Swedbank, Tehnopol ja TTÜ asutasid prototüüpimise rahastamiseks Prototroni

Head mõtted väärivad teostamist. Swedbank, Tehnopol ja Tallinna Tehnikaülikool tutvustasid uut innovaatiliste ideede valmistoodeteks kujundamise rahastut Prototron. Pärast edukat prototüübi valmimist saavad parimad võimaluse kandideerida vastvalminud Tehnopoli start-up-ide majas asuvasse inkubaatorisse, et oma idee toimivaks äriks kasvatada.

"Uuendusmeelsed firmad löövad läbi ka keerulistes tingimustes. Tänu ettevõtlikkusele ja innovaatilisele vaimule on Eesti jõudnud maailmakaardile," ütles president Toomas Hendrik Ilves uue alustavaid ettevõtjaid toetava rahastu sündi tervitades. President rõhutas, et tehnoloogia arendamise kõrval ei tohi unustada ka disaini. "Disainerid teevad selle asja nii ilusaks, käepäraseks ja loogiliseks, et seda on rõõm kasutada," ütles ta. President lisas, et eestlased peavad õppima ka oma saavutusi müüma – "oh-mis-nüüd-mina hoiak" ei vii meid maailmas edasi.

Kokku 120 000 eurosest toetusfondist saavad saavad finantseeringut taotleda rohelise tehnoloogia, elektroonika, mehhatroonika, IT ja kommunikatsioonitehnoloogia alustavad ettevõtjad ja ka eraisikud.

Kord aastas vaatavad taotlusi läbi tuntud innovaatilised ettevõtjad Priit Alamäe (Webmedia), Pirko Konsa (Tehnopol), Robert Kitt (Swedbank), Yrjö Ojasaar (Publification), Andrus Oks (Eesti Arengufond), Jaanus Tamm (Defendec) ja Siemon Smid (Tallinna Tehnikaülikool). Kandideerijal peab olema nägemus sellest, mis saab pärast prototüübi valmimist, kes on toote sihtgrupp, kui suur on turg ning milline on ärimudel.

Tänavu peaks rahastu toel jõudma teostuseni neli-viis ideed, järgmisel aastal poole rohkem.

Loe lisa: http://tehnopol.ee/et/startup/prototron