25.-27. märtsil toimub Tallinnas MIT Global Startup Workshop

MIT ja EASi koostöös toimuv konverents Tallinnas võtab luubi alla tehnoloogilise ettevõtluse. Konverentsi avab president Toomas Hendrik Ilves. 
Eesti Disainikeskus aitab Swisshotelli rõdule kujundada Eesti disaini lounge'i, mis on sisustatud Eesti disaini silmapaistvamate ja innovatiivsemate näidetega. 

Kolme päeva jooksul astuvad üles investorid, kogemustega tehnoloogiaettevõtjad ja teadlased, toimub äriideede esitlemise võistlus, peetakse töötube ja paneeldiskussioone ning jagatakse kogemusi, mis annab hea võimaluse Eesti idufirmadele ennast esitleda ja luua kontakte. Eesti idufirmadele pakub äriideede esitlemise võistlusel konkurentsi 300 ettevõtet üle maailma.

"Asjaolu, et maailma tippülikool korraldab Eestis konverentsi ja toob siia maailmatasemel professorid ja investorid, on kummardus Eesti iduettevõtluse kogukonnale, kes maailmas on suurem, kui meile siit kohapealt vahel tundub. Meie alustavate tehnoloogiaettevõtjate jaoks on see parim võimalus tuul tiibadesse saada," ütles president Toomas Hendrik Ilves.
Esinejate seas on mh riskiinvestor Steve Jürvetson, üks Skype'i asutajatest Jaan Tallinn, ettevõtja ja investor Michael H. Holthouse, Hollywoodi filmitööstuse visuaalefektide tootja Pixel Magic asutaja ja partner Raymond McIntyre jt.

„Rahvusvahelise tehnoloogiaäri konverentsi ja valdkonna globaalsete ekspertide ning investorite Eestisse toomine on üks paljudest viisidest, kuidas EAS iduettevõtete arengukeskkonda toetab. Hoiame Eesti ettevõtetele karmis konkurentsis pöialt, sest rahvusvaheliste ettevõtete seast välja paista ning investoreid leida on kahtlemata eneseületus," kommenteeris EASi juhatuse liige Krõõt Kilvet.

MIT GSW korraldusmeeskonna esindaja Anurag Bajpayee sõnul on Eesti maailmas silma paistnud oma ettevõtlusaktiivsuse poolest. "Eesti on olnud vaba ettevõtluskeskkonnaga alles 20 aastat ja selle aja jooksul on üles ehitatud suurepärane majandus, mis toetab iduettevõtete arenemist globaalsetele turgudele. Meile avaldas muljet, kuidas erinevad riigi- ja erasektori asutused tegid koostööd konverentsi Eestisse toomise nimel. Meil on au korraldada oma iga-aastane konverents Eestis."

Massachusetts Institute of Technology (MIT) poolt korraldatav ja 1998. aastal alguse saanud iga-aastane rahvusvaheline konverents on jõudnud aastate jooksul kuuele kontinendile, kust võetakse osa enam kui 70 riigist.

2012. aastal troonis MIT ülemaailmse ülikoolide pingerea esikohal, edestades nimekaid Harvardi ja Cambridge'i ülikoole. Eestist on seni õnnestunud suurüritusel osaleda Ajujahi meeskondadel 2010. aastal Soulis ja 2011. aastal Istanbulis, kus suurtel lavadel esitleti edukalt oma äriideid.

Konverentsi rahastab EAS Euroopa Liidu Sotsiaalfondi vahenditest.