12. novembril avatakse Mektory hoone

MEKTORY maja neljal korrusel paiknevad katselaborid, töötoad, õppestuudiod, konverentsi- ja demoruumid, Aasia riikide teemastuudiod, United Kingdomi stuudio ja USA nurk, mida on teretulnud kasutama nii tudengid, õppejõud kui ettevõtted, kes soovivad TTÜ ja teiste ülikoolidega koostööd teha.

MEKTORY majas avab uksed mobiilteenuste ja meedialabor. Avatakse Logistikaklastri liikmete poolt toetatud logistika ja tarneahela juhtimise innovatsioonilabor tarneküsimuste lahendamiseks arvutite ja mudelite abil ning terve korrus, kus paiknevad puidu-, värvimis-, elektroonika-, keevitus-, metalli-, mehhatroonika- ja elektrotehnika laborid erinevate prototüüpide loomiseks. Lisaks on Mektory majas veel eRiigi ja eTervise labor ning Ericssoni demotuba ja Samsungi digiakadeemia nende kaubamärkide värskeima digitehnikaga. TTÜle omaselt ei puudu ka robootika teema robotite katsepolügooni näol ning õpilasekskursioonide jaoks lisab kahtlemata atraktiivsust ka Energia Avastuskeskuse põnev ekspositsioon.

MEKTORY on koht, kus kohtuvad teadus ja turunõudlus, et ellu viia innovatsiooniprojekte, mis toovad nii ärikasu ettevõtjale, töökogemust üliõpilastele kui teadusarendusvõimalusi ülikoolile. MEKTORY on koht, kus edendatakse ettevõtlikkust ja tutvustatakse inseneeria maailma. Üliõpilased erinevatest ülikoolidest, erinevatelt erialadelt ja erinevatest riikidest moodustavad projektimeeskondi, et teadlaste juhendamisel töötada välja ettevõtetele tehnoloogilisi ja disaini lahendusi ning ärimudeleid!

Tutvu lähemalt ja tule vaata MEKTORYt