslapuu.com
Kristel Kuslapuu FACEBOOK
Kristel Kuslapuu INSTAGRAM

Disaineri Kristel Kuslapuu kollektsioonid on kõik kootud ja õmmeldud väikestes vabrikutes nii Eestis, kui ka Leedus. Kasutatud on vaid keskkonnasõbralikke kangaid (Oeko-Tex standardi sertifikaadiga), mis on sobilikud kandmiseks nii ülitundlikele allergikutele kui ka lastele. 

Uudistootena tulevad müügile naturaalsest meriino villast toodetud masinkootud mütsid, kindad, kleidid, kampsunid ning samuti ka käsitsi kootud ja nummerdatud ainueksemplarid. Eerin

www.eerin.ee
Eerin FACEBOOK
Eerin INSTAGRAM

Eerin on bränd, mille tooted on meriinovillast ja bambusviskoosist tekstiilitooted nii täiskasvanutele, kui ka lastele. Kõik tooted on Eestis loodud ja õmmeldud. 

Disainiturule tuleb Eerini kõige viimase sügistalvise kollektsiooniga. Uudistoodeteks disainiturul on seekord sinepikollased, rubiinpunased ning mürkrohelised meriinovillased pluusid, polod ja retuusid.Kango Tekstiil

www.kangotextile.com
Kango Tekstiil FACEBOOK
Kango Tekstiil INSTAGRAM

Kango Tekstiil on bränd, mille toodete hulka kuuluvad käsitsi kangastelgedel kootud tekstiilid ja neist valmistatud tooted. 

Müügile tulevad Disainiturule käsitsi kangastelgedel kootud villased sallid, rätikud ja pleedid. Lisaks kotid ning kootud kanga jääkidest õmmeldud mütsid. Paljud nende tooted on kaunistatud tikitud väikeste loomadega. Kogu Kango Tekstiili looming on algusest lõpuni, kudumisest õmblemise ja tikkimiseni, valminud nende töökojas. Uusimaks tooteks nende tootevalikusse on sellel hooajal villasest kangast õmmeldud mütsid.I Λ I V I

www.laivi.ee
LAIVI INSTAGRAM

I Λ I V I on kaasaegne moebränd, mis pakub unikaalseid ainueksemplare, peamiselt monokroomseid rõivaid, mida rikastavad tonaalsed detailid ja läbilõiked. Brändile omane disainikeel kombineerib univormlikke, töörõivastele iseloomulikke funktsionaalseid detaile sportlike elementidega. Omanimelise brändi autor Laivi on vabakutseline kunstnik, kes läbi kunstipraktika otsib alternatiive moe kui fenomeni analüüsimiseks. 
I Λ I V I Tallinna stuudios üksikeksemplaridena valminud toodetes peegeldub meisterlik rätsepatöö ja detailirohke visuaalne esteetika. Igapäevased isikupärased rõivad mõjuvad hoolimata läbivast mustast värvigammast efektselt ja pikupüüdvalt. Huvitavad vormid rikastavad siluetti ning läbimõeldud lahendused lubavad rõivaid kanda mitmel erineval viisil. Laia tootevalikusse kuuluvad nii väiksemad aksessuaarid, nagu näiteks sokid, kootud sallid, vöökotid ja helkurite komplektid, kui ka rõivad. 

Esitlusele tulev “The Sticker Collection” on t-särkidest, dressipluusidest ja dressipükstest koosnev mänguline seeria, mida dekoreerivad läbi aja kogutud ja skanneeritud kleepsude koopiad.
androgear

www.androgear.ee
androgear INSTAGRAM

Androgear on kodumaine rõivabränd, mis toodab sooneutraalseid boksereid. Seisame autentse eneseväljenduse ning kaasava mugavuse eest. Kõik tooted on disainitud ning valmistatud Eestis.
Moco Sock

www.mocosock.com
Moco Sock FACEBOOK

Paaris üksnes 2 identset sokki? Moco sokid seda stressi ei tunne, pakkudes stiilset vaheldust rutiinsele - ühes pakis 3 sokki, kõik erinevad!

Ära lase rutiinil end murda, murra see ise! Moco sokid on disainitud ja toodetud suure hoole ja armastusega Eestis. Moco Sock pakub avastusrõõmu igaühele, kes märkab, et kahe soki asemel on pakis kolm sokki. Igaüks neist on erinev aga siiski omavahel kokkusobiv, pakkudes seega rohkelt mänguruumi erinevate outfitide kokkupanemisel. Moco sokid toovad rõõmu igale rutiinimurdjale. Sel aastal tuleb Moco Sock välja jõulu erimudeliga, mida on saadaval piiratud koguses.HERTTA

HERTTA FACEBOOK
HERTTA INSTAGRAM

HERTTA on Kuressaares tegutsev villaste rõivaste ateljee. Meie tootevalikus on 100% lambavillasest, eritellimusena valmistatud kangast, ülerõivad ja aksessuaarid. 

HERTTA on sellel aastal kohal mantlite, villaste pusadega (meestele ja naistele), käpikute, kõrvaklappide ja sallkraedega. Kohal on ka uus ja põnev on kollektsioon "Unikaalne väärtustava taaskasutus", kus kasutame oma ettevõttes valmistatud kangaste väljalõikusest järgi jäänud jääke põnevate ja unilkaalsete toodete valmistamiseks. 

Lisaks tuleb HERTTA kohale ka kollektsiooniga "Muhu linnud", mis on Muhu saarelt pärit pulmatekkidelt nopitud tikandite autoritehnikas interpretatsioon.Paul Berg

www.paulbergoutdoors.com
Paul Berg FACEBOOK
Paul Berg INSTAGRAM

Paul Berg on Eesti rõivabränd, mis pakub funktsionaalseid jakke igaks aastaajaks, sobilikud Põhjamaisesse kliimasse. Meie jakid on vee- ja tuulekindlad, pikad ning julged. 
Paul Nordic vahetusjakk sobib kandmiseks aastaringselt. Tänu pealiskanga vee- ja tuulekindlusele ning lambavillalaadsele karvasele voodrikangale on soojapidavus ja ilmastikukaitse tagatud. Fliisvoodrist rinna- ja küljetaskud hoiavad soojas su käed. Lisadetailina on varrukate alläärde kinnitatud karabiiniga eemaldatavad fliisist labakindad. 

Pakume jakke viies erinevas värvis. Nende jakid on julged, funktsionaalsed ja kestlikud. Lisaks Paul Nordicu jakkidele, pakuvad nad klientidele ka nende kevad-sügisest jakki Paul Light ning suvetoodet Paul Summer. Samuti toob Paul Berg turule ka  meriino mütse ja tutvustavad peagi valmivaid upcycle saapaid Paul Boots.NISUMA

NISUMA FACEBOOK
NISUMA INSTAGRAM

NISUMA on bränd, mis pakub tooteid loodust ja lihtsust hindavale inimesele. NISUMA on unikaalne, hooliv ja võluv. Brändi tooted on keskkonnasõbralikud, looduslikest materjalidest ning värvitud taimede, seente ja mineraalidega. Looduslike materjalidega värvimisel saadavad toonid on väga võluvad ja sobivad omavahel imehästi kokku.  Disainiturule tuleb NISUMA looduslikult värvitud silmuskootud mütsidega, mille materjalideks on lambavill+alpakavill ning 100% alpakavill. Mütsid on värvitud Eestimaal kasvavate taimede ja seentega. Värvimisel kasutab bränd raudrohtu, kaselehti, pilliroogu, daaliaid, verkjat vöödikut.KARM by Karolin Kärm

KARM by Karolin Kärm INSTAGRAM

KARM by Karolin Kärm loob taaskasutatud kodutekstiilidest stiilseid ja silmatorkavaid kimonosid. Kõik tooted on loodud minimal waste põhimõttel võttes arvesse iga kanga eripärasid. 

Kuna sama mustriga kimonosid saab toota vaid nii palju, kui kangast välja tuleb on ühe mustriga kimono tiraaž maksimaalselt kolm eksemplaari. Kõik turule tulevad tulevad mustrid on uudsed ja väikse tiraaži tõttu on ka palju ainulaatseid üksikeksemplaare.Hata Design

www.designhata.ee
Hata Design FACEBOOK
Hata Design INSTAGRAM

Hata Design on pood, kus on noorte ja abitsioonikate disainerite tooteid Eestist, Lätist, Gruusiast ja Ukrainast. Nad esindavad enamasti ainult uusi brände Eestis, mis on spetsiaalselt välja valitud ja ainult esindatud Hata Design poes.

See aasta toovad nad turule 3 uut Ukraina brändi. Nendeks on Momot, mis on tuntud kui niši bränd enda minimalistlikuse poolest. Sage, mida toodetakse Kiievis ja valikus on värvilised ja kreatiivselt lahendatud dressid. Ning Chereshnivska, mida võib kirjeldada, kui originaalset ja minimalistliku brändi. Peamiselt on nende tootevalikus orgaanilisest puuvillast särgid, kuhu käsitsi peale prinditud brändi loovjuhi Anastasiya Rozava poolt. Samuti ei puudu turult Alpaka kampsunid ja kudumind ning Eesti disainerid, kes on esindatud Eestis, kuid varem pole Tallinnas olnud.Good Vibrations

www.WearGoodVibrations.com
Good Vibrations FACEBOOK
Good Vibrations INSTAGRAM

Good Vibrations on lustakas pesubränd, mis valmistab mõnusatest rõõmsamustrilistest ökopuuvillastest kangastest aluspesu nii meestele, kui naistele. Kõik tooted valmivad nende oma stuudios Koplis, Põhjala Tehases. Good Vibrationsi pesu on hea kingitus endale või kellelegi kallile. 

Seekord tulevad müügile rõõmsamustrilistest ökopuuvillastest kangastest aluspüksid meestele ja naistele. Kohale tulevad ka uued naiste aluspesu mudelid, mida kliendid on ammu juba küsinud. Uusimateks toodeteks Good Vibrationsi valikust on disainiturule tulemas tangad ja bokserid.
Tervikliku nimekirja Disainiturule tulevatest disaineritest ja disainibrändidest leiad siit.


///

Sissepääs Disainiturule on külastajatele tasuta.


disainiturg 2022, disainiturg