Elumuutva targa lahenduse auhinnale kandideerivad Avatud kool, Metsaühistu ja matusebüroo Memoris


Eesti Disainiauhindade peaauhinnale – elumuutev tark lahendus või teenus kandideerivad Avatud kool, Metsaühistu ja matusebüroo Memoris. Proeksperti, Eesti Disainikeskuse ja Kultuuriministeeriumi esindajatest koosnev žürii hindas graafilise-, veebi ja teenusedisaini töid eesmärgiga tõsta esile disain, mis kõige enam meie elu positiivselt muudab.

“Otsisime disaini, mis on esile kutsunud positiivse muutuse ühiskonnas või meie käitumises ning mis muudab tehnoloogia, lahenduse, toote, teenuse või keskkonna inimlikuks ja arvestab inimeste tegelike vajadustega,” kommenteerib Disainikeskuse juht Jane Oblikas. “Hindamise juures pidasime oluliseks, et oleksid kindlad tõendid, et lõppkasutajad on disainiprotsessi kaasatud ja nende vajadusi uuritud ning lahendusi kasutajatel prototüübitud,” lisab ta.

Elumuutev disain on lihtne, intuitiivne ja loomulik. See on disain, mis on kaotanud vajaduse kasutusjuhendite või kasutaja toe järele. Tihti on see disain, mis on sündinud mitme erineva valdkonna ja osapoole koostöös. Kui kokku vastas ühele või mitmele nendest kriteeriumitest 8 tööd, siis lõplikult jäid sõelale kolm.  

Elumuutva targa lahenduse/teenuse nominendid on:

Avatud Kool

Esimene kool Eestis, mille DNA-s on disainipõhimõtted – põhimõtted, mis on aluseks õppekavade ja teiste koolielu puudutavate strateegiliste otsuste tegemisel. Kuigi Avatud Kool saab oma esimesed õpilased alles 2017. aastal, on juba täna näha olulist mõttemuutust, mida Avatud Kool kogu Eesti koolisüsteemis kaasa võib tuua. Kool keskendub praktilisele projektiõppele, ollakse õpilaskesksed ja tulemuseks on loota, et meie lapsed on hoolivamad, tolerantsemad, avatumad, julgemad, isikupärasemad. Sõbralik ja kasutajamugav veebikeskkond koos põhimõtteid toetava ja seletava graafilise disainiga teeb kooli teistmoodi olemise hoomatavaks ja käegakatsutavaks.

Klient: SA Kogukonnakool
Disainibüroo: Velvet


Metsaühistu

Disain kui ühendav liim, mis viib kokku erametsaomanikud, metsatöötlejad ja riigi. Süsteemselt ja innovatiivselt on disainitud teenusestandard, mille võtab kokku ühtne kaubamärk. Metsaühistu on nüüd metsahalduse kvaliteedistandard. Jõutud on optimaalsema tööprotsessini, on tekkinud sünergia ja kasvanud efektiivsus, mis kokkuvõttes viib suurema müügituluni. Protsessist on võitnud kõik osapooled - kasvab valdkonna usaldusväärsus, erametsad on heaperemehelikult hoitud ja kasutatud ning kasvab ka metsa väärtus tervikuna.

Klient: Keskühistu Eramets TÜH
Disainibüroo: Brand Manual


Matusebüroo Memoris

Teenusedisain, mis on lihtne, intuitiivne ja loomulik. Disainida saab ükskõik millist teenust ja hea, kui see teeb terake lihtsamaks ja talutavamaks meie elu kõige raskema hetke. Memoris on suutnud luua täiesti uue kogemuse inimesele, kes on kaotanud oma lähedase. Kogu protsess, millega me paratamatult oleme sunnitud rinda pistma, on tehtud arusaadavaks ja lihtsaks. Arvestatud on erinevate võimaluste, soovide ja makseviisidega. Ja inimestele läheb see korda! Tagasiside kasutajatelt on positiivne ning mõne kuuga on ettevõtte, kelle peamine konkurentsieelis on teenusedisain, suutnud võtta ca 10% Harjumaa turust.

Disainer: Andrus Lember
Teenusedisainer: Kadri Tuisk


Elumuutva targa lahenduse / teenuse auhinda aitab välja anda Proekspert.

Elumuutva targa lahenduse / teenuse ja kõigi teiste kategooriate laureaadid kuulutatakse välja pidulikul auhinnagalal 16. septembril kell 20.00 Kultuurikatlas. Piletid müügil Piletilevis.