Õpilasleiutajate talvekoolis arendati Tartu linnaruumi paremaks ja mugavamaks

Juba viiendat aastat kogunesid 20 parimat noort leiutajat üle Eesti Tartu Kunstikooli ruumidesse leiutajate talvekooli, et läbida ühe leiutise tooteprotsess ideest valmis tooteni. Talvekooli eesmärk on koos noorte leiutajatega läbi proovida, kuidas sünnivad värsked ideed, kuidas neid arendada nii, et need realiseeruksid ja leiaksid rakendust igapäevaelus ning milliste oskustega meeskond tagab toote edukuse. Oma teadmisi jagasid noortega nii disainerid, insenerid kui tootearendajad ja ettevõtjad.

IMG 7172

Selle aasta laagri teemaks oli inimgeograafia, kitsamalt linnaplaneerimine. Kolme päeva jooksul kuulsid õpilased põnevaid ja harivaid loenguid nii leiutamisest ja tootearendusest, disainiprotsessist, leiutamise eetikast ning linnaplaneerimisest. Ent kõige oodatum laagri osa oli meeskonniti ühele probleemile lahenduse otsimine ja idee väljaarendmine. Noored jagati nelja rühma, igaühel oma sihtrühm ning saadeti välitööle - Emajõe ümbrusesse, kus vaadati, analüüsiti ning leiti lahendusi, kuidas sihtrühma seisukohast piirkonda täiendada. Nii pidid õpilased panema ennast pensionäride, koerajalutajate, harrastussportlaste ja tudengite olukorda ning seirama Anne kanali ja Emajõe vahelist ala nende pilguga.

Ühelt poolt mõeldi läbi antud keskkonna planeering üldiselt, teisalt arendati välja ka konkreetsed tooted, mis antud sihtrühmale selles ruumis võiksid olla funktsionaalsed ning atraktiivsed. Kümnetest ideedest valiti vaidluste käigus välja parimad ning sõelale jäid pensionäridele mõeldud jalasoojendajaga pink, lemmikloomatarvete või spordivarustuse laenutus ja päikesepatarei jõul töötav parv tudengitele.

Leiutised saavad talvekooli jätkudes ka täpsema kuju ja viimistluse, sest ürituse laiem eesmärk ongi koolinoortele näidata, kuidas tootearendus alates ideest kuni valmis esemeni käib.

Leiutajate laager meedias:

⇢ 4.01.2013 Särasilmsed noored leiutajad arendavad üheskoos linnaruumi / Eesti Päevaleht
⇢ 4.01.2013 Noored leiutajad aitasid Tartu linnaruumi paremaks muuta / ERR Uudised
⇢ 4.01.2013 Noorleiutajad tulid Tartut muutma / Tartu Postimees