TTÜ tootedisaini magistrandid lõid põneva mängu

Mis on Airmazer?

Airmazer on head reaktsiooni nõudev Tallinna Tehnikaülikooli campust sümboliseeriv mitmetasandiline mäng, mille on konstrueerinud ja ehitanud Eesti masinaehituse tulevik –  tootearenduse magistrikursuse tudengid. Mängu eesmärk on toimetada kuul läbi nelja erineva raskusastmega tasandi.

Masina uudsus

Ülesande lahendamisel võeti kasutusele uudne pneumaatiline juhtimissüsteem ning analüüsiti selle rakendusvõimalusi ja efektiivsust. Uudsus seisneb pneumosilindrite täpses liigutamises juhtkangiga, mis on kasutusel keskkondades, kus ei ole lubatud erinevad elektrilised häiringud ja vajalik on kaugelt juhtimine nagu näiteks: meditsiin, puhtad keskkonnad, kosmosetööstus, meresüsteemid jms. Lisaks on juhtpuldi valmistamiseks kasutatud kaasaegset 3D printimise meetodit, mis annab võimaluse luua mistahes kuju ja rakendusega tooteid  vähese ajaga!

Saamislugu

Alustuseks genereeriti 140 ideed, mille hulgast valitit välja atraktiivseim. Seejärel toode projekteeriti ja kujundati. Tooteloome päädis töötava masina valmistamise ning edukate katsetustega. Seda kõike tegime suurepärase 16- liikmelise meeskonnaga, kus erinevad kompetentsid aitasid kaasa mitmete keeruliste probleemide lahendamisele. Täpsem ülevaade on leitav meie Facebookis: www.facebook.com/Airmazer