Disainijutud vol 4

Disainijutud vol 4 - ‘‘Disain ja innovatsioon tervishoius‘‘


Disainijutud vol 4 ‘‘Disain ja innovatsioon tervishoius‘‘ toimub 22. märtsil kell 17:00 - 18:30 Zoomi ja Eesti Disainikeskuse Facebooki keskkondades ja link saadetakse kõigile, kes ennast sündmusele registreerivad.

REGISTREERI ENNAST SIIN

Sel korral on fookuses suurte probleemide lahendamine disaini abil tervishoiu valdkonnas. Näideteks tulevad Haigekassa innovatsiooniprojektid; Insuldi juhtprojekti loomine, rakendamine ja ravi korraldus; Kroonilise haige patsiendi raviteekonna disain ja välja töötatud lahendused, mida piloteeritakse täna mitmes Eesti haiglas. 

Sõna saavad: Kitty Kubo (Haigekassa innovatsioonijuht), Liina Pääbo (SA Tartu Ülikooli Kliinikumi projektijuht, teenusedisainer, füsioterapeut) ja Daniel Kotsjuba (Innovatsioonitiimi teenusedisainer).
Vestlust modereerib Maarja Mõtus (Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonna juhataja, teenusedisainer ja disainijuht).


Esinejad ja teemad:

Fotol: Kitty Kubo

Uuendusmeelne Kitty Kubo viib meid lähemale mõistmaks disaini ja innovatsiooni rolli tervishoius. Ta räägib sellest, kuidas disainida innovatsiooni tervishoiu valdkonnas, millised projektid on olnud selle edukaks näiteks ja millised põnevad projektid on ees ootamas. Kubo eestvedamisel alustati ka Insuldi juhtprojekti arendamist, mille eesmärk on insuldipatsiendi ravikorralduse parandamine.


Fotol: Liina Pääbo

Liina Pääbo räägib Insuldi juhtprojekti välja töötamisest ja selle hilisemast rakendamisest. Liina osales selle projekti välja töötamisel teenusedisainerina ning juhib nüüd ka SA Tartu Ülikooli Kliinikumis selle projekti rakendamist. Lisaks Tartu Ülikooli Kliinikumile mõõdab haigekassa koordineerimisel insuldipatsiendi tervisetulemeid ja raviteekonnapõhise tasustamise rakendamist ka Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Ida-Viru Keskhaigla.

Fotol: Merilin Truuväärt, Daniel Kotsjuba ja Helelyn Tammsaar

Daniel Kotsjuba räägib patsiendikeskse raviteekonna disainist, mis pärjati kullaga Eesti Disainiauhinnad 2020 konkursil Teenusedisain avalikus ja kolmandas sektoris kategoorias ning avalikus sektoris tegutsevast Innotiimi loomisest. EDA 2020 žürii tõstis patsiendikeskse raviteekonna disaini projekti puhul esile kvaliteetset teenusedisaini-protsessi, kus on tugev seos uuringu taipamiste ja tulemuste vahel. Antud projekti tulemusena on hakatud Eesti meditsiinis laiemalt rääkima patsientide kogemuse kaardistusest kui kesksest instrumendist teenuse kujundamisel. Mitmes Eesti haiglas piloteeritakse täna projekti käigus välja töötatud lahendusi.

Kuupäev: 22. märts 2021
Kell: 17:00-18:30
Koht: Zoom + Facebook live
REGISTREERI ENNAST SIIN
Osalemine: Prii
Sihtgrupp: toote/teenuste arendajad, disainitellijad, avalik sektor, tervishoiu valdkond, üliõpilased, õppejõud ja kõik ülejäänud disainihuvilised.


Disainijuttude sarja korraldab Eesti Disainikeskus.

Sündmust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.Disainijutud vol 4 on järelvaadatav Eesti Disainikeskuse Youtube‘i kanalis:

Disainijutud