Eestis loodud modulaarne lahas Sheetsplint võitis maailma tunnustatuima disainiauhinna Red Dot

Disainer Mihkel Masso ja lahingumeditsiini instruktor Rait Arro poolt väljatöötatud modulaarne lahas Sheetsplint pälvis auhinna Red Dot Product Design: Winner 2021.

Selle auhinnaga tunnustati eesti disaini kõrget kvaliteeti maailma suurimal ja tuntuimal konkursil. Auhinnaga Red Dot tunnustatakse silmapaistvat tööstusdisaini ja tõstetakse esile kontseptsiooni välja töötanud disainimeeskonda. Esmakordselt on võitnud eestlaste loodud toode Red Dot auhinna meditsiinivahendite kategoorias.

Sheetsplint on universaalne lahas, mis aitab meedikutel fikseerida traumakannatanu jäsemevigased haigla-eelses etapis. Kerge ja kompaktne toode koosneb identsetest voltimiskontuuridega lahasemoodulitest, mille abil on võimalik kombineerida lahaseid ühele kuni mitmele kannatanule, sõltuvalt nende vigastuste iseloomust. 

Red Dot: Product Design on üks suurimaid disainikonkursse maailmas. Sheetsplindi võidu muudab oluliseks konkursi kõrge tase ja tihe konkurents: 55-st riigist esitati üle 6000 toote, mis võistlesid 48-s kategoorias. Konkursil hinnati toote disaini, funktsionaalsust, innovaatilisust, kvaliteeti, jätkusuutlikkust ja ergonoomikat.

Seoses väärika auhinnaga on Sheetsplint esindatud maailma suurimal kaasaegse disaini väljapanekul Red Dot disainimuuseumis Essenis, Saksamaal. Lahast võib näha ka Red Dot’i rändnäitusel, mis varasemalt eksponeeritud Berliinis, Dubais, Hong Kongis, Pekingis ja mujal. Teoseid saab muuseumis näha alates 22. juunist, samast päevast on kõik võidutööd esitletud Red Dot online-näitusel.

Valdkondadeülese koostöö edulugu

Sheetsplint lahas on tsiviil-militaarkoostöö edulugu disaini valdkonnas. Ettevõte on varajasest faasist kaasanud tootearendusesse Kaitseväe meditsiinieksperte ning saanud olulist tuge Kaitseministeeriumi kaitsetööstuse tootearenduse toetuse programmist. Iteratiivne tootearendus ja sihtkliendi juures testimine on võimaldanud arendada Sheetsplint lahase maailmaklassi meditsiinitooteks, mida hindavad meditsiinieksperdid Eestis ja välismaal.

Autoritest:

Mihkel Masso on tootedisainer, kes varasemalt kahel korral võitnud Red Dot auhinna Huum Drop elektrikerise (2015) ja Groveneer iseliimuva seinakattematerjali toodete eest (2019). Ta on lõpetanud Taani Kuningliku Kunstiakadeemia magistrikraadiga ja töötab praegu õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias ning juhib ka endanimelist disainistuudiot, mis pakub toote- ja tööstusdisaini- ja konsultatsiooniteenuseid.

Rait Arro on taktikalise lahingkannatanu käsitluse (TCCC) instruktor ja endine Kaitseliidu kergejalaväe kompanii meditsiinigrupi ülem. Ta on auhinnatud tootejuht meditsiinitehnoloogia ja finantstehnoloogia valdkondades.


Red Dot disainiauhinnast

Saksamaa Design Zentrum Nordrhein-Westfalen poolt loodud Red Dot on oma selleaastase üle 18,000 osalejaga maailma prestiižseim disainiauhind ning kujunenud tunnustatud kvaliteedimärgiks. Lisaks tootedisainile antakse auhinda välja ka kommunikatsioonidisaini ja disainikontseptsiooni kategooriates.

Eestlastest on varasemalt auhinna pälvinud Margot Vaaderpass ja WOH riidepuu (2020); Mihkel Masso ja Groveneer iseliimuv seinakattematerjal (2019); Karl Annus ja Glens lugemisprillid (2017, Glens), Estelon kõlarid (2017), Mihkel Masso ja elektrikeris Huum Drop (2015, Huum), Kaidi Ploomipuu ja newWeave vaip (2011, Narma), Julia Maria Künnap ja söögitool Mari (2010), Hannes Unt ja Restoran Kaerajaan (2008), ning Martin Pärn ja klap​plaud Martin (1998, Martela).


Rohkem infot:

Sheetsplint Press package

Sheetsplint koduleht

Red Dot Product Design


Pressikontakt:

Mihkel Masso

mihkel.masso@sheetsplint.com

+372 53 422 601