Disainiturg 2021. AKSESSUAAR&NAHK

Tutvu lähemalt aksessuaari- ja nahabrändidega, kelle leiad 19. detsembril toimuvalt Disainiturult


Varasemalt Kultuurikatlas toimunud Disainiturg toimub sel aastal 19. detsembril kell 11-18 Telliskivi Loomelinnakus kuna Loomelinnak võimaldab inimesi paremini hajutada. Disainiturulised on jagatud ära kolme erinevasse avarasse ruumi, mis kõik asuvad Loomelinnaku platsi ääres: Fotografiska 0 korrus, Roheline saal ja Void. 


Tutvu aksessuaari- ja nahabrändidega, kelle leiad 19. detsembril toimuvalt Disainiturult:


Mari Masso Millinery

       

www.marimassomillinery.com

Facebook.com/MassoMari/


Mari Masso Millinery valmistab naiste kübaraid, luues kaasaaegseid kuid ajatut disaini. Näiteks nokats-kübar on väga praktiline, tagumine äär ei takerdu kraesse, ei jää salli külge, mugav kanda nii üles keeratud mantli kraega, suure salliga ja autoroolis sõites. Materjalina on kasutatud naturaalset toorainet, lamba või küülikuvilti. Valikus on ka erineva disainiga kübarad - kaabud, safari stiilis kübarad, kasuka ja kukla kübarad. Uudisena tulevad müüki peaehted ja paar uut kübaramudelit.


Gerda Retter Design

       

www.gerdaretterdesign.com

facebook.com/gerdaretter 

instagram.com/gerda.retter.design/


Gerda Retter Disain on Eesti aksessuaari bränd aastast 2016. Kõik tooted on valmistatud käsitööna meie ateljees Tartu Aparaaditehases. Toodete valmistamiseks on ainult kvaliteetseid kroomnahku. Ruumilised vormid ja geomeetrilised kujundid on brändi kaubamärk, samuti minimalistlik põhjamaine koloriit ja arhitektuur. Gerda Retter Disain müügile tulevate toodete valikus on pehmete vormidega uus kollektsioon LUCE, mis koosneb selja-, käe- ja õlakottidest, samuti uutest kõrvarõnga mudelitest.TOKU

       

www.toku.ee

facebook.com/tokushoes 

instagram.com/tokushoes/

TOKU on mõeldud tänapäevasele kliendile, kes väärtustab mugavust, nutikat disaini ja jätkusuutlikkust. Meie traditsioonid ja väärtused on pea sada aastat vanad ning püsinud muutumatuna läbi aja. Iga TOKU toode on loodud käsitsi Võrumaal armastuse ja hoolega, tehes kindlaks, et sinuni jõuaks mugavaim ja kauakestvaim TOKU.

Kõiki TOKU tooteid ühendab nutikas disain ja mugavus. Meie tooted on valmistatud käsitööna Eestis, Euroopas toodetud materjalidest. Kõik TOKUd on inspireeritud ortopeedilistest jalanõudest, et pakkuda kõige mugavamat kogemust.
TOKU sussid on lambavillasest vildist, kanna- ja võlvitoega ning vastupidava tallaga, millega kannatab isegi õue põigata!


MÄRSS

       

marssbackpack.com 

facebook.com/marssbackpack/

instagram.com/marssbackpack

MÄRSS valmistab seljakotte ja teisi aksessuaare vegan-sõbralikest materjalidest. Käsitööna valminud tooted on mõeldud nii meestele kui naistele. On oluline, et meie tooted oleksid universaalselt kantavad ning peegeldaksid nii kandja kui ka brändi olemust. Kaasas on klassikalised MÄRSS seljakotid, minimalistlikud vöökotid ja mahukad pestavast paberist kandekotid. Pestavast paberist kandekotid ja sülearvutite taskud.


Inga Radikainen / Leather accessories and shoe design


facebook.com/radikainen

Inga Radikainen on nahast aksessuaaride ja jalatsite disainer. Hetkel tegeleb eritellimustööde valmistamisega ja pakub väiksemaid unikaalse disainiga tootesarju nagu kotid, rahakotid, vööd, jalatsid. Jalanõude ja aksessuaaride märksõnadeks on eelkõige kvaliteet, unikaalsus, ja mugavus, samas loodusest inspireeritud disain.

Kõik tooted on tehtud käsitööna nahast väikeses koguses, mõned ka üksikud. Inga Radikainen pakub saapaid, kingi, kotte, seljakotte ja väiksemaid aksessuaare nagu rahakotid, rahataskud. Kõik tooted on valmistatud kvaliteetsest nahast, on värvirõõmsad. Just värvikombod ja põnevad lõiked on brändi põhitunnuseks. Sel korral on valikus ka mitmed jalatsimudelid meestele!


Stella Soomlais

Stella Soomlais stuudios valmistatakse nahast kotte ja aksessuaare. Ägedale ja kauakestvale disainile lisaks on ettevõtte eesmärk muuta naha kasutust ja tarbimist jätkusuutlikumaks ning vastutustundlikumaks rakendades oma tegevuses ringmajanduse põhimõtteid.Jaana Trauss Design

       

jaanatraussdesign.com 

facebook.com/jaanatraussdesign 

instagram.com/jaanatraussdesign

Jaana Trauss Design tooted on käsitsi valmistatud kvaliteetsest kroomnahast. Nahaga kombineerin veekindlat kangast, millest valmistan seljakotte ja kandekotte. Sobitan kokku erinevaid nahatoone ja selline ongi mu uus kollektsioon. Metalli lisan nii vähe kui võimalik. Kinnisteks on metall lukud YKKlt või tugevad magnet kinnised. Sügisesed toonid ja skandinaavialikult stiilne vorm on kantav erinevate rõivastega. Ehted valmistan nahajääkidest. Kerged nahk ja hõbe kõrvarõngad on aksessuaariks erinevatele üritustele. Ajatu nahk sobib kõigega. Sügis/talvine kollektsioon on valmis! Uued värvid ja mudelid on saadaval. Valikusse on lisandunud uusi ehted ja käevõrusid. Sel sügisel rohkem väikeseid aksessuaare (võtmehoidjad, järjehoidjad jm).


Datamm

       

instagram.com/datamm


Kvaliteetne ja klassikaline. Uus ja vana. Bränd Datamm soovib ühendada need harmooniliseks tervikuks. Kvaliteetsest peenvildist peakatted soojendavad ja kaunistavad pead, talvest kevadeni. Klassikaline materjal, uudsel kujul. Vilt on naturaalne ja ühtlasi mõnus materjal, hoiab sooja, kuid ei muutu umbseks.


Mirgoods

mirgoods.com

facebook.com/mirgoods

instagram.com/mirgoods

Mirgoods nahastuudio asub Tallinnas ja nad on keskendunud esmaklassiliste väikeste nahast toodete ja aksessuaaride valmistamisele. Mirgoods usub vastutustundlikku tarbimisse ja traditsiooniliste nahatoodete valmistamise viiside säilitamisse. Kasutame kvaliteetset pargitud nahka, mida on traditsiooniliselt kasutatud tuhandeid aastaid. Seda tüüpi nahal on suur vastupidavus ja ilus vananemisprotsess ning see mõjutab loodust võrreldes muude nahatüüpidega kõige vähem.


Reflective Zoo

reflectivezoo.com

facebook.com/reflectivezoo

Helkuri funktsiooniga helkivad märgid, mis aitavad Sul pimedal ajal silma paista. Geomeetrilised loomakujulised ja minimalistlikud helkurid.


Piret Loog


piretloog.wixsite.com

Piret Loog valmistab nahkkottide väikeseeriaid. Rõhk on puhtal minimalistlikul disainijoonel. Erilist tähelepanu pöörab ta kaunile teostusele. Disainiturule tulevad müügile nahast kandekotid, õlakotid ja pidulikud ridikülid. Lisaks on võimalus tellida erinevaid mudeleid värvikataloogi alusel.


Tervikliku nimekirja Disainiturule tulevatest disaineretest ja disainibrändidest leiad siit


///

Sissepääs Disainiturule on külastajatele sel aastal tasuta. NB! Eesti Disainikeskus jälgib kõiki reegleid ja soovitusi, mis on riiklikult seoses COVID-19 puhanguga Disainituru toimumise ajal kehtestatud.disainiturg