MEKTORY on lõpuks avatud!

MEKTORY on mugandatud akronüüm sõnadest Modern Estonian Knowledge Transfer Organization For You ehk kaasaegse Eesti teadmussiirde organisatsioon.

Mektory on ainulaadne keskus, kus kohtuvad innovatsioon, teadus, äri ja õppimine. Keskus loob sünergilises koostöös kasu Eesti riigile, majandusele, haridusele ja teadusele ning toetab Eesti konkurentsivõimet ning innovatsiooni laiemalt, ka rahvusvaheliselt.

„Mektory on eelkõige koostöö ettevõtete ja ülikoolide vahel ja seda nii sisult kui ka vormilt. See on ere näide, et on võimalik ühes keeles rääkida nii äriinimestel kui ka teadlastel. Majja on oma panuse andnud enam kui 50 ettevõtet. Pakume suurepärast kaasaegse tehnoloogiaga keskkonda aga ka sooja ja õdusat suhtlemiskohta," kinnitas Tea Varrak, TTÜ innovatsiooni- ja rahvusvaheliste suhete prorektor ning innovatsiooni ja ettevõtluskeskus Mektory direktor.

Mektory 4 450 m2 suuruses majas on loodud võimalused tehnoloogia loovaks rakendamiseks ja tulevikuideede genereerimiseks. Seal asuvad prototüüpimise laborid, ettevõtete demokeskused, näitusesaal, eri kultuuride toad, töökojad igas vanuses inimestele. Majja oodatud on nii lapsed, üliõpilased, õppejõud kui ka ettevõtjad. On loodud õhkkond, kus iga inimene tunneb end koduselt ja mõistab, kui põnev ja elulähedane on tegelikult tehnoloogiamaailm. Mektory maja on avatud 6 päeva nädalas, uuest aastast 7 päeva nädalas.

Avamisel tervitasid külalisi Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, TTÜ rektor prof Andres Keevallik, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, TTÜ prorektor Tea Varrak, ettevõtjate nimel Kristine Ross Büroomaailmast.m