Eesti Disainikeskus aitab ette valmistada peaministri Rootsi-Taani töövisiiti

Eesti Disainikeskus osaleb peaminister Taavi Rõivase  10-14. oktoobril toimuva Rootsi-Taani töövisiidi ettevalmistuses.

Eesti Disainikeskus koostöös Taani Disainikeskuse, EAS-i ja Eesti Suursaatkonnaga Kopenhaagenis vastutab 14. oktoobri äridelegatsiooni programmi eest. Päeva peateema on disain.

Külastame Taani disaini edulugu ehk maailma edukamat disainist juhitud meditsiinitööstusettevõtet Coloplast ning ka tunnustatud tootearenduse ja disainibürood Attention. Päeva naelaks kujuneb paneeldiskussioon, mille avab peaminister Taavi Rõivas ettekandega disaini olulisesest nii ettevõtluse kui ka avaliku sektori innovatsiooni kontekstis. Räägime lahti kolm olulist teemat: disain ja innovatsioon, disainipoliitika ja disain roll poliitikakujundamises. Eesti poolt on lisakas peaministrile laval riigikogu liige Yoko Alender ja disainer ning õppejõud Martin Pärn. Diskussiooni veab Sune Knudsen Taani Disainikeskusest, osalevad ka Anders Hoffmann (Deputy Director General, Danish Business Authority) ja Jens Martin Skibsted (Chairman at the Danish Design Council). Usume, et tuleb elav arutelu.


Peaministrit saatvas äridelegatsioonis osaleb ligi 30 ettevõtjat ja iduettevõtjat. Disaineritest tulevad kaasa Jüri Orgusaar (Valge), Martin Pärn (Iseasi) ja Tarmo Härmaorg (TenTwelve), Eesti Disainikeskust esindab Jane Oblikas.