Disainikeskus soovitab: Disainiöö 2015

 

☞ Seminar 17.09.15 kl 10:00 Kultuurikatlas

Seminari võtmeesinejaks on Creative Cities kontseptsiooni autor Charles Landry (UK), kes viib meid ringkäigule tulevikulinna. Tiit Tammiste tutvustab nutistut ehk asjade internetti, Pekka Sivonen jagab oma unistusi tervise ja heaolu inkubaatori loomisest Soome; Jon Marshall (UK) selgitab, mis tõi koostööle Virgin Atlantic'uga disainiauhinna; konkursi Fixperts algataja Daniel Charny (UK) juhib tähelepanu asjade ja olukordade parandamise olulisusele; Villeroy-Boch Gustavsbergi disainimaailma toob meieni peadisainer Jon Eliason (Rootsi) ning 2016. aasta elustiili trende tutvustab Stefan Nilsson (Rootsi). Paneeldiskussioonis liitub disainijuhtimise spetsialist Freek Wallaard (Holland). Seminari moderaator on Ilona Gurjanova.

Vaata lisa siit.

Charles Landry-photo 3


☞ Rõivadisainietendus 20.09

EKA uus hoone - Kotzebue 1, (2.krs)

Kl 15.00 kutsetega külalistele
Kl 17.0 piletitega publikule

Arvult kümnes Eesti disainifestival aitab tutvustada tuleviku disaini olemust ning mõtiskleda muudatuste üle, mida toovad kaasa nihked disainivaldkonnas. Rõivadisaini programmis käsitleme erinevaid perspektiive, mis suunas ja kuidas võiks Eesti rõivadisainerid liikuda.

Disainiöö pühapäevane moeetendus annab valitud disaineritele võimaluse astuda teadliku ja valdkonnast laiemalt huvitatud publiku ette kontseptuaalsemas võtmes.

Tänavune teema käsitleb disaini tulevikku ehk põhjalikumalt kui sellele igapäevaelus muidu mõtlema juhtume. See, mis on juba praegu tehtud, saab mõjutama meid, kuidas sel talvel, uuel kevadel, kahe aasta või hoopis dekaadi pärast järgmisse rõivasse suhtume. Mis saab tulevikus? Mis on ettepanekud ja visioonid? Mida disainerid ise arvavad?

KALLE AASAMÄE loob omamoodi lausa mängulisi rõivaid, mille identiteedist võib lugeda välja kohalikku mastaapi ning unikaalsust. Kui aga ülemaailmne logistika, tingimuste ebavõrdsustumine ja kõikuv finantssüsteem üha heitlikumas (pliit)kliimas muudavad planeerimise loogika õnnemänguks, siis efektiivsuse ja kvaliteedi hoidmine seisneb nutikate lahenduste loomises piirkondlikku võimekust ja vahendeid silmas pidades.

Kalle Aasamae imago 001

DIANA ARNO – tõusev nimi Eesti moemaastikul. Kuhu ja kuidas edasi? Kvaliteet, eksklusiivne kangaste valik, elegants ning omane stiilitunnetus, ateljee ja butiigi rajamine, rebränding, sinna juurde paljude lisanüansside läbitöötamine on teinud ettevõttest eheda õpikunäite, kuidas areneb disainerbränd.

TRIINU PUNGITSat teab publik juba pikalt omanäolise, kunstilise ning väga eksperimentaalse rõivaloomingu kaudu. Tegu on justkui filosoofiliste rõivastega, mille kaudu otsib ja katsetab disainer uusi vorme, väljendusviise, tehnoloogiaid.

Rõivadisainietendus Facebookis

Programmi produtsent: Piret Mägi, piret.magi.design@gmail.com


☞  
DISAINIÖÖ EKSKURSIOONID: loomeettevõtteid tutvustavad ekskursioonid

Disainiekskursioon nr. 1: laupäeval, 19.09 kell 12-16
Start ning lõpp: Kultuurikatel, Põhja pst 27

Pilet: 5 € (tasuda eelmüügist pileti ostmisel või sularahas reisi alguses)
Eelregistreerumine emaili teel kuni 17.09.2015: ekskursioon@disainioo.ee

Disainiöö mitte ainult ei koonda ja too loovinimesi lähemale publikule, vaid ka viib huvilised nendesamade loovettevõtjate juurde kohale. Läheme sinna, kus luuakse disaini tuleviku jaoks ning kus tegeletakse teemadega, mis aitavad tulevikus veel paremini luua.

Tuntud (või tundmata) ning kvaliteetsete disainilahenduste taga on põnevad inimesed, kes kasutavad prototüüpide ning originaaltoodete tegemisel veidi kummalisi aparaate. Töölaud on lookas erinevatest ja kohati arusaamatutest sketšidest, ennenägematutest materjalinäidistest ja esiotsa ebaloogilisena tunduvast atribuutikast, mis kokkuvõttes meenutab ehk hoopis Tootsi taskuid. Kuid kogu see varustus on vajalik inspireeriva keskkonna loomiseks ja reaalsete toodete valmistamiseks – just nende toodete, mida saame osta poelettidelt, mis kujundavad meie elu ja loovad tulevikku.

 

☞ Filmi "Out of Fashion" /Reet Aus/ esilinastus

K 16.09 kl 19:00-20:30 @ Kultuurikatel
P 20.09 kl 15:00 @ Kultuurikatel

Me elame globaalse tarbimise ajastul kus tarbimistempo üha kiireneb. Ei ole saladus, et moetööstus on selle tarbimisralli esirinnas. Tuhanded vabrikud kolmandas maailmas ei tooda mitte ainult rõivaid erinevatele suurfirmadele, vaid ka tonnide viisi mürgiseid jäätmeid. Moedisainer Reet Ausil on ambitsioonikas plaan muuta maailma. Ausile näib, et ainus viis kahjuliku moetööstusega võitlemiseks on süsteemi muutmine seestpoolt. Film "Moest väljas" jälgib Reet Ausi teekonda Tallinnast läbi Euroopa moelavade ja Lõuna-Ameerika puuvillaväljade otse masstootmise epitsentrisse Bangladeshi. Film on üles võetud aastatel 2009 - 2014, režissöörideks Jaak Kilmi ja Lennart Laberenzi.

reeda filmOOF-foto-2

Vaata kogu programmi: disainioo.ee