Disainiturg 2021. TEKSTIIL&MOOD

Tutvu lähemalt tekstiili- ja moebrändidega, kelle leiad 19. detsembril toimuvalt Disainiturult.


Varasemalt Kultuurikatlas toimunud Disainiturg toimub sel aastal 19. detsembril kell 11-18 Telliskivi Loomelinnakus kuna Loomelinnak võimaldab inimesi paremini hajutada. Disainiturulised on jagatud ära kolme erinevasse avarasse ruumi, mis kõik asuvad Loomelinnaku platsi ääres: Fotografiska 0 korrus, Roheline saal ja Void. 


Tutvu lähemalt tekstiili- ja moebrändidega, kelle leiad 19. detsembril toimuvalt Disainiturult:


TEKSTIIL

HERTTA


hertta.ee

instagram.com/herttaknitwear

facebook.com/atelierhertta

HERTTA on villastele ülerõivastele ja aksessuaaridele keskenduv Kuressaares tegutsev aeglase moe bränd. HERTTA tootevaliku moodustavad arhailisest materjalist valmistatud modernse disainikeelega klassikud, millest üks osa on seeriatooted ning teine osa rätsepatööd. Sellel aastal on HERTTA lettidel tuntud headuses villased mantlid, jakid, kindad ja kõrvaklapid ning uute tulijatena mütsid ning kampsunid!
Uuteks toodeteks on sellel aastal villased mütsid ning kampsunid.


ÖÖKÜLM & Kalle HT Aasamäe


ookulm.com

kalleht.com

facebook.com/ookulmhome

instagram.com/ookulm


ÖÖKÜLM & Kalle HT Aasamäe panid Disainituru tarbeks sel korral oma loomingu ühte kappi. Öökülm paneb välja disainiturule peamiselt oma uue kollektsiooni, mida mujal polegi veel näidatud.


KOOSdisain

koosdisain.ee 

facebook.com/KOOSdisain 

instagram.com/koosdisain

Koosdisain on loodud selleks, et disainida igapäevaelus vajalikke esemeid. Meie lemmikmaterjalid on naturaalsed - lina, puuvill, siid, vill ja nahk. KOOSdisainil on mehised nahast põlled, pajakindad, pajalapid ja tassilaused. Pehmed ja vastupidavad linased saunarätikud sobivad kogu perele. Jõuluks on valminud kauni kalasabamustriga linased hommikumantlid.


Kelpman Textile


kelpmantextile.com 

facebook.com/kelpmantextile

instagram.com/kelpmantextile

Kelpman Textile toodab kvaliteetseid naturaalseid tekstiile ning sisustus- ja rõivaaksessuaare mis on armastatud ja tunnustatud nii Eestis kui ka välismaal. Talveaega sobivad tooted nii kandmiseks kui ka kinkimiseks - kindad, sallid, kapuutsid jm. Kõik soojad ja naturaalsed, armastusega valmistatud. NB! Kelpman Textile ootab teid pühapäeval oma stuudiopoes Telliskivi poetänaval.


MOOD

Karin Rask

karinrask.com

facebook.com/karinraskdesign

instagram.com/karinraskdesign

Karin Rask on modernne keskkonnast hooliv naisteriiete bränd. Hoolega valitud kangajääkidest tehtud tooted on õmmeldud Eestis kogenud rätsepate käe all. Karin Raski käekiri on puhas, minimalistlik ja praktiline. Soojades ja sügishõngulistes toonides kollektsioonis on fookuses modernse lõikega kleidid ja signatuurtooteks kujunenud kimonod, ent oma koht on ka näiteks soojadel villastel mantlitel, peenvillastel pükstel ja (kunst)nahksetel seelikutel. Kõiki rõivaid on üks-kaks eksemplari. Lisaks esimesele kollektsioonile “Karin Rask Premier” (kuhu kuuluvad peenvillased kleidid, täisvillased mantlid ning kunstnahast pluusid-seelikud), võtab Karin kaasa ka uue aastalõpu- hõngulise kapselkollektsiooni kuldsete ning hõbedaste litterkleitidega.


Mekoome


mekoome.com

facebook.com/MekoomeBrand

instagram.com/mekoome

Mekoome on arhitektuursete kudumite bränd. Brändi disainer Larissa Kondina loob digitaalselt graafilisi maastikke ja transformeerib neid kudumismustriteks. Iga kampsuni pikslimuster kirjeldab konkreetset linnakeskkonna tüpoloogiat. Naturaalvillast Eestis disainitud ja kootud Mekoome riided on soojad, pehmed, kerged ning lisaks jäätmavabad ja jätkusuutlikud. Mekoome tuleb Disainiturule alpaka-meriino mütside, sallide ja kampsunitega. Juba armastatud mudelite juurde on lisandunud uute konstruktsioonide ja värvikombinatsioonidega kudumid. Üllatuseks on terve stange of-the-kind kudumeid. Disainiturule tulevad uute konstruktsioonidega kudumid. Kahepoolsed kootud mustriga sallid ja mütsid, kootud seelikud ja püksid.


Kristel Kuslapuu


facebook.com/KristelKuslapuuDesign

instagram.com/kristelkuslapuu


Kõik Kristel Kuslapuu kollekstsioonid on kootud ja õmmeldud väikestes vabrikutes nii Eestis kui Leedus. Kasutatud on vaid keskkonnasõbralikke kangaid (Oeko-Tex standardi sertifikaadiga), mis on sobilikud kandmiseks nii ülitundlikele allergikutele ning lastele. Kangad ja lõngad on 100% puuvillast ja Meriino villast, mis tagab toote taaskasutamisvõimaluse. Eestis ja Leedus naturaalsest meriino villast toodetu masinkootud mütsid, kindad, kleidid, kampsunid ning samuti ka kuulsad käsitsi kootud ja nummerdatud ainueksemplarid. Sel aastal lisandub valikusse esmakordselt ka Leedus toodetud 100% meriino villast kleidid ja kampsunid, mis on jõulueelsel disainiturul laadahinnaga.


Kirill Safonov


kirillsafonov.com

facebook.com/kirillsafonovatelier

instagram.com/Kirill_safonov_moemaja

KIRILL SAFONOV BRÄNDI DNA. Kirill Safonovi moebränd sai alguse 2010. aastal Tallinnas. Tegemist on omanimelise brändiga ning oma esimest kollektsiooni esitles Kirill juba aastal 1999 Eesti Kunstiakadeemia tudengina, kust ta hiljem omandas ka magistrikraadi. Suurt mõju disaineri professionaalsele ja isklikule arengule avaldas loominguline koostöö erinevate Eesti ja välismaa brändidega. Kirill Safonov brändi kesksus põhineb disaineri kogemustel ja maailmavaatel. Disaineri käekiri on pigem konservatiivne, eesmärgiks tuua esile iga naise kordumatu ilu, rõhutades naiselikkust. Lõiked ja detailid on läbimõeldud ja kangad hoolega valitud. Brändi tooted on disainitud ja toodetud limiteeritud kogustes disaineri Tallinna stuudios. Kõik tooted on valmistatud disaineri ateljees Kadriorus.


TheKorsar

karlkorsar.com

facebook.com/KarlKorsar

instagram.com/karlkorsar


The Korsars kaubamärgi taga on õde-venda moe- ja tekstiilidisainerid Hanna ja Karl Korsar. Mõlemad Korsarid on aastaid oma valdkonnas edukalt tegutsenud, kuid kaks aastat tagasi lõid kaks kunstniku ühise brändi, mille alt pakuvad väikeseeriana rõivaid ja aksessuaare, mis on silmapaistvad, hooajatud ja igapäevased, ent julged ja eristuvad. 

The Korsars on elustiili kaubamärk, mis ei piirdu üksnes riietega – valikus on ka kodusisustus ja aksessuaarid siidrättidest aluspesuni. Iga kollektsiooni jaoks on loodud unikaalse prindimustriga autorikangad ning hästiistuvad lõikelahendused. Disainiturule tulevad: pusad, mütsid, jakid, seelikud, sallid, kleidid, talvised jakid, sallid ja pusad.ELLEN RICHARD

ellenrichard.com

instagram.com/ellenricharddesign

facebook.com/ellenricharddesign

ELLEN RICHARD loob naturaalsetest kangastest mugavaid rõivaid, mida saab mitmeti kanda ja mänguliselt kombineerida. Kõik tooted on disainitud igapäevaseks kandmiseks ja õmmeldud kohalike Eesti käsitöömeistrite poolt. Disainiturule tulevad kaasa kleidid ja pükstükid, mida saad kanda nii varrukatega kui ilma ja loomulikult klientide lemmikud villased kimonod. Disainiturule tulevad sel korral kaasa ka uued vabaaja dressid, orgaanilisest puuvillast, mis on antud brändile omaselt ikka mitmeti kantavad!


Raili Nõlvak

railinolvak.com

facebook.com/railinolvakdesign

instagram.com/railinolvak_fashiondesign


Raili Nõlvakut inspireerivad mängud vormi ja konstruktsiooniga ning väikesed ootamatud detailid rõivaste juures. Läbiv joon kollektsioonis on kontrast range geomeetrilise loogika ja naiseliku fluidumi vahel. Raili Nõlvaku kollektsioonide eesmärk on lisada naiste igapäevaellu eksklusiivsust läbi eripäraste lõigete ja detailide.
Rõivad on omapärase disainilahendusega, kuid siiski funktsionaalsed, nooruslikult elegantsed ja šikid. Disainiturul on kaasas sügis-talv 2021 kollektsioon. Kaasas on ka tooteid pidulikuks puhuks ning hea hinnaga näidistooteid ja ainueksemplare

CAROLXOTT


carolxott.com

facebook.com/carolxott

instagram.com/carolxott

CAROLXOTT pakub värvikat lahendust igapäeva rõivastuse vürtsitamiseks. Kõigil pakutavatel toodetel on rääkida oma lugu meie oma väikesaarte ajaloost ja eluolust. Müügile tulevad tooted otse moenädala lavalt. Põhirõhuna keskendudes mõnusatele ja käsitööliste tehnikatega villamantlitele, mis hoiavad soojas ka kõige suurema tuule puhanguga. Et ka käed soojas hoida pakub carolxott Prangli saare kohalike inimeste kootud kahekihilisi kindaid hoidmaks sõrmed soojas. Lõpetuseks veel igapäevased pusad ja T-särgid kontorisse ja kooli. Lisaks sügiskollektsioonile on stangel ka osa Hõbenõela 2020 pärjatud kollektsioonist.Triinu Pungits


triinupungits.com 

facebook.com/PungitsFashion 

instagram.com/triinupungits

Rõivabränd TRIINU PUNGITS jälgib filosoofiat, et keha ja hing peavad eksisteerima harmoonias. Brändi loomingus on rõhk suurtel nüanssidel, mis üllatavad kandjat ja tema arusaama rõivast. TRIINU PUNGITS on tugev annus tänapäeva vaimupüüet – oluline on mõte, mõttekus ja mõtestatus. Disainiturule tulevad kaasa villased kootud ahvidega kudumid: sallid, mantlid jne.


Good Vibrations

WearGoodVibrations.com 

facebook.com/WearGoodVibrations 

instagram.com/wear_good_vibrations

Good Vibrations on lustakas jätkusuutlike rõivaste bränd.  Nad valmistavad mõnusatest kehasõbralikest ja orgaanilistest puuvillastest kangastest aluspesu ja rõivaid, nii meestele kui naistele. Kõik tooted on valminud nende stuudios Põhjala Tehases.
PROMENADE

vilveunt.eu

instagram.com/vilve_unt

PROMENADE rõivad ja kudumid on eksklusiivsed ainueksemplarid ehk “staaresemed”, mille kandmisiga on pikem kui üks hooaeg. PROMENADE pakub “slow fashion” toodete tagasitulekut, ajas kauakestvamat ja väärtuslikumat moetoodet kvaliteetsest materjalist ja uudse disainilahendusega. Nostalgiline pilguheit aastate taha iseloomustab moekollektsiooni ja soosib värvide, mustrite ja materjalide miksimist. Kudumitest on saanud moerõivad, mida täiendavad viigiga retuusid ja lehvivad pluusid, külma kaitseks pikad seelikud ja soojad püksid. Valikus on ka soojad sallid ja mütsid.1.kiht

facebook.com/1.kiht


1.kiht teeb naiste aluspükse – selliseid hästi mugavaid, ilma siltide, lipsude, lillede ja pitsita. Ja hästi õhukesest pehmest materjalist, mis on tehtud vanadest kalavõrkudest ja minema heidetud vaipadest. Need aluspüksid on disainitud nii, et naised saaksid keskenduda oma elu tähtsatele asjadele ja unustada kõrvalised mured. Lõikelt minimalistlikud ja ääretult naiselikud, loodud andma enesekindlust ja jõudu.


Reet Aus

reetaus.com

upmade.org

facebook.com/reetaus

Kõik Reet Aus kollektsioonid on valminud väärtustava taaskasutuse ehk upcycling põhimõttel. Väärtustav taaskasutus võimaldab tootmises tekkiva ülejääk materjali disaini abil tagasi tootmisesse suunata. See tähendab, et tekstiili ülejääke ei visata prügimäele ega põletata, vaid nutika disaini abil toodetakse neist hoopis uued rõivad. See kahandab märkimisväärselt moetööstuse keskkonnamõju, sest iga selliselt toodetud rõivaesemega kulutame keskmiselt 75% vähem vett ja 88% vähem energiat võrreldes sarnase tavatootega.

Tervikliku nimekirja Disainiturule tulevatest disaineretest ja disainibrändidest leiad siit


///

Sissepääs Disainiturule on külastajatele sel aastal tasuta. NB! Eesti Disainikeskus jälgib kõiki reegleid ja soovitusi, mis on riiklikult seoses COVID-19 puhanguga Disainituru toimumise ajal kehtestatud.disainiturg