Rahvusvaheline stažeerimise konkurss disaineritele

Eesti Disainikeskus kuulutab välja rahvusvahelise stažeerimise konkursi Eesti disainibüroode võrgustikku kuuluvatele disaineritele.


Stažeerimine on mõeldud selleks, et disainerid saaksid omandada kogemusi rahvusvahelistes meeskondades töötamisest, laiendaksid oma kontaktvõrgustikku, õpiksid lähemalt tundma, kuidas toimivad teiste riikide disainibürood ning viiksid Eesti disainikeelt ka mujale maailma. Toetus rahvusvaheliseks stažeerimiseks on olenevalt sihtkohast kuni 4000 eurot, mida saab kasutada reisi- ja majutuskulude katmiseks.

Fotol 2019. aasta stažeerijad: Uku K Küttis, Taavet Kohal ja Jüri Orgusaar

NB! 5. märtsil toimub disaineritele mõeldud stažeerimise infotund (Kultuurikatlas, väikeses Traforuumis, Põhja pst 27a), kell 13:00 - 14:00, kus jagavad oma eelmise aasta stažeerimise kogemust: Uku Kristjan Küttis (töötas Design it Tokyo disainibüroos), Kadri Pukk (töötas Amsterdamis Mijksenaar disainibüroos) ja Taavet Kohal (töötas Helsingis, Bond Creative Disainibüroos). 


→ REGISTREERI ENNAST INFOTUNNILE SIIN
Facebooki event


Stažeerimise periood peab olema vähemalt 3 – 4 nädalat, soovi korral võib periood olla ka pikem, kuid toetuse summa sellest ei suurene. Stažeerimine peab olema läbitud hiljemalt 1. veebruar 2021.a.

Konkursile on oodatud osalema kõik disainerid, sõltumata tegevusvaldkonnast, kes töötavad põhikohaga disainibüroos, mis kuulub Eesti Disainikeskuse disainibüroode võrgustikku 2020. aasta seisuga. Taotluse võivad esitada nii disainerid, kellel on vastuvõttev disainibüroo olemas, aga ka disainerid, kes vajaksid abi vastuvõtva disainibüroo leidmisel. Käesolevas voorus on eelistatud kandidaadid, kellel on vastuvõttev büroo olemas ning kes on kauem praktiseerinud Eesti disainimaastikul. Toetust antakse kuni neljale disainerile.

Konkursil osalemiseks tuleb esitada vabas vormis sooviavaldus Eesti Disainikeskusele katrin@disainikeskus.ee.

Avaldus peab sisaldama:

-    Kandidaadi andmed, lühike ülevaade kogemusest disainerina;
-    Võõrustava disainibüroo andmed, kuhu soovitakse minna ja kui on teada, siis informatsiooni ka töö kohta, mida disainer seal teeb;
-    Orienteeruv aeg, millal on lähetus planeeritud.

 

Antud projekti kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist.
Disainibüroode võrgustik, konkurss