Kuidas disainerid saavad ettevõtjatel aidata praegusest kriisist maksimaalse kasuga välja tulla?

Hoidke disainerid, strateegid ja arendajad töös!

Eesti Disainikeskus kutsub kõiki Eesti ettevõtteid webinarile ‘‘Kuidas saavad disainibürood Eesti ettevõtteid kriisis toetada?‘‘ 
Webinar toimub 15. aprillil kell 13:00 - 15:00 ZOOM keskkonnas.

Disainerite töö on olnud alati suunatud tulevikku, alustades asjadest arusaamisega, info kogumise ja mõtestamisega ning seejärel vormiliste lahenduste juurde jõudmisega. Eesti disainibüroode võrgustiku ekspertkogu liikmed ja disainerid veetsid viimased poolteist nädalat lugematuid tunde üheskoos veebiruumis, et arutada, kuidas saaksid meie kohalikud disainibürood ettevõtetele kriisis abiks olla ning milliste oskustega saaks aidata ettevõtteid kriisist väljumisel.

Nende kokkusaamiste tulemusel valmis ka järgmisel  kolmapäeval toimuv webinar, kus 
võtavad sõna Eesti Disainikeskuse ekspertkogu liikmed ja disainerid: Dan Mikkin (The Brand Manual), Ionel Lehari (Identity), Jaan Naaber (Neway), Helena Nagel (Dint), Pärtel Vurma (Velvet), Martin Pärn (Iseasi), Kristian Lember (DUX) ja Helena Veidenbaum (Mooncascade).
Webinari eesmärk on arutleda, kuidas disainerid ja disainibürood saavad aidata ettevõtjaid praegusest kriisist maksimaalse kasuga välja tulla ning pakkuda välja võimalikke lahendusi/pakette.

‘‘Hoidke disainerid, strateegid ja arendajad töös!‘‘ on peamine nõuanne disainiagentuur Velvet juhilt Pärtel Vurmalt: ‘‘Me ei taha jääda käed rüppe paremaid aegu ootama, vaid soovime aidata ettevõtetel ja äridel ennast tulevikukindlamaks muuta. Kindlasti on neid ettevõtteid, kellele on abi Kredexi käendustest ja maksevõlgade ajutisest intressivabastusest, aga palju rohkem oleks abi sellest kui me kasutaks praegust võimalust teha tööd tuleviku nimel. Selle nimel, et meid järgmine kord sarnane kriis nii kriitiliselt ei halvaks.‘‘

Digitaalse disaini stuudio DUX juht Kristian Lember ütleb, et ümbermõtestamine ning kohanemine on mitte enam hea omadus, vaid vajadus: ‘‘ Oleme olukorras, kus protsessid muutuvad üleöö - kontaktivaba elu murrab maha ettevõtluses terveid valdkondasid. Tehnoloogia areng ning digitaliseerimine pakuvad täna kriisiolukorrale leevendust ning disainiga on tõesti võimalik lahendada ära väga palju probleeme!‘‘

Mida disainerid täna pakuvad, mis erineb tavaolukorrast?

Disainerid ei saa kindlasti teha oma tööd tasuta, vaid küsivad selle eest õiglast hinda, aga praegusel kriisiperioodil pakuvad nad suuremat paindlikkust, väiksemat ajakulu ning omavahelisest suuremast koostööst tulenevat sünergiat.

Eesti Disainikeskuse poolt hallatavas Eesti disainibüroode võrgustikus on 50 erinevat väga head disainibürood, kes koostööd tehes ja erinevaid kompetentse kokku pannes jõuavad paremate lahendusteni.
Hetkel on võimalik ühe pika protsessi asemel vajadusel liikuda väikeste sammude kaupa, pigem nädalaste sprintidena, mis tähendab suuremat paindlikkust mh ka hinnas (korraga makstavad arved on väiksemad, esimene konsultatsioon tasuta jne).

Disaini abil on just praegu hea võimalus oma äri, tooted ja teenused kõige nutikamalt ümber mõtestada, et leida uusi teenuseid, tooteid ja toimimisviise.


Eesti Disainikeskuse disainiblogis oleme kokku koondanud disainibüroode võrgustiku kompetentsid ja erinevad kriisiaja pakkumised nii ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.

 

Kui Sa ei ole päris kindel, kust alustada, siis oled oodatud tasuta esmasele konsultatsioonile. Selleks kirjuta: info@disainikeskus.ee

 

15. aprilil kell 13:00 - 15:00 toimuv Webinar on TASUTA ent vajab eelnevat registreerimist ning seda saab teha siin.

 
Disainibüroode võrgustik, Disainibüroo