Marit Ilison, Magnus Lõppe ja Kaspar Paas London Fashion Week'il

„London on koht, kuhu tullakse avastama uusi talente. Eestist pärit disainereite jaoks on see suur võimalus parimal ajal ja parimas kohas jääda silma rahvusvaheliselt tunnustatud moe- ja kultuuriekspertidele. Nende võimuses on teha tundmatust disainerist üleöö järgmine Alexander McQueen või Christopher Kane. Lisaks sillutab Londoni moenädalal osalemine teed ka teistele Eesti disaineritele ja brändidele ning kasvatab väikese Eesti tuntust," põhjendas eesti disainerite moenädalal osalemise tähtsust installatsiooni ÖÖ: London Edition kuraator Merilyn Kesküla. „Marit, Magnus ja Kaspar on noored talendid, kellel on suur võimalus globaalsel turul läbi lüüa just tänu oma omapärastele ideedele, rahvusvahelisele kogemusele ja suurepärasele detailitunnetusele. Teostuselt võiks paralleele tõmmata avangardse Antwerp Six grupiga," lisas Kesküla.

Installatsiooni ÖÖ: London Edition valiti osalema kontseptuaalne moedisainer *Marit Ilison*, kes on rahvusvahelise haridusega ning on oma ruumispetsiifilisi moeinstallatsioone edukalt esitlenud New Yorgis, Berliinis ja Hollandis. Hiiumaalt pärit meesterõivaste disainer Magnus Lõppe lõpetas bakalaureuseõpingud Kopenhaagenis ning astus sel aastal õppima Royal College of Art magistriprogrammi Londonis. Magnus on oma kollektsioone esitlenud Copenhagen Fashion Week´il ning võitis prestiižse Designers Nest auhinna.

Kaspar Paas on Londonis resideeruv kingameister, Eesti Noore Disaineri auhinna SÄSI võitja. Omanimelise kollektsiooni loomise kõrval valmistab Kaspar kingi Londonis 1866. aastal loodud tuntud ja kõrgelt hinnatud jalatsitefirmale John Lobb, kus muuhulgas meisterdatakse jalatseid Inglise kuningakoja liikmetele.

Kaspar Paas_1

Eesti disainereid esitlev installatsioon ÖÖ: London Edition toimub Briti Moenõukogu ja Briti Nõukogu projekti International Fashion Showcase Emerging Talent raames seoses Londonis algava Olümpia-aastaga. Korraldajad tagavad näitustele rahvusvahelise meedia ja avalikkuse tähelepanu ning kõrgetasemelise žürii osaluse. Žüriisse kuuluvad teiste hulgas Anna Orsini
(British Fashion Council), Donna Loveday (Design Museum), Jess Cartner-Morely (The Guardian), Penny Martin (Gentle Woman), Susanne
Tide-Frater ja Wendy Dagworthy (Royal College of Art), kes valivad aasta talendi.

Väljapaistvamaid uusi disainerid esitlevaid installatsioone korraldavad projekti raames enam kui 20 riiki.

Eesti näitus "ÖÖ: London Edition" on avatud 16.-22. veebruaril kell 11-19 aadressil
94 Berwick Street, Soho W1F 0QF, London.

Ürituste programm:

Kolmapäev, 16. veebruar kell 18-21 installatsiooni avamine

Neljapäev, 16. veebruar kell 18 Magnus Lõppe 003 kollektsiooni video
esilinastus.

Video on filmitud Eestis, näidates rõivaid unikaalses keskkonnas ning kandes
edasi kollektsiooni iseloomu ja ideid.

Teisipäev, 21.veebruar kell 18 Kaspar Paasi kingameisterdamise workshop

* *

Lisainfo ja fotod:

merilyn@beingkeskula.com