Disainiturg 2021. KERAAMIKA&KLAAS

Tutvu lähemalt keraamika- ja klaasibrändidega, kelle leiad 19. detsembril toimuvalt Disainiturult


Varasemalt Kultuurikatlas toimunud Disainiturg toimub sel aastal 19. detsembril kell 11-18 Telliskivi Loomelinnakus kuna Loomelinnak võimaldab inimesi paremini hajutada. Disainiturulised on jagatud ära kolme erinevasse avarasse ruumi, mis kõik asuvad Loomelinnaku platsi ääres: Fotografiska 0 korrus, Roheline saal ja Void. 


Tutvu aksessuaari- ja nahabrändidega, kelle leiad 19. detsembril toimuvalt Disainiturult:


KERAAMIKA / KLAAS

SUME

kasumuporcelain.wordpress.com

instagram.com/sumeporcelain

SUME on portselanistuudio, mis disainib ja valmistab käsitsi portselanist lauanõude sarju. Käsitsi valmistatud portselanist lauanõud-tassid, taldrikud, topsid, kausid, vaasid jms. Nõudel on dekooriks mustvalged graafilised joonistused digitrükitehnikas. Disainiturule tulevad uued portselanist täpilised topsid, mis on dekoreeritud glasuurialuse maali tehnikas erinevate oksiidide lahustega, samuti portselanist jõuluehted ja küünlad portselanist kaanega topsides.


Nüüd Ceramics

nuudceramics.com

facebook.com/nuudceramics 

instagram.com/nuudceramics

Nüüd Ceramics on kaasaegse keraamika stuudio, kus valmivad käsitööna põhjamaiselt karget ja minimalistlikku esteetikat kandvad lauanõud ja sisustustooted väikeseeriatena.
Müügile tulevad Nüüdi bestsellerid - betoonjalal vaagnad laias värvivalikus (beebiroosast grafiithallini) ning betoonpõhjal serveerimisalused. Lisaks 3-osalised portelanist taldrikute komplektid, erinevas mõõdus joogitopsid ning uued vormid dessertide serveerimiseks.


Põhjamaa Portselan

nordicporcelain.studio

facebook.com/Nordic-Design-Studio

instagram.com/nordicdesign_pohjamaaportselan

Põhjamaa portselan (Nordic Porcelain) on inspireeritud metsikust loodusest ja minimalistlikust disainist. 


MSK Glass


facebook.com/mskglass

instagram.com/msk_glass

MSK Glass on kolme klaasidisaineri - Aleksandra Pavlenkova, Andra Jõgise ja Kristiina Oppi koostööna sündinud kaubamärk, mis on spetsialiseerunud klaasist tarbenõude valmistamisele. MSK Glass´i vormikeel on põhjamaiselt lihtne, mis tagab disaini vastupidamise ajas. Tooted ei lähtu trendidest vaid on mõeldud kestma. Värvivalikuga tuuakse põhjamaisesse interjööri killukene rõõmu ja sära.

Müügile tulevad käsitsi puhutud tarbeesemed sh klaasist joogikõrred, -jõulukuulid, -vaasid, -kannud ja bestselleriks kujunenud viskiklaasid.
Dendro on madal klassikaline viskiklaas, mille disain on põhjamaine - lihtne ja minimalistlik. Elegantne kuju imiteerib puutüve, iga klaasi põhjale on pressitud unikaalne puu aastaringide jälg, mis imiteerib pikaealisust ja esindab väärikust nagu ka aastaid tammevaatides laagerdunud viski. Viskiklaasid on valminud käsitööna.

Igal aastal on meil pakkuda uue tooniga jõulukuulid. Uuemad tooted on viskiklaasid ja ühelillevaasid, samuti suured vaasid uues värvigammas.


Stuudio Raili Keiv

railikeiv.com 

facebook.com/studiorailikeiv 

instagram.com/railikeiv

Stuudio Raili Keiv tegeleb keraamika disainiga. Nõudeseeriad on igaüks kui eraldi lugu. Lood, mis on inspireeritud materjalidest, majadest, loodusaest, ajaloost, mustritest jm. Stuudio Raili Keiv tuleb Disainiturul välja uue vaasiseeriaga “Nihkes”. Suur osa Raili toodangust valmib Eestis ja olulisteks märksõnadeks on: loodusõbralik tootmine ja pakendamine ning toodede pikaajaluses. Raili keraamika on mõedud igapäevaseks kasutamiseks ja tooted sobivad ka nõudepesumasinasse.


Savivalge

savivalge.ee/pood 

facebook.com/savivalge 

instagram.com/savivalge

Savivalge eesmärk on harmoonilise ja hingestatud, visuaalselt kerge vormi loomine. Nende tooted on enamasti kõrgkuumussavist või portselanist treitud, mõnel juhul on sümmeetriline vorm modelleeritud erikujuliseks. Savivalge nõud sobivad nii moodsasse kodusse kui ka traditsioonilisse interjööri. Disainiturule tulevad uued orgaanilise ja asümmeetrilise vormiga vaasid.Keraamikagalerii TEKE


facebook.com/telliskivikeraamika

instagram.com/telliskivikeraamika

TEKE on keraamika pood, kus müüakse Eesti kunstnike autorikeraamikat. TEKE asub Telliskivi Loomelinnaku poetänaval (Puänt raamatupoe kõrval).


Tervikliku nimekirja Disainiturule tulevatest disaineretest ja disainibrändidest leiad siit


///

Sissepääs Disainiturule on külastajatele sel aastal tasuta. NB! Eesti Disainikeskus jälgib kõiki reegleid ja soovitusi, mis on riiklikult seoses COVID-19 puhanguga Disainituru toimumise ajal kehtestatud.disainiturg