Bit Finer disainistuudio võistleb teiste Euroopa disainibüroodega

Kuidas juhtus, et sattusite European Design Awards 2018 nominentide hulka ning mida selline märkamine Bit Fineri jaoks tähendab?

Nominentide hulka sattumine oli EDA žürii valik, aga võistlus oli varasematest aastatest silma jäänud ja otsustasime, et miks mitte proovida. Seega saatsime töö teele ja kuu aega hiljem tuligi üllatav teade. Varem oleme osalenud Baltic E-commerce Summitil ja 2018. aasta alguses tuli sealt ka kaks esikohta, see süstis pisut julgust juurde. Sama ka Kuldmunaga, kust tuli nii kuldmuna kui hõbemuna e-kaubanduses. Mida märkamine tähendab? Ikka väga palju. Usun, et see avab nii mõnegi ukse, kindlasti tõstab firma mainet, muudab meie praeguseid kliente veelgi õnnelikumaks ning muudab ekspordiplaanid pisut lihtsamaks. Seega ootame juunikuud huviga ja oleme kindlasti Oslos kohapeal networkimas.

Miks otsustasite just KAFO projektiga osaleda ning kui spekuleerida, siis mis võis saada määravaks nominendiks valitud saamisel?

See on nüüd pisut naljakas, aga uurisime kes ja mis seal eelmistel aastatel olid võidutsenud ja KAFO tundus hea match, sest kellele siis kohv ei meeldiks. Samuti on KAFO stiil mõnus, vabameelne ning elav. Sellega on kerge samastuda. Mis sai määravaks? Seda teab vist ainult žürii, aga eks meile ise meeldib mõelda, et disain on eristuv ja jääb meelde. See on päris tähtis. Samuti on lehe üldine experience ka rohkem kui lihtsalt silmailu. Siinkohal tänusõnad arendajatele, kes meid pikslite närimise pärast ei jätnud.

Kuidas algas koostöö KAFOga, millise soovi, ülesandepüstitusega pöördus KAFO Bit Fineri poole?

Tegelikult sai kõik alguse meie partnerfirmast Uwagast. KAFO tahtis Mihkel Raualt sisuloomet tellida ja kuna oleme ka partnerid Uwagas, siis osalesime koosolekul. Nii see pall vaikselt veerema hakkas, tekkis hea klapp ja kui paar koosolekut hiljem mainisime, mis oskusi meil veel on (UX, UI), kutsuti meid edasi pakkumiste vooru. Esitasime oma nägemuse ning terviklahenduse ja saime võidu. Suurepärane klient ja lahingukaaslane! Koostöö jätkub tänaseni ja iga päevaga üha hoogsamalt ning vaimukamalt. Probleemiks ja väljakutseks, mida asusime lahendama, oli KAFO toomine kiviajast tänapäeva. See sai alguse e-poe loomisega, lehe segmenteerimisega kolme erineva sihtgrupi jaoks ning tõepoolest, meile anti ette ka spetsiifilised käibenumbrid, milleni sooviti antud lahendustega välja jõuda. Asusime julgelt tööle, kogu projekt kestis kokku üle kuue kuu, aga lõpuks saime valmis. Täna on käibenumbrid eesmärkidest üle, klient on õnnelik, meie samuti ning leht on võitnud kahel konkursil auhindu ning on nüüd nomineeritud ka EDA-l.

Milliseks kujunes lahenduse otsimine, kuidas selleni jõudsite? Kas oli keerulisi või otsustavaid hetki protsessis?

Discovery, research ning UX läksid libedalt ja olime sõiduvees. UI disaini juures aga saime KAFO-lt korraliku tagasilöögi. Algne lahendus ei läinud absoluutselt peale, tagasi vaadates mõtlen isegi, miks me selle välja saatsime :) Ent KAFO oli optimistlik ja soovitas uuesti proovida. Teisel korral oli tunne juba hulga parem, saime väljapakutud stiili ja lahenduse paika ning kinnitatud. Sealt edasi läks juba libedalt ja oli äärmiselt nauditav protsess.
Infoks, et CVI lendas laua pealt maha KAFO soovitusel. Saime ülesandeks - all in.

Milles seisneb lõpptulemuse eripära, kas siin on ka innovaatilisi aspekte, mida tahaksid välja tuua? Kas panite millelegi just eriliselt rõhku?

Kindlasti on lehe mõistmisel suur osa Mihkel Raua sisuloomes, see paneb disaini rääkima üht imelist lugu, mida kahjuks EDA zürii ilmselt ei mõista. Muus osas aga panime rõhku unikaalsusele, minimalistlikele UI-animatsioonidele, pisi-pisi-pisidetailidele ja hoidsime tugevalt meeles, et KAFO on kohvimaailma Ferrari. Sealt tuli omajagu inspiratsiooni. Me tahtsime, et lehele tulles tekiks tunne: “Vau, ma tahan veel!”. Samas tahtsime, et leht lahutaks meelt ja paneks inimesi samastuma. Hulle mõtteid oli muidugi palju, aga usun, et panime paariga kümnesse.

Millist mõju võiks loodud disain anda KAFOle edaspidi? Millist väärtust annab disain ettevõttele?

Siinkohal esimesena tervitan KAFO juhatust ja finantsosakonda, kes saavad nüüd ilmselt ametikõrgendust :) Usun, et online-kohaloleku re-design andis KAFO-le uue värske hääle ja lähenemisnurga. Julgen väita, et see mõjutab nende kasvuplaane ja kliendibaasi väga positiivselt ning eks see on suur ja oluline äri osa. Hea disain annab ettevõttele unikaalse hääle, lojaalsed, võibolla isegi janused kliendid ning see kõik väljendub ka suuremas käibenumbris. Neid asju on muidugi palju, laseme siinkohal kujutlusvõimel lüngad täita. Miks disaineriga koostöö on oluline? Ma vastaksin sellele küsimusele järgmise küsimusega: “Mis juhtub lillega, mida ei kasteta”?

Bit Finer, Disainibüroo