Tulemas on praktiline töötuba disainiettevõtetele&disaineritele

17. ja 25. märtsil toimub kahepäevane praktiline töötuba disainiettevõtetele ja disaineritele - ‘‘Ettevõtte ärimudelist ja strateegiast‘‘


Disainijuhtide poolt väga head tagasisidet saanud Marko Rillo ja Mart Kikase poolt läbi viidud ‘‘Ettevõtte ärimudelist ja strateegiast‘‘ koolitus tuleb taas. Kahepäevase praktilise töötoa eesmärk on saada aru ettevõtte ärimudelist ja strateegiast, et olla oma kliendile veel parem vestluspartner ning saavutada tõhusamaid tulemusi disainiprojektide elluviimise juures.

 NB! Loe ka intervjuud ‘‘Ettevõtte ärimudelist ja strateegiast‘‘ töötoa läbiviijate Marko Rillo ja Mart Kikasega, kus nad selgitavad pikemalt, miks antud töötoas osaleda tasub.

Praktikumis tegeletakse järgmiste teemadega:

- Äriidee, äri kontseptsiooni, ärimudeli ja äri kavandamise temaatika alused.

- Enda klientide äriliste vajaduste mõistmine. Kuidas profileerida oma klienti?

- Kuidas analüüsida kliendi ärimudelit enne disainitöö alustamist ning selle analüüsi tulemusel tema väärtuspakkumist ja strateegiat paremini mõtestada?

- Kuidas aidata kliendil oma ärimudelit disainiprojekti erinevates etappides paremaks timmida?

- Millest koosneb kliendi vajadus?

- Millistest elementidest koosneb terviklik ärimudel?

- Kuidas esitada küsimusi oma disainiprojekti kliendile?

 

PÄEVAKAVA:

1. koolituspäev - 17. märts 2021 kell 9:30 - 12:45

- Äri kontseptsiooni elemendid: klient + väärtuspakkumine + valmidus maksta. Kuidas äri elemendid tekitavad konkurentsieelise?

- Kliendi mõistmine. Kuidas profileerin oma klienti? Kliendi pea - millest koosneb kliendi vajadus, kliendi kingad - kuidas klient käitub, kliendi rahakott - mille eest ja kui palju saab ta maksta ja kliendi mõjutajad - kes võivad kliendi otsust ümber kujundada.

- Äri modelleerimine: turg, sõnum ja jaotuskanal - kuidas viin enda sõnumi potentsiaalsete uute klientideni.

- Kodutöö: ärimudeli koostamine ja kirjeldamine.

 

2. koolituspäev - 25. märts 2021 kell 9:30 - 12:45

- Oma ärimudeli esitlus.

- Praktiline ülesanne: iga disainiettevõte vastab nimetatud küsimustele ka oma kliendi vaates.

- Koolituse peegeldus ja arengukavas kokku leppimine.

///

Kuupäevad: 17.03 ja 25.03 2021
Kell: 9:30 - 12:45
Koolitajad: Mart Kikas (konsultant ärimudelite ja innovatsiooni juhtimise valdkondades, koolitaja, juhtimis-coach) ja Marko Rillo (strateegia ja innovatsiooni konsultant, õppejõud ja ettevõtja)
Koht: Zoom
Koolituse maksumus: disainibüroode võrgustiku liikmetele 80 €/in +km, kõigile teistele 105 €+km
Sihtgrupp: disainiettevõtted/disainibürood ja disainerid
*Koolitusel osalemine on ettevõtte jaoks vähese tähtsusega abi (VTA).

REGISTREERI KOOLITUSELE SIIN


Koolitajad:

Foto: Mart Kikas ©Urmas Kamdron

Mart Kikas
(konsultant ärimudelite ja innovatsiooni juhtimise valdkondades, koolitaja, juhtimis-coach). 1990ndate algul käivitas ja juhtis Mart reklaami- ning kirjastamisettevõtteid. Seejärel töötas kahes pangas turunduse ja elektroonilise panganduse keskastme juhina. Pärast Kodakondsus- ja Migratsiooniameti peadirektori asetäitja ametit suundus Norrasse, kus omandas MBA kraadi. Järgnes 10 aastat suurde Skandinaavia meediakontserni kuuluva mobiilsete teenuste ettevõte tippjuhtkonnas, kus vastutas Soome ja Baltikumi tütarettevõtete eest ning juhtis ühe valdkonna äriarendust. Alates 2011. aastast on tegelenud nõustaja, koolitaja ja õppejõuna ärimudelite ning innovatsiooni juhtimise teemadega. Nii Eesti Arengufondis, Tartu Ülikoolis, EBS-is, Porto Business School-is Portugalis ja Ternopil Business School-is Ukrainas. Olen ka diplomeeritud juhtimis-coach ja viimastel aastatel pühendan üha rohkem aega juhtide coachimisele.

Foto: Marko Rillo ©Kersti Peenema

Marko Rillo (strateegia ja innovatsiooni konsultant, õppejõud ja ettevõtja). Hetkel on Marko kõige olulisem fookus haridustehnoloogia vallas tegutsevate algatuste käivitamine. Üks neist on BeWellWork.com, mis aitab jagu saada läbipõlemisest töö juures ja sotsiaalset algatust Helge Kool, mis muudab kooliõpilaste päevad rõõmsamaks. Marko on vedanud eest konsultantide meeskondi, kes on aidanud nii väikeettevõtjaid kui ka Fortune500 firmasid. Omal ajal ehitas ta üles EL Phare Eesti abiprogrammi üksust. Seejärel juhtis ta eest IT firmat AS Andmevara. Ta on olnud ETV eetris JuhtimisAju telesaate juht ja toimetaja. Ta on töötanud konsultandina Euroopa Komisjoni, EBRD, OECD ja ÜRO tellimusel enam kui 20 erinevas riigis. Seejuures on ta aidanud ka valitsusasutusi, et uusi riiklikke strateegiaid koostada Eestis, Bulgaarias, Gruusias, Horvaatias, Kosovos, Lätis, Rumeenias ja Türgis. Eestis on ta strateegialoome vallas nõustanud paljusid firmasid, nt: Eesti Energia, Swedbank, Telia, Tele2, Nortal jpt. Markol on innovatsiooni ja strateegia vallas doktorikaad University of St.Gallenist (Šveits). Lisaks on ta ennast täiendanud Euroopa tippülikoolides INSEADis ja IESEs. Ta on läbinud Erickson International täispika ICF-sertifitseeritud coaching koolitusprogrammi ja töötanud paarikümne juhi coachina.Koolitust toetab EAS läbi Regionaalarengu Fondi.koolitus, Disainibüroo