Ettevõtluspäeval on arutluse all loomemajandus

Eesti Disainikeskuse eestvedamisel leiab ettevõtluspäeva raames aset kaks seminari, kus keskendutakse disaineri ja ettevõtja koostöö võimalustele. Arutatakse, kuidas koostöö disaineriga aitab kaasa ettevõtte äri kasvule, mida peaks ettevõtja silmas pidama, kuidas jõuda eduka koostööni.

"Disaini rakendamine on üks viise, kuidas konkurentsitihedas keskkonnas oma tootele või teenusele lisandväärtust anda ja seeläbi oma turuväärtust kasvatada," selgitab Eesti Disainikeskuse juhataja Jane Oblikas." Just seetõttu korraldame koos Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ettevõtjatele ja disaineritele suunatud kontaktkohtumise, mis oleks algimpulsiks edukatele koostööprojektidele."

Koostöös Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga korraldab Eesti Disainikeskus seminar-kontaktkohtumise "Ettevõtja ja disaineri koostöövõimalused". Ürituse esimeses pooles räägivad Kristjan Jagomägi (DF disainer) ja Aave Volmer (Extery ärisuuna juht) konkreetsete näidete varal edukatest koostöökogemustest, seejärel toimuvad eelnevalt kokku lepitud kontaktkohtumised disainerite ja ettevõtjate vahel, et arutada potentsiaalseid koostöövõimalusi.

Kontaktkohtumised on suunatud juba tegutsevatele ettevõtjatele ja disaineritele/loomeettevõtetele.

Üritus toimub kell 11.30-14.00 Sokos Hotel Viru Konverentsikeskuse Andante 1+2

Registreerimine kuni 26. septembrini aadressil http://www.koda.ee/?id=15843

Samuti korraldab Eesti Disainikeskus ettevõtluspäeva raames töötoa „Teenusedisain – abimees kliendikesksema ettevõtte poole", kuhu on oodatud teenuste arendamisega seotud töötajad: ettevõtte juhid, turundus- ja kommunikatsioonijuhid, toote- ja teenusearendajad.

Esinevad Janno Siimar (Velvet Creative Alliance loovjuht/teenusedisainer) ja Hannes Seeberg (Provoke teenusedisainer). Töötoas tutvustatakse teenusedisaini olemust ja peamisi tööriistu ning selgitatakse, mida teenusedisainiga tegelemine ettevõtjale annab.

"Teenusedisain võimaldab koguda kokku suure hulga arvamusi, uskumusi ja lootusi kõigilt ettevõttega seotud tegelastelt ning tõlkida need kõigile asjaosalistele samaselt arusaadavasse ja kasutatavasse vormi, pakkuda välja ja kaardistada lahendused. Tulemuseks on reeglina uus ärimudel, uued tegevusvaldkonnad ja uus toimimisloogika," kirjeldab teenusedisaini olemust Janno Siimar.

Seminar toimub kell 14.00-15.30 Sokos Hotel Viru Konverentsikeskuse Allegro saalis.

Loov Eesti ja Eesti Kunstiakadeemia (EKA) koostöös leiab aset seminar „Kuidas kodustada loovust?" kuhu on oodatud nii üliõpilased, ettevõtlusega alustajad kui ka ettevõtete esindajad, kes otsivad uusi võimalusi, et olla turul edukamad.

Loovuse rollist ettevõtluses räägib ettevõtlusnõustaja Ingela Heinaste EKA-st, ettevõtluskultuuri ja keraamika seostest EKA keraamikaosakonna juhataja, professor Urmas Puhkan ja Pädaste mõisa peakokk Peeter Pihel, moekunstnik Lilli Jahilo teemaks on aga „Mood kui ettevõtlus ehk moelooja seotus kultuuriga":

Seminar toimub 9.00-10.30 Sokos Hotel Viru Konverentsikeskuse Bolero 1 saalis.

Infot kõigi ettevõtluspäeva ürituste kohta saab aadressil http://ettevotluspaev.tallinn.ee/programm.

Samas toimub ka üritustele registreerimine.

Kõik üritused on TASUTA