Disainiturg 2021. EHTED

Tutvu lähemalt ehtebrändidega, kelle leiad 19. detsembril toimuvalt Disainiturult.


Varasemalt Kultuurikatlas toimunud Disainiturg toimub sel aastal 19. detsembril kell 11-18 Telliskivi Loomelinnakus kuna Loomelinnak võimaldab inimesi paremini hajutada. Disainiturulised on jagatud ära kolme erinevasse avarasse ruumi, mis kõik asuvad Loomelinnaku platsi ääres: Fotografiska 0 korrus, Roheline saal ja Void. 


Tutvu lähemalt ehtebrändidega, kelle leiad 19. detsembril toimuvalt Disainiturult:


EHTED

Lisa Kroeber Jewellery

lisakroeber.com

facebook.com/LisaKroeberJewellery 

instagram.com/lisakroeberjewellery

Lisa Kroeber Jewellery on Eesti ehtebränd, mille on loonud Saksa ehtekunstnik Lisa Lohu. Värvilised, kvaliteetsed, ausad ja keskkonnasõbralikud ehted on toodetud Viljandis.


Agnes Veski Jewelry

agnesveskijewelry.com

facebook.com/AgnesVeskiJewelry

instagram.com/agnes_veski_jewelry

Agnes Veski ehted on inspireeritud põhjamaisest ning Eesti loodusest kasutades nii traditsioonilisi kullassepa võtteid kui ka ootamatuid metalli töötlemise tehnoloogiaid. Kõik ehted valmivad käsitööna. Sel korral tulevad müügile juba tuntud Mossi ja Kõiv ehteseeriad ning lisaks ka uus Spring kollektsioon. 


Kedrina Jewellery

kedrina.com

facebook.com/kedrina.jewelry

instagram.com/kedrina.jewelry


Kedrina ehted on loodud jõulise iseloomuga naistele, kellel on julgust olla iga päev erinev ning kes väärtustavad naturaalseid materjale. Valikus on suur hulk minimalistlikke ehteid igapäevaseks kandmiseks. Ehted on valmistatud hõbedast.


New Vintage by Kriss /NVBYK

nvbyk.com

facebook.com/NVbyKriss

instagram.com/nvbyk

Alati stiilsed, erilise sõnumiga ja tugeva emotsiooniga NVBYK ehted on kõnetanud naisi alates 2011.aastast. 2018 aastal Kuldnõelale nomineeritud ja Publiku Lemmiku tiitli pälvinud Kriss Eglite ehtestuudios valmivad käsitööna ning ainult ehedatest ja kvaliteetsetest materjalidest kõik NVBYK käevõrud, kõrvarõngad ja kaelakeed. Keskkonnateadlikkus on ehetesse sisse kirjutatud alates materjalivalikust kuni pakendini. Disainiturule võtame kaasa täiesti uue Elulille kollektsiooni, lisaks täienenud valikuga Hoopside kollektsiooni ja Merevaigu kollektsiooni. 


Krista Lehari Jewellery

kristalehari.com

facebook.com/kristaleharijewellery

instagram.com/kristaleharijewellery

Krista Lehari ehteid võib liigitada "aeglase moe" disainiks, need on inimesele, kes väärtustab ajatut, aga elab hetkes ja on kohal. Ajatud ideed ja väärikas materjal kaalub üles kõik mööduvad trendid. Ehted pole pelgalt aksessuaarid, vaid identiteedi kontsentraadid.


Kristiina Laurits

facebook.com/kristiina.laurits

Kristiina Lauritsa ehted on välja kasvanud tema autoriloomingust. Mängleva kergusega seob ta oma töödes ootamatud materjalid (leib, munakoor, raudplekk) sellise klassikaga nagu hõbe, kuld ja poolvääriskivid. Tulemuseks isikupärane, kõnekas ja alati äratuntavalt kunstniku nägu ehe ehe. Disainiturul tulevad müügile juba tuttavad leivaprossid seeriast ' Meie igapäevane leib' . Need on saadaval kolmes erinevas variandis- lihtne leib, leib kuldlehega ja leib hõbelehega. Teise tootegrupina on plaan välja tuua rida sõrmuseid ja rinnaehteid, mis on valminud jaapani laki tehnikas. 

Uudisena tulevad Disainiturule jaapani lakiga teostatud ehted. Jaapani lakk on iidne idamaade tehnika, mis võimaldab paljude eri toonide ja materjalidega (munakoor, kuldleht) luua kordumatuid pinnalahendusi eritüübilistele ehetele.


Linda al-Assi Jewellery

lindaalassi.com

facebook.com/LindaAlAssiJewellery

instagram.com/lindaalassijewellery

Ehtebränd Linda al-Assi Jewellery tegutseb aastast 2008 ja tema tuntuim disain on kindlasti 2in1 kõrvaehted, mida on erinevates seeriates toodetud juba üle 10 aasta. Lisaks kõrvaehetele on erinevates ehteseeriates esindatud ka prossid, kaelaehted ja sõrmused. Materjalidena kasutab Linda väärismetalle kombineeritult emaili, pulbervärvidega, kividega jms. 

2in1 kõrvaehted on erilised oma kandmismeetodi poolest. Neid saab kanda kahte moodi: kas esimene osa üksi või tagumise osaga koos. Kõikides seeriates on lisaks kõrvaehetele saadaval ka kaelaehted, prossid mida saab soovi korral komplektiks juurde osta. 

Tohuto

tohuto.com 

facebook.com/tohuto.jewellery 

instagram.com/tohuto.jewellery

Tohuto ehetes kohtuvad minimalistlikud vormid ning kvaliteetsed ja kehasõbralikud materjalid. Oluliseks materjaliks väärimetallide kõrval on anodeeritud titaan, mis annab ehetele erilise kerguse ning müstilised kumavad värvitoonid. Tohuto disainer on Kärt Maran. Disainiturule tuleb müügile suur valik Tohuto põhikollektsioonist. Ehteid leiab nii väikesteks kingitusteks kui suurteks žestideks. Laienenud on sõrmuste valik. Tohuto ehtekollektsiooni on lisandunud ka valik põnevate kivide ning pärlitega ainulaadseid ehteid.


Seco by Jane Aus

seco.ee

instagram.com/secobyjaneaus

facebook.com/SecobyJaneAus

Disainer Jane Aus kasutab ehete loomiseks peamiselt taaskasutatud hõbedat. Brändi valikusse kuuluvad minimalistlikud ehted, mille loomist inspireerib peamiselt loodus, kuid viimasel ajal ka üha enam mure keskkonna tuleviku pärast. Oma kollektsioonidega püüab disainer tõsta inimeste teadlikkust keskkonna probleemide osas, kasutades selleks väärismetalli, mida on võimalik korduvalt ümber töödelda.

Müügile tuleb valik varasematest kollektsioonidest MOON, BEE ja ELEMENTS. Toodete hulgas on nii kõrvarõngaid, käevõrusid, keesid kui ka sõrmuseid.

Valminud on ka uus kollektsioon REEF, mis keskendub ookeanides elavate loomade heaolule. Lisaks leiab valikust ainult jõuludeks valminud eritooteid ja ainueksemplare.


Kadi Veesaar Jewellery

kadiveesaar.com 

facebook.com/kadiveesaarjewellery

instagram.com/kadi_veesaar

Ehtekunstnik Kadi Veesaar ei raamista end hooaja trendide või kiirmoega. Tema ehetes on leitud balanss elegantsi ja mängulisuse, väljapeetuse ja ägeduse, ajatu ja trendika vahel. Kõik ehted on valmistatud kunstniku enda poolt, kasutades nii pikaajalisi metallitöö traditsioone kui tänapäevaseid tehnoloogiaid, eesmärgiks unikaalsus, teadlik tarbimine ja kvaliteet.

Disainiturul tulevad müügile juba tuntud ja populaarseks saanud Shades ja Nano kollektsiooni ehted. Uue kollektsioonina on väljas kollektsioon Koi, mis mängib perspektiivi ja tähendusega - seda nii visuaalis kui sõnas. Iga ehe on valmistatud käsitsi kunstniku enda poolt. Pealispind on käsitsi graveeritud saavutamaks kaunis sädelev viimistlus. Ehted on kaetud spetsiaalse keraamilise kattega, mis annab metallile kauni tooni ja vastupidavuse pinnale, lisaks on see kate hüpoallergeeniline.


SOMA Jewellery

somajewellery.com

facebook.com/SOMAjewellery

instagram.com/somajewellery

Eesti ehtebränd SOMA asutati 2016. aastal. SOMA on uuenduslik, sõltumatu ja tulevikku suunatud kaubamärk, mis loob funktsionaalseid, igapäevaseid ehteid. Brändi filosoofia põhineb ideel ühendada digitehnoloogia traditsiooniliste kullassepa töömeetoditega. Disainiturul tulevad müügile kolm 3 kauaoodatud Plüsch värvi ja uue kollektsiooni New World parfüümküünlad. Keskkonnasõbraliku kollektsiooni kontseptsioon põhineb inimese- ja loodusevahelisel harmoonial. Sensuaalne kollektsioon nymphe on klassikaline ja kaasaegne samal ajal, sobib nii igapäevaseks kandmiseks kui ka pidulikumaks puhuks. Erksad ning ülimalt kerged plüsch kõrvarõngad on käsitsi valmistatud ja kaetud kvaliteetse sametiga.

Maarja Niinemägi ehted

instagram.com/maarjaniinemagi_jewellery

Maarja Niinemägi Jewellery valmistab käsitööna titaaniumist ehteid. Brändi tooteid iseloomustab ehete mängulisus, julged värvitoonid ja ehete kergsus.


Good Bad Not Ugly jewellery by Ester Faiman

facebook.com/goodbadnotugly 

instagram.com/esterfaiman

Good Bad Not Ugly nime all tegutsev ehtekunstnik Ester Faiman segab oma loomingus armastuse selgete vormide ja põrandaaluse popkultuuri vastu ihalusega osata loomade keelt. Tulemuseks on pilkupüüdvad, peamiselt väärismetallist käsitsi valmistatud efektsed ehted, mis seovad nordic cooli annuse kuuma džunglit ja keldrikontserdi noir’i.

Good Bad Not Ugly toodete valikus on nii efektselt silmatorkav kollektsioon Zulu, mille tiigrimotiivile on lisandunud värviliste sabasulgedega helklev paradiisilind kui ka Miki sari, milles mitme fassongiga kõrva- ja kaelaehetele, prossidele ja sõrmustele lisaks on ka meestele mõeldud suund, kust leiab nii rinnanõelad kui ka mansetinööbid.

Efektselt silmatorkava Zulu kollektsiooni tiigrimotiivile on lisandunud värviliste sabasulgedega helklev paradiisilind ning Miki kollektsiooni kaela- ja kõrvaehetele, rinnanõeltele ning mansetinööpidele on uue lisandusena sõrmused ja suured prossid.


NRTN


nrtnlab.com

instagram.com/nrtn_official

NRTN läheneb igale ehtele nagu kunstiteosele. Meie eesmärk on iga disainiga kõlav seisukoht võtta. Valmistame ehteid nii traditsioonilises tehnikas, eksperimentaalses uues tehnoloogias ning ühildame tavatuid lähenemisviise, et luua unikaalseid ehteid.
Meie disainilabori moto on jäänud samaks alates brändi loomisest 2016. aastal - luua julgeid, ainulaadseid ja säravaid ehteid, mis eksisteerivad ruumi ja aja piiril.

NRTN ehted on disaininud Hansel Tai ja need on käsitsi valmistatud Tallinna stuudios. Hansel Tai on ehtekunstnik ja disainer, kes on lõpetanud magistriõpingud Eesti Kunstiakadeemias ning omandanud bakalaureusekraadi Pekingi Kaunite Kunstide Akadeemias. Hanseli jaoks on tulevik praegu: aeg liigub meie suunas nii tulevikust kui minevikust.

disainiturg