Ilmus uues kuues Disainikaart

photo-16 uus

2012. aasta Disainikaardi puhul muutsime lisaks täienenud koosseisule põhjalikumalt ka kaardi kujundust.

Tallinna Disainikaart juhatab nii linnaelanikule kui ka turistile kätte kohad, kus leiab head eesti disaini. Kaardile on kantud silmapaistvalt kujundatud avalikud ruumid ja eesti disaini eksponeerivad ja müüvad kohad. Objektide valik on mitmekesine ja eriilmeline – kaardil on nii erilised söögikohad, kauplused, hotellid, näitusepinnad kui ka põnevad linnakeskkonnad.

"Disainikaart väärtustab ja tõstab esile head Eesti disaini, mida leidub siinsamas meie ümber kohtades, kus me seda alati ei märka. Tallinlastele pakub kaart võimalust uudistada varasemast tuttavaid paiku uues kontekstis – näiteks Valli baari, Kuku klubi või vana head kohvik Maiasmokka," avab kaardi tausta üks koostajatest, kunstiteadlane Kai Lobjakas.

Tallinna Disainikaart on linnakaart, millel on kollaste numbritega tähistatud disainiga seotud paigad. Kaardi pöördel on iga objekti kohta toodud lühike tutvustus koos täpse aadressi ja lahtiolekuaegadega. Kohtade ülesleidmist lihtsustavad ruumide vaateakendele paigutatud tunnuskleebised. Igal kaardil on kombineeritud kaks keelt - kaart on saadaval eesti-inglise, vene-saksa, soome-rootsi ja jaapani-inglise keeles. Tasuta kaardi leiavad huvilised Tallinna turismiinfopunktidest, Eesti Disainikeskusest ning kaardil ära märgitud asutustest.

Disainikaart jõudis esmakordselt avalikkuseni 2006. aastal Eesti Kunstiakadeemia Disainiaasta projekti raames. Alates 2008. aastast annab kaarti välja Eesti Disainikeskus.

Kaardi pdf versiooni saab alla laadida siit. 

Disainikaart on leitav ka google mapsilt.

Tallinna Disainikaardi väljaandmist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Tallinn Ettevõtlusamet.