Koolitus: Disainer ja intellektuaalomandi õigused. Kuidas end kaitsta?

Disainer ja intellektuaalomandi õigused. Kuidas end kaitsta? (Mikas Miniotas)


22. märtsil kell 10.00 - 12.00 toimub Eesti Disainikeskuse kontoris koolitus ‘‘Disainer ja intellektuaalomandi õigused. Kuidas end kaitsta?’’, mida viib läbi Mikas Miniotas (AAA Patendibüroo). Koolituse eesmärk on anda kokkuvõtlik ülevaade intellektuaalomandi õigustest ja sellest, kuidas disainer saab ennast kui autorit ning oma teost kaitsta.


Koolituse esimeses pooles anname ülevaate intellektuaalomandi õigustest, pöörates erilist rõhku disainivaldkonnaga kõige enam seotud autoriõiguse- ja disainikaitsele. Vaatame lähemalt, millised õigused nendega kaasnevad, millised on mõlema eelised ja puudused ning millist kaitset need disaineritele kopeerimisjuhtumite korral pakuvad. Koolituse teises pooles arutleme üheskoos erinevate kaasuste üle ja anname soovitusi, kuidas probleeme ennetada ja kuidas käituda nende ilmnemisel.

Koolitus on TASUTA ent kohtade arv on piiratud kuna koolitus toimub Eesti Disainikeskuse kontoris. NB! Koolitust me kusagil üle ei kanna!

Registreeri ennast siin

Aeg: 22. märts, kell 10:00 – 12:00
Sihtgrupp: disainer, disainiettevõtte juht
Koolitaja: Mikas Miniotas (AAA Patendibüroo)
Maksumus: tasuta
Asukoht: Telliskivi tn 60a/7, II korrus (Telliskivi Loomelinnak)
NB! Kohtade arv on piiratud

Koolituse ajakava:

10.00 – 11.00 koolitus
11.00 - 11.10 sirutuspaus
11.10 – 12.00 koolitus


Koolitajast:


Mikas Miniotas on Eesti suurima patendibüroo, AAA Patendibüroo, partner aastast 2015 ja töötanud seal aastast 2006. Tema töö sisuks on igapäevaselt nõustada kliente intellektuaalomandi strateegia loomisel ja nende huvide kaitsmisel intellektuaalomandi ametites, kohtutes ja kohtuvälistes vaidlustes.

Mikas on tegev Eesti Patendivolinikuna kaubamärgi ja disaini valdkonnas ning aastast 2008 on ta MARQUES assotsiatsiooni liige. MARQUES assotsiatsioon esindab kaubamärgi ja disainiomanike huve ning alates 2021. aastast on ta seal Disaini meeskonna esimees. Nimetatud organisatsioonis lobistab ta koos meeskonnaga EL ja rahvusvahelisel tasemel disainiõiguse arengut esindades disainiomanike huve.

Mikas on teinud praktikat ka Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ameti (EUIPO) Invalidity Divisionis, mille ülesandeks on hinnata disainide tühistamise avaldusi.


Koolitust korraldab Eesti Disainikeskus, koostöös Eesti Patendiametiga.
koolitus