Looming ettevõtlusesse – ühendades omavahel käsitööd ja ringmajandust

“Tänane Euroopa liigub üha pikemate sammudega ringmajanduse suunas ja pikas perspektiivis on eesmärgiks jäätmevaba ühiskond. Nn “zero-waste” mudel ei tähenda siiski mitte null-jäätmeteket, vaid seda tuleb mõista eelkõige jäätmete ladestamise lõpetamise ja tekkivate jäätmete uuesti materjalina ringlusse suunamisena,” räägib ringmajandusest jäätmekäitluse ekspert (PhD) Jana Põldnurk ning lisab, et ringmajanduse tõhus elluviimine eeldab nii jäätmetekitajate kui ka potentsiaalsete ringlussevõtjate ehk teisese toorme kasutajate panust ja teadlikkuse tõusu, samuti uute kogumisskeemide arendamist ja teisese toorme väärtustamist. 

Ringmajanduse põhimõtete juurutamiseks kogu majanduses on käepäraseim viis alustada uute äriideedega. Ikka selleks, et esimesest päevast alates oleks ärimudel jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik.

Loov Eesti + Maa programm, mis arendab ettevõtlust piirkondades, pakub Narvas võimalust testida oma äriideed  20.- 22.aprillil, TeamLab@IdaViru “Looming ettevõtlusesse”.

TeamLab on 48-tunnine töötuba, kus kohtuvad innovaatilised ideed ja erinevate kompetentsidega meeskonnaliikmed. Töötoa käigus, toimub mentorite juhendamisel  tooteideede prototüüpimine, arendatakse ärimudeleid ning kaastakse oma meeskonda puuduvaid kompetentse.

Kahe päeva jooksul lahendavad osalejad ülesandeid järgmistes valdkondades:        
Moedisain - Kuidas kasutada kvaliteetseid lõikejääke moedisainis         
Aksessuaarid - Kvaliteetsete materjalide kasutamine aksessuaaride tegemisel         
Käsitöö - Erinevate materjalide kasutamine kingituste ja suveniiride tegemisel        
Sisekujundus - Kangaste kasutamine sisekujunduses         
Reklaammaterjalid - Näiteks reklaam t-särkide taaskasutamine 

Osaleda võib nii olemasoleva idee ja meeskonnaga kui ka sooviga leida idee või tiim. Idee autoril on võimalik kokku panna n-ö ideaalne meeskond, kus on esindatud just tema tooteprojektile vajalikud inimesed ning kogenud mentorite käe all ideed lihvida. Meeskondades osalemine pakub aga värsendavaid väljakutseid nendele, kellel oma idee veel valmis pole. Reedel tutvustatakse ideid ja luuakse meeskonnad, laupäeval arendatakse tooteid ja teenuseid ning keskendutakse ärimudeli loomisele. Viimasel päeval ehk pühapäeval esitlevad meeskonnad töö käigus viimistletud ideid ja zhürii annab neile hinnangu. Viimases etapis valitakse välja parimad ning antakse üle auhinnad.

Täpne ürituse ajakava on peagi leitav Loov Eesti pealehelt ja sündmuste alt.
Registreerimine: Töötuba koos koolituse, mentorluse, lõuna-, õhtusöögi ja kohvipausidega maksab õpilastele ja tudengitele 5€, kõikidele teistele huvilistele 15€. Registreeri end üritusele SIIN.

Ürituse korraldajad on Loov Eesti, Ida-Viru Loomemajanduskeskus ja Textileinventory.  TeamLab on osa “Loov Eesti+Maa” programmist, mida toetavad EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, Briti Nõukogu ja Euroakadeemia.