Design for Europe Summit 6.10

Juba järgmisel neljapäeval, 6. oktoobril leiab Tallinnas, Kultuurikatlas aset rahvusvahelise projekti Design for Europe lõpukonverents “Powering innovation”. Tallinnal ja Eesti Disainikeskusel on au sellise mastaabiga konverentsi võõrustada. Kõnelejate seast leiab ka mitmed Eesti esinejad.


Design for Europe: Powering Innovation toob kokku disaini ja innovatsiooni eestkõnelejad üle Euroopa ning päev pakub mitmeid põnevaid paneeldiskussioone ja esitlusi sellest, kuidas disain toob muutust äris, avalikus ja kolmandas sektoris. Esinema on kutsutud Euroopa Komisjoni võtmetegelasi, ettevõtete esindajaid, disainereid ning poliitikakujundajaid.

“Nii kõrgetasemelist disainikonverentsi ei ole Eestis veel varem olnud. Design for Europe Summit annab ülevaate disaini võimest luua muutust väga laial skaalal – alates ettevõtte äriplaanist lõpetades ühiskonda muutvate projektidega,” kommenteeris Disainikeskuse juht Jane Oblikas. “Kuna laval on suure kogemusega inimesed nii Eestist kui üle Euroopa, siis usun, et osalejad saavad kapaga uusi ideid ja inspiratsiooni, mida disaini abil on võimalik paremaks teha oma ettvõttes, avalikus või kolmandas sektoris,“ lisas ta.

Eestit esindavad konverentsil kultuuriminister Indrek Saar, disainer ja Funderbeami disainijuht Markko Karu, Ziraffi juht Margus Simson, UX disainer Kaja Kruus Proeksperdist, diginõunik Siim Sikkut Riigikantseleist ning Hoolekandeteenuste ja Innovatsiooni Rakkerühma juht Maarjo Mändmaa.

Eesti Disainikeskus on Design for Europe projekti üks partneritest.

Paneeldiskussioonide teemad:

- Powered to Grow - Productivity and Performance

How design can be harnessed to pioneer, promote and prosper.
Speakers: Margus Simson, Dr Graça Fonseca, Markko Karu, Yvonne Sonsino, chaired by Lynda Relph-Knight

- Powered by Competence - Design Skills

How design is fast becoming a key skill which is integral to innovation.
Speakers: Kaja Kruus, Mustafa Kurtuldu, Tobias Haag, chaired by Dr Steve Harding

- Powered Together - Innovation Ecosystems

How a design-led process brings different actors together to create maximum impact.
Speakers: Dr Anne Stenros, Siim Sikkut, Dr Tahar Melliti, chaired by Tim Stonor

- Powered by Change - Social Innovation

How design helps to address societal challenges and improve lives

Speakers: Dr Geke van Dijk, Maarjo Mändmaa, Dr Nynke Tromp, Aphrodite Bouikidis, chaired by Brenton Caffin

Tutvu kogu programmiga: http://designforeurope.eu/sites/default/files/asset/document/dfe_programme_21.09.16_FA_screen.pdf

Registreeri kuni 30. septembrini.