Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihand pälvis Tallinna konverentsisaadiku tunnistuse 

Proto Avastuskeskuses selgusid 22. veebruaril 2022.a. Eesti parimad konverentsiteod. Tallinna linna ja Eesti Konverentsibüroo pidulikul tänuüritusel jagati Aasta Konverentsiteo auhindu neljas kategoorias.

Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihand pälvis Tallinna konverentsisaadiku tunnistuse, samuti nomineeriti eelmisel suvel Eesti Disainikeskuse poolt korraldatud Euroopa Disaini-Festivali konverents ''BEYOND DESIGN''.

Foto autor: Toomas Tuul

Aasta Konverentsiteo tiitli üle 300 osaleja kategoorias pälvis Mindvalley University. Mindvalley University on kolm nädalat kestev enesearengu teemaline haridusprogramm-suveülikool, mis tõi 2022. aasta juulis Tallinnasse Kultuurikatlasse 1830 osalejat, neist 1647 välismaalt.

Kuni 300 osalejaga konverentside hulgas võitis Aasta Konverentsiteo Euroopa muuseumide aastakonverents ning auhindade gala.Tegemist on muuseumivaldkonna suurima ja tähelepanuväärseima üritusega, mis 2022. aastal toimus Tartus, Eesti Rahva Muuseumis.

Aasta Korporatiivsündmuse kategoorias pälvis võidu Wise Days 22 – Globaalse tehnoloogiaettevõtte Wise’i töötajate suveüritus Eestis. Kokku osales üritusel 2000 Wiserit, sealhulgas mitmed töötajad Wise’i teistest kontoritest Ühendkuningriigist, Ungarist, Singapurist, Ameerika Ühendriikidest ning Brasiiliast.

Innovatiivseima Konverentsilahenduse tiitel läks seekord rahvusvahelisele teaduskonverentsile Evolving Challenges in European Economies (ECEE) . Tegemist on unikaalse konverents-suvekoolide seeriaga, mida on korraldatud Tallinnas juba 15 aastat Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Panga ja USA teadusühingute koostöös.

Tallinna linn andis üle ka omapoolse eriauhinna Wise Days 22 üritusele 1900 osalejaga silmapaistvalt jätkusuutliku ürituse korraldamise eest.

Lisaks said Tallinna konverentsisaadiku tunnistuse kaheksa teenekat inimest, kes on Tallinnasse rahvusvahelisi konverentse toonud. Nende hulgas Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihand; Maksim Jenihhin, Tiit Lukk ja Peeter Müürsepp Tallinna Tehnikaülikoolist, Monika Mortimer Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudist, Katrin Kullasepp, Helen Geršman, Lisa Indraccolo Tallinna Ülikoolist. Tallinna konverentsisaadik on oma eriala tippspetsialist, kes osaleb regulaarselt oma valdkonna rahvusvahelistes koostööprojektides ning soovib tuua ühenduse konverentsi Eestisse.

Konverentsiteo konkursile laekus tänavu 33 taotlust, kelle seast valiti võitjad MTÜ Eesti Konverentsibüroo liikmete seas läbi viidud hääletusel. Aasta Konverentsitegu 2022 tunnustused andsid üle Tallinna abilinnapea Joosep Vimm ja Eesti Konverentsibüroo juhatuse esimees Ott Sarapuu.

MTÜ Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul on Eesti on muutumas konverentsimaastikul järjest populaarsemaks sihtkohaks. “Tallinna kompaktsus ja meie erialaspetsialistide ettevõtlikkus töö on toonud meile oma valdkonna tippsündmusi läbi mille on Tallinn saanud palju rahvusvahelist tähelepanu. Rahvusvahelised konverentsid on tutvustanud Eesti saavutusi üle maailma, suurendanud meie nähtavust eri valdkondade kompetentsikeskusena, nende toimumine on aidanud sõlmida Eestile kasulikke eriala-, teadus- ja ärikontakte ning toonud majanduslikku tulu meie ettevõtjatele“.


Aasta Konverentsitegu on MTÜ Eesti Konverentsibüroo poolt 2011.a. ellu kutsutud konkurss, tunnustamaks  rahvusvahelisi sündmusi, mille toimumine Eestis on märkimisväärne sündmus ning mille korraldamine on toonud olulist kasu nii selle läbiviijale, Eesti konverentsiturismi teenusepakkujatele kui ka Eesti riigile laiemalt.Uudis on refereeritud Estonian Convention Bureau kodulehelt