Disainiturg 2021. ILLUSTRATSIOON&VARIA

Tutvu lähemalt illustratsiooni ja varia kategooria disainibrändidega, kelle leiad 19. detsembril toimuvalt Disainiturult.


Varasemalt Kultuurikatlas toimunud Disainiturg toimub sel aastal 19. detsembril kell 11-18 Telliskivi Loomelinnakus kuna Loomelinnak võimaldab inimesi paremini hajutada. Disainiturulised on jagatud ära kolme erinevasse avarasse ruumi, mis kõik asuvad Loomelinnaku platsi ääres: Fotografiska 0 korrus, Roheline saal ja Void. 


Tutvu lähemalt illustratsiooni ja varia kategooria disainibrändidega, kelle leiad 19. detsembril toimuvalt Disainiturult:

ILLUSTRATSIOON

Kirjastus SEIK

seik.ee

instagram.com/minuseik

facebook.com/minuseik

Kirjastus SEIK annab juba 11. aastat välja inspireerivaid tegude kalendreid, kus igal päeval on üks väikene heategu. Kõik tooted on disainitud andekate Eesti noorte poolt. 
SEIK valikust leiab peale inspireerivate tegude kalendrite ka erinevaid märkmikke, koolitarbeid, beebi- ja kinkeraamatuid, disainitooteid nagu kruusid, näomaskid ja kilukarbis sokid. Tooted on loodud inspireerima sind elama iga päeva kui imelist seiklust. SEIK valikust leiab jõulukingi igaühele!


AW stuff

awshop.xyz       

facebook.com/awstuffxyz       

instagram.com/awstuffxyz

AWstuffi toodetel on kajastatud kõik võimalikud olukorrad, mis elus ette tulevad. Disainiturult leiab: koomiksitega särgid, pusad, kotid, telefonikorpused, rinnamärgid, postkaardid, seltskonnamängud, märkmikud jpm.


Krõõt Kukkur Illustrations

coucou.ee        

facebook.com/KrootKukkurIllustrations         

instagram.com/secretspaceship

Krõõt Kukkur Illustrations on bränd, mis keskendub illustratsioonile, kuid otsib pidevalt erinevaid võimalusi piltide paberilt välja toomiseks. Käekiri on mitmekülgne, humoorikas ja kartmatu ning alati leidub uusi üllatusi. Tootevalikust leiab nii originaaljoonistusi, graafikat, risograaf printe kui ka postkaarte, email rinnamärke ja kruuse, embleeme, kleepse, kaardipakke ning siiditrükiga täiendatud orgaanilisest puuvillast T-särke, riidest kotte ja muud. Külmade ilmade puhul on kaasas ka masinkootud hiiglaslik puuvillane pleed.

Luste


luste.ee

instagram.com/lustebrand

facebook.com/lustebrand 

Luste paneb seinad elama! Luste on Eesti bränd, mille tootevalikus on originaalillustratsioonidega seinakalender, plakatid ja postkaardid. Illustratsioonid on inspireeritud ümbritsevast loodusest, andes seda edasi fantaasiarikkal ja värvilisel viisil. Illustratsioonide autor on Martin Veisman, ADC*E 2020 Aasta Disainer auhinna võitja. 

Luste 2021 taimekalendris on eestimaiste, armastatud taimede fantaasiarikkad originaalillustratsioonid. Kalender on suureformaadiline (37x52cm) ning pakendatud kaasaskantavasse kinkekarpi, tehes sellest ideaalse kingituse. Disainiturule tulevad ka fantaasiarikkad taimeillustratsioonidega plakatid, (kahes erinevas suuruses 40x50 ja 50x70cm), jõulupostkaardid ning kleepsud jõulupakkide pakkimiseks ja kaunistamiseks.


Anu Samarüütel / Anuki

anuki.ee

facebook.com/samaruutel

instagram.com/anukistudio


Anu Samarüütel on kunstnik ja disainer, kes loob lakoonilis- värvilis-müstilises stiilis moodi, aksessuaare, väiketekstiile ja moegraafikat. Tema toodete väikeseeriad leiab Anuki sildi alt, oma nime all loob ta aga unikaalsemaid esemeid ja ainueksemplare.

Anu Samarüütel toob disainturule oma graafika ja illustratsioonidega trükitud padjad, kotid ja rõivad aga ka ehted, kruusid ning postkaardid. Anu Samarüütel loob enamasti ainueksemplare ja miniseeriaid, mis on valmistatud käsitsi tema oma stuudios või mõne Eesti väiketootja poolt. Disainiturul saab näha ka uusi kruuse, postkaarte, t-särke ja prinditud tekstiilist esemeid.


Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi disainiraamatud

etdm.ee

facebook.com/disainimuuseum

instagram.com/disainimuuseum
VARIA

IKIGI @köitegaraaž


ikigi.ee

facebook.com/IKIGIbindery

instagram.com/ikigi_bindery

IKIGI köidab maailma lugudega, mille peategelasteks on leidlikud ja jätkusuutlikud pabertooted. Tegemist on disainistuudioga, kus kundedega mõeldakse kaasa, ollakse pühendunud eksklusiivse lisandväärtuse loomisele ja leitakse innovaatilisi lahendusi.


TYPA Stationery

typa.ee/stationery 

facebook.com/typacentre 

instagram.com/typacentre

TYPA Stationery on köitestuudio Tartus, kus valmivad märkmikud, salakarbid ja muud tarvilikud esemed pühendusega inimestele, kes hindavad omapära, vintage hingega asju ja keskkonnasõbralikke valikuid. Meie tooted valmivad käsitööna raamatukogude mahakantud raamatutest, trükitööstuse ülejääkidest ning muudest taaskasutatud materjalidest ühes piirkonnas unikaalses trüki- ja paberikunsti muuseum-stuudios. 

Tartuensise seeria märkmikel on ümber raamatukogude mahakantud raamatukaaned, mistõttu on iga märkmik erinev. Sirgeldajaid ootavad ka ruudukujulised sketchbookid. Märkmike sisupaber - tühi/täpiline/jooneline - on mõnusalt paks (120 gsm) ning 100% taaskasutatud. Lisaks märkmikele on vanadest raamatutest tehtud ka ehetekarp ja raamaturiiuli-salalaegas.


LABORA

labora.ee 

facebook.com/laboraworkshops

instagram.com/laboraworkshops

Labora töökoda on disaini ettevõte, mis ühildab käsitsi paberivalmistamise, kalligraafia ja kõrgtrüki. Üheks olulisemaks suunaks on seemnepaber ja sellest valmistatud disaini tooted. Labora töökoda pakub seemnepaberist valmistatud kaarte, märkmikuid, ja muid "kasvavaid" disaini tooted.


Tervikliku nimekirja Disainiturule tulevatest disaineretest ja disainibrändidest leiad siit


///

Sissepääs Disainiturule on külastajatele sel aastal tasuta. NB! Eesti Disainikeskus jälgib kõiki reegleid ja soovitusi, mis on riiklikult seoses COVID-19 puhanguga Disainituru toimumise ajal kehtestatud.disainiturg