Abilaua ideekonkursi nominendid valitud

Konkursile laekus 16 erinevat abi-, kohvi- ja diivanilaua ideed, millede seast valis žürii koosseisus Eileen Blackmore – House of Design Groningen, Bart Vos – Vos Interieur loovjuht, disainer ja Jane Oblikas – Eesti Disainikeskuse juht välja viis nominenti.

"Kõik võistlustööd olid erinäolised ja lahendasid lähteülesande vähemalt kümne erineva nurga alt, kasutades nii jätkusuutlikke materjale, nutikalt ruumisäästvaid ideid kui ka põnevaid vormimänge. Värskete ideede seast oli žüriil viie parima välja valimine omajagu raske ülesanne, aga Hollandi ja Eesti arvamused olid üllatuslikud üksmeelsed," kommenteerib Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas.

Žürii valis välja tööd märgusõnadega: A Drunk Gentleman, Move - O - Round, PET, S-Table ja Round - A - Tree.

Võitja kuulutatakse välja 22. mail kell 17.00 Disaini-ja Arhitektuurigaleriis avataval näitusel "Disain välja!". Näitusel on ka eksponeeritud viie nominentide tööd.

Konkursi võidutööd hakkab turustama Hollandi disainipood Vos Interieur.

Vos Interieur on Hollandi üks vanimaid disainipoode, mis on disainerite ja mööblivalmistajate perekonnale Vos kuulunud juba 102 aastat. Groningenis asuvat hiiglaslikku disainipoodi juhivad disainer Bart Vos ja tema poeg Marco Vos.

Nominendid:

 

 

PET images Side table_A_Drunk_Gentleman_Warm_North MOVE O_ROUND_eng

s-table eng ROUND-A-TREE est_1