3 konverentsi, mida septembris külastada

1. Eesti Kunstiakadeemia korraldab 6. septembril 2022 innovatsiooni ja digitaalse reaalsuse võimalusi lahkava konverentsi 

MILLAL? Teisipäeval 06.09.2022 kell 9:00

KUS? EKA suur auditoorium A-101

Konverents arutleb nii ruumi, arhitektuuri, loomingu, innovatsiooni kui ka disainihariduse tuleviku üle digireaalsuse ajastul. 

Innovatsiooni mõiste kiirgab täna läbi kogu majanduse ja kultuuri. On väidetud, et selleks, et innovatsioon oleks radikaalne, peab see olema disainipõhine. Näeme loogilisi samme loovusest ja leiutamisest disainini ja uuendusteni meie elus. Võib oletada, et viimastel aastakümnetel kõrgelt propageeritud disainmõtlemine oli veidi ennatlik. Alles nüüd, digireaalsuse tekkimisega, on see saanud oma täieliku tähenduse – digitaalsete platvormide kaudu muutub enamus inimtööst eeldisainituks. 

Konverentsi peaesinejana mõtestab innovatsiooni prof dr Roberto Verganti loenguga 

“Design-Driven Innovation and Radical Invention of Arts”. Konverentsil astuvad üles Emil Adamec (Brno Tehnikaülikool, Univerzita Karlova), Gao Xu (Taiyuani tehnoloogiaülikool), Cheng Lu (Cardiffi ülikool), Max Eschenbach ja prof dr Oliver Tessmann (Darmstadti tehnikaülikool), prof Roemer van Toorn (UMA kõrgem arhitektuurikool), dr Siim Tuksam(Eesti Kunstiakadeemia) ja Martin Melioranski (Eesti Kunstiakadeemia). Sessioone modereerivad professor Toomas Tammis ja professor dr Andres Kurg. Paneelvestlust modereerib dr Jüri Soolep.

Sündmus Facebookis.

Loe rohkem artun.ee

REGISTREERI END SIIN!


2. Eesti Kunstiakadeemias toimub Tallinna Arhitektuuribiennaali – TAB 2022 raames rahvusvaheline konverents Innovation and Digital Reality.

Foto: Paco Ulman

MILLAL? Teisipäeval 6.09.2022

KUS? Eesti Kunstiakadeemia, Põhja pst 7, Tallinn, aula A-101

2019 toimus Tallinnas rahvusvaheline teaduskonverents “Ruum ja digireaalsus”, mis vaatleb kolmanda tehnoloogilise revolutsiooniga rajatud uut nähtust, digitaalset reaalsust. Pealoengud ja mitmed ettekanded andsid disainipõhistele distsipliinidele pildi sellest, mida võiks oodata: Antoine Picon aatomite ja bittide hübridisatsioonist; Mario Carpo jõhkra arvutamise tagajärgedest ja Roland Snooks täiustatud algoritmilise disaini kohta.

Alates 2019. aastast on maailm oluliselt muutunud: pandeemia tabas maailmamajandust ja kultuuri enneolematu jõuga, sundides kõiki oma elu-, äri- ja meelelahutusharjumusi uuesti üles ehitama. Maailma lukusolek katalüseeris e-kaubandust, kaugõpet ja tööd, aga ka kõiki digitaalseid platvorme. Digitaalse reaalsuse uuendused on kogunud hoogu ja muutunud täiesti uute võimaluste allikaks.

Oslo 2018. aasta käsiraamatu 4. väljaanne on laiendanud innovatsiooni mõistet palju kaugemale äri- ja majandustegevuse toodetest ja protsessidest. Innovatsiooni mõiste kiirgab tegelikult läbi kogu majanduse ja kultuuri. On väidetud, et selleks, et uuendus oleks radikaalne, peab see olema disainipõhine. Näeme loogilisi samme loovusest ja leiutusest disainini ja kuni uuendusteni meie elus. Võib oletada, et viimastel aastakümnetel kõrgelt propageeritud disainmõtlemine oli veidi ennatlik. Alles nüüd, digitaalse reaalsuse tekkimisega, on see saanud oma täieliku tähenduse – digitaalsete platvormide kaudu muutub enamus inimtööst eeldisainituks.

Konverentsi peaesinejana mõtestab innovatsiooni dr Roberto Verganti 

Loe rohkem artun.ee

REGISTREERI END SIIN!


3. RAHVUSVAHELINE KONVERENTS „ROHE-OLEMINE: WTF?*“ 

Peaesineja foto: John Thackara

MILLAL? Neljapäeval 22.09.2022 kell 10–16

KUS? Balti Manufaktuur; Manufaktuuri Tänav 5, Tallinn

Rahvusvahelisel konverentsil „Rohe-olemine: WTF?*“ esitatatakse väljakutse rohepesule; tutvustatakseparimaid praktikaid ja inspireerivaid lahendusi disaineritelt ning toote- ja teenusearendajatelt. Kas vastus seisneb vaid taaskasutuses ning uutes keskkonnasõbralikes materjalides või on võimalik kujundada tootmisprotsessid ümber nii, et materjalide ja toodete väärtusahel pikeneks?

Konverentsi peaesinejateks on disainmõtleja ja kirjanik John Thackara, Maailma Disainiorganisatsiooni (WDO) nõukogu liige Eray Sertaç Ersayin, moedoktor Reet Aus, disainer ja välissuhete juht México Autonoomses Ülikoolis MoA Sergio Dávila, materjalidisainer Paula Nerlich, tekstiilidisainer Kärt Ojavee ja Ragn-Sells juhatuse esimees Kai Realo. Videotervituse teeb ka Maailma Disainiorganisatsiooni president David Kusuma.

Tutvu peaaesinejaga SIIN! 

Loe rohkem disainioo.ee

REGISTREERI END SIIN! 


Tekstid on refereeritud artun.ee ja disainioo.ee uudistest.