Telli oma ettevõttele Ringdisaini audit

Ringdisaini audit aitab iga ettevõtet või organisatsiooni selle praeguse disainivõimekuse, strateegia, praktikate ja tootearenduse analüüsimisel


Eesti Disainikeskus ja Eesti Kunstiakadeemia jätkusuutliku disaini labor on rahvusvahelises koostöös välja töötanud kaasaegse ringdisaini auditi metoodika, mille abil on võimalik hinnata organisatsioonide disainivõimekust ja võimalikke sobivaid disaini lähenemisi, et integreerida disaini ja ringmajandusega seotud aspektid nende toote/teenuse arenduse protsessi.


Miks ja kellele on Ringdisaini audit mõeldud?

- Ringdisaini audit saab aidata iga ettevõtet või organisatsiooni selle praeguse disainivõimekuse, strateegia, praktikate ja tootearenduse analüüsimisel;

- Ringdisaini audit sobib eelkõige väikestele ja keskmise suurusega organisatsioonidele;

- Ringdisaini audit sobib paremini juba eksisteerivatele organisatsioonidele, sest metoodika keskendub olemasolevate disainijuhtimise praktikate, samuti olemasolevate toodete ja teenuste hindamisele.

Kui palju Ringdisaini audit maksab, kes seda läbi viib ja kaua see aega võtab?

- Ettevõtte omaosalus on 700 - 1400 €, ülejäänud kulud kaetakse Euroopa Regionaalarengufondi vahenditest. Audit kestab 1-2 päeva;

- Auditi viib läbi ringmajanduse ekspert ja disainijuht;

- Auditi tulemusena valmib ettevõttele raport, koos konkreetsete soovitustega edaspidisteks tegevusteks.


Ettevõtetel on võimalik tellida meie kaudu ka ringdisaini sprinte. Ringdisaini SPRINT on ajaliselt piiratud, lühiajaline programm ringmajanduse spetsialisti ja disaineri juhtimisel, mis sisaldab endas ringmajandusealast koolitust, praktilisi ülesandeid ja ettevõtte konkreetse probleemi (toote, teenuse arendus) lahendamist disainmeetoditega.

Kui vajad rohkem infot või soovid tellida oma ettevõttele ringdisainiauditit/ringdisainisprinti,
siis võta julgelt ühendust: 
kaire.rannik@disainikeskus.eeMaterjalid ja lisainfo

Ringdisaini audit (EST) Lae alla pdf!

EcoDesign Audit (ENG) Lae alla pdf!


Loe disainiblogist betoonitehas Framm ringdisaini auditi kogemusest, mis viidi läbi ringmajanduse eksperdi Harri Moora ja teenusedisaineri Kaarel Mikkini juhtimisel.

➔ Vaata videot, kus Harri Moora (Stockholmi Keskkonnainsituudi Tallinna programmijuht ja keskkonnaekspert) tutvustab ringdisaini ja ringmajanduse põhimõtteid ning ettevõte NEFAB jagab oma Ringdisaini sprindi koolitusel osalemise kogemust:


Ringdisain, disainiaudit