Uued jätkusuutlikkuse juhtnöörid pakuvad teadmisi ja inspiratsiooni ringmajanduseks

SVID (Rootsi Tööstusdisaini Sihtasutus) esitleb uusi rahvusvahelisi jätkusuutlikkuse juhtnööre (Sustainability Guide), millest ettevõtted, disainerid ja kõrgkoolid leiavad inspiratsiooni ja tööriistu, kuidas jätkusuutlikult tegutseda. Sustainabilityguide.eu on hea allikas neile, kes tahavad ökodisainist rohkem teada saada ning asuda ringlusel põhinevat ärimudelit rakendama.

“Ringmajandus” aitab tõsta ettevõtte kasumlikkust, suurendades konkurentsivõimet, vähendades kulusid ja edendades kliendisuhteid. Uus veebileht koondab ringmajanduse ärimudeleid, ökodisaini põhimõtteid ja lugusid ettevõtetest, kes on selles vallas juba kaugele jõudnud. Sealt leiate ka vastused küsimustele, kuidas erinevad ring- ja lineaarmajandus ning kuidas pikendada toote eluiga elutsüklile keskendunud lähenemisega - ning lisaks palju muud.

“Veebileht on algtõukeks ning teadmiste allikaks neile, kes on alles tegemas esimest sammu, aga pakub detailsemat infot ka neile, kes on sel teel kaugemale jõudnud,” ütles Anna Velander Gisslén, EcoDesign Circle projekti- ja kommunikatsioonijuht Rootsi Tööstusdisaini Sihtasutuse juures.

Platvormi aluseks oli uuring väikeste ning keskmise suurusega ettevõtete, disainiorganisatsioonide ja ülikoolide seas. Uuringu käigus tuvastas SVID jätkusuutliku ja ringmajandusega seotud teadmiste vajadused turul

“Varasemad Rootsi jätkusuutlikkuse juhtnöörid on kõrgelt hinnatud, kuid inglisekeelset versiooni on väga oodatud. Uus inglisekeelne sisu võimaldab meil sellele vajadusele vastu tulla nii Rootsis kui mujal,” ütles SVIDi tegevjuht Kristina Frisk.

Jätkusuutlikkuse juhtnöörid avaldatakse erinevates Läänemere regiooni riikides osana Interregi projektist EcoDesign Circle (kaasrahastajaks Euroopa Regionaalarengu Fond). Aasta jooksul tõlgitakse ja lansseeritakse juhtnöörid teistes keeltes.

Juhtnöörid leiab aadressilt www.sustainabilityguide.eu.


Ringdisain