E-politsei pääses maineka disainikonkursi finaali

E-politsei lahendus osales mainekal Interaction Design Association (IxDA) Awards konkursil ning on jõudnud finaali viie parima sekka, kus lisaks SMITile on samas kategoorias selliste gigantide tooted nagu SAS või Philips.

e-politsei, disainikeskus

E-politsei lahendus osaleb konkursil interaktsioonidisaini kategoorias, mis tähendab infosüsteemi, disaini ja töövahendi omavahelist kokku sobivust, mille tulemusena kuvatakse kasutajale info lihtsalt, selgelt ja loogiliselt.

Konkursil osalemiseks vajalikud materjalid läksid teele septembri keskel ning 20. oktoobril tuli esmalt teade, et meeskond pääses oma tootega poolfinaali. Novembri alguses jõudis meeskonnani  rõõmusõnum ka finaali jõudmise kohta. Uudis oli meeskonna jaoks väga ootamatu ja üllatav.

E-politsei tootejuht Annika Sepp ütles, et idee konkursile minna tuli meeskonna UX disainerilt ning kõige keerulisem oli valmis teha toote video. „Hakkasime juba suvel video ideede kogumisega pihta, aga head mõtet ei tulnud. Lõpuks otsustasime sellise kodukootud video kasuks,“ rääkis Annika.

Konkursi võitjad kuulutatakse välja 8. veebruaril Prantsusmaal Lyonis, kuhu meeskonna esindajad ka kohale sõidavad.

Lisainfo konkursi kohta: http://interaction18.ixda.org/

Loe e-politsei lahendusest pikemalt meie disainiblogist.

Uue välipolitsei arvutitöökoha loomist rahastab Sisejulgeolekufondi kaudu Euroopa Liit ja Siseministeerium.avalik sektor, UX-UI