Eesti disain kohtub Aafrikaga

 

GHA 65

MTÜ Mondo lähetas sel aastal teiste vabatahtlike hulgas Aafrikasse ka kaks Eesti disainerit. Endine Baltika naisteriiete disainer ning Montoni 2014. aasta rannariiete kollektsiooni looja Triin Kordemets tegeles kahe kuu jooksul Põhja-Ghanas Kongo külas peamiselt lesknaiste poolt punutud korvide ja tekstiilitoodete tootearendusega. Ugandas ja Keenias toetas kudumikaubamärgi Naiiv looja ning endine Stockholmi H&M-i juhataja Liina Viira kuue kuu jooksul naistegruppide ning erivajadustega noorte tekstiilitoodete ja ehete tootearendust.

Lisaks värvikirevatele korvidele, kottidele ja ehetele võtsid Eesti disainerid Aafrikast kaasa veel suurema pagasitäie uusi oskusi, kogemusi ja mälestusi. Tule kuulama, kuidas punutakse Bolga korve, mida kujutab endast ensansa ja millist asja ajab Vivienne Westwood Nairobi slummis.

Triin ja Liina toovad vaatamiseks-katsumiseks ka suure töö tulemusena sündinud tooteid. Kiireimatel, kel sularaha kaasas, avaneb võimalus ka kauni korvi või kandekotiga koju jalutada!
Aafrikas valminud tooteid saab osta ka 21. mail Kultuurikatlas toimuval Disainiturul: https://www.facebook.com/events/926906780707045/?ref=98

Maitsta saab ka Aafrika toite ning kuulata Aafrika muusikat!

Registreeri end üritusele Facebookis.

Enne üritust loe ka disainerite blogisid:
Triinu: http://vabatahtlikunagaanas.blogspot.com/search/label/Triin
Liina: http://www.liinaviira.com/blog

MTÜ Mondo kohta saad lähemalt uurida lehelt mondo.org.ee

Eesti disainerite lähetusi toetas Eesti Välisministeerium arengukoostööks ette nähtud vahenditest.