Vestlusõhtu Marit Ilisoniga

Reedel, 24. jaanuaril toimub NORR 11 showroomis aasta esimene Femme salongiõhtu, kus saab heita pilgu kontseptuaalse disaineri ja kunstniku Mariti Ilisoni tahkuderohkesse sisemaailma. 

Jaanuarikuu eelviimasel reedel täitub salongiõhtu õhkkond inspireerivate ideedega – kuulda saab vabakutselise kunstniku, disaineri ning Eesti Kunstiakadeemia õppejõu Marit Ilisoni kõrgelennulisest loomingust ning mitmekülgsetest mõtetest, millest nii mõnigi on omandanud kuju mälestusväärse projekti või kollektsioonina.

Veebruaris võtab disainer juba teist korda osa Londoni Moenädala International Fashion Showcase'ist, kus ta esitleb projekti „Magada tahaks" ning naistekollektsiooni „Teine".

Marit on öelnud, et tema eesmärgiks on vaatajat kõnetada – luua häid tundeid ja meeldejäävaid kogemusi. „Loon ja väljendan erinevaid mõtteid ja kontseptsioone, kuid tavapärase lõuendi ja värvi asemel materialiseeruvad minu ideed tihtipeale rõivastes," selgitab ta. „Minu tegemisi on keeruline kokku võtta, sest ma ei tee vaid üht asja. Tegelen hästi paljuga - alates küpsetamisest ja trummimängust rõivakunsti ning õpetamiseni."

Moekunstis ei keskendu Marit niivõrd kollektsioonide loomisele, kuivõrd inimtaju ja moega seotud ainese käsitlemisele, küsimuste esitamisele ning tavade ja konventsioonide küsimärgi alla seadmisele. „Salongiõhtul kõnelen oma vaadetest ja kogemusest, milline on tänane moetööstus ja milline see ehk võiks olla. Tahaksin inspireerida ja julgustada inimesi tegelema sellega, mida nende hing ihkab, innustada neid katsetama ja proovima. Kindlasti puudutan ka oma erinevaid projekte – valguskostüümidega Lúmine'd, ruumiinstallatsioone, 70 puuvillast kitlit ja viimaseid töid." Lisaks kuulamisele saab salongiõhtul näha ka valikut Mariti mantlitest ning eksemplare naistekollektsioonist.

Palume kõigil soovijail eelregistreeruda hiljemalt 23. jaanuariks Facebookis.
Osalustasu on 15 eurot. Küsimuste korral helista 522 9088