Disainibuldooser vol 3 alustab märtsis


Meil on hea meel teatada, et EAS lükkab koostöös Eesti Disainikeskuse ja Kultuuriministeeriumiga märtsis käima Disainibuldooseri programmi. Sel korral ootame programmiga liituma Eesti tööstusettevõtteid. 

Disainibuldooser on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi loomemajanduse arendamise meetmest.

Põhjalikumalt avaldame Buldooseri täpsema sisu ja ajakava juba märtsi alguses, mil alustame ka ettevõtjate ja disainijuhtide otsinguid. Kuna sel aastal ootame osalema 15 ettevõtet ja vähemalt 10 disainijuhti, siis on juba praegu õige aeg hakata osalemist plaanima. 

Disainibuldooseri projekti on Eesti Disainikeskus läbi viinud juba kaks korda ja esimesed eduloodki juba projektist välja kasvanud. Kõige suurema hüppe on teinud Proekspert, kes sai eelmisel aastal EASi Ettevõtluse Auhinna konkursil Aasta disainirakendaja auhinna. Kuid tõsiseid tegusid disaini rakendamisel on teinud ka Wendre, Datel, Meiren, Chemi-Pharm ja teised. Eelmisel aastal lõppenud Disainibuldooseri edulood veel küpsevad, kuid loodetavasti saame mõnest juba kevadel rääkida. 

Edulugude taga on disainijuhid ja disainiusku ettevõtete juhid, kes koostöös on suutnud muuta ettevõtete ärimudeleid, struktuure ja protsesse. Just selliseid erakordselt võimekaid disainijuhte ja suure arenemissooviga ettevõtjaid ootame ka sel korral osalema.  

Märtsi keskel korraldame kaks Disainibuldooserit tutvustavat infopäeva nii Tallinnas kui ka Võrus Lõuna-Eesti ettevõtetele. Täpsema info nende kohta avaldame peagi.

Vaata ka esimese Disainibuldooseri projekti kokkuvõtvat filmi.