Kutse raamatu “Tootedisain. Asjad minu elus” esitlusele

Detsembri lõpus kunstiraamatute müügiedetabelites esirinda tõusnud ja head tähelepanu äratanud teos on päris esimene disaini ajalugu, mille on kirjutanud eesti autor eesti lugejale. Erinevalt tõlgitud teostest käsitletakse kogu maailma disaini ning ära pole unustatud Eestis toimuvat.

Raamat on mõeldud kõigile neile, keda huvitab tootedisaini ajalugu või kes soovivad lihtsalt arutleda meid ümbritsevate asjade üle. "Miks mitte hiilata teadmistega sellest, et eakate sugulaste Mustamäe korteri sisustusideed on pärit Bauhausist? Või et muusikavideos nähtud tool seostub popdisainiga, " ütleb autor.

Karin Paulus uurib muuhulgas seda, kuidas mõistavad asju psühhoanalüüsi gurud, feministid, radikaalsemad teoreetikud ning milline on esemekujunduse seos brändidega. Traditsioonilist käsitluslaadi järgides on toodud kronoloogilises järjestuses disaini tipphetked, olulisemad probleemid ja ilmekamad seisukohavõtud. Raamatu rosinad on intervjuud põnevate disaineritega. Lisaks juhib autor tähelepanu valdkonnasisestele seostele ja disaini sidemetele teiste kunstiliikidega, aga ka poliitilise kliimaga.

"Karin Pauluse raamat suudab siduda maailmatrende eesti disainiga nii, et kohalik, aina tugevnev disainimaailm ei pea häbisse jääma. Disainiüliõpilastele kohustuslik teos, aga teistelegi oluline," arvab kriitik ja disainer Tõnu Kaalep.

Karin Paulus on disainiajaloolane ja kriitik, Eesti Ekspressi arhitektuuri- ja disainitoimetaja. Ta õpetab Eesti Kunstiakadeemias disaini- ja interjööriajalugu. Paulus on kureerinud mitmeid arhitektuurinäitusi, kirjutanud disainist, ehituskunstist ja sisearhitektuurist.

Raamatu on kujundanud Martin Rästa.

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Disainiraamat nr 5
304 lk, ill
ISBN 978-9949-467-18-1

Täpsem info ja pildimaterjal saadaval:

Karin Paulus, karinpaulus@gmail.com, 56486961
Eva Näripea, eva.naripea@artun.ee, 5029286