Design Leadership Programme

Grow Design Leadership Programme on mahukas töötavatele disainiprofessionaalidele mõeldud koolitusprogramm, mis toimub ajavahemikus veebruar - november 2023.

Tegemist on koolitusprogrammiga, mida on juba aastaid edukalt läbi viidud koostöös erinevate disainiorganisatsioonidega üle Euroopa. Eestis alustab 2023. a. 2. grupp.

Programmis on:

- võimalik õppida töötamise ajal;
- intensiivne näost näkku ja online suhtlus õppija ja tuutori vahel;
- värske sisu päriselust; vähe teooriat, rohkelt praktilisust ja igapäevatöö täiustamist.Programmist

Programm on mõeldud Eesti disainiprofessionaalidele ning on koostatud selliselt, et sobiks töötavatele inimestele. 

Programmi kestus on kokku 40 nädalat, mis on jagatud 4 perioodiks a’2,5 kuud, mille raames toimub ka 11 näost-näkku kohtumist.

Kohtumised on nii füüsilised kui virtuaalsed. Töömaht on keskmiselt 4 tundi nädalas.

Füüsilised kohtumised toimuvad Eesti Disainikeskuse kontoris.

Programm annab osalejatele praktilised teadmised, tööriistad ja meetodid, kuidas võimendada disaini väärtust. Programmi lõpetanust saab sertifitseeritud disainijuht ja ülemaailmse disainijuhtide kogukonna liige.


Programm koosneb 10 moodulist ja katab suure hulga erinevaid tänapäevaseid disainjuhtimise teemasid:


- Design Management;
- Design Leadership;
- Design Quality;
- Design Process;
- Design in Customer Experience;
- Design Strategy;
- Design Value;
- Design Storytelling;
- Service Design;
- Design Briefing

→ Lae alla Programmi detailne tutvustus

→ Tutvu GROW Design Leadership Programme Q&A-ga


Keda ootame programmi osalema

- Kogenud disainereid nii disainibüroodest kui ettevõtete / organisatsioonide inhouse disainereid, disainijuhte, loovdirektoreid jt mistahes disainivaldkondadest tulevaid või disainiga intensiivselt töötavaid professionaale;
- Erinevatest ettevõtetest ja erinevate disainidistsipliinide esindajaid (programm on sobilik kõigile disainidistsipliinidele, sh tootedisain, graafiline disain, teenusedisain, digidisain jne.);
- Inimesi, kellel on kirg disaini vastu.


Programmi maksumus

€ 4100 per osaleja (soovi korral saab tasuda ka osadena). Küsi Eesti Disainikeskusest ka järelmaksu võimalusi.

→ REGISTREERI Grow Design Leadership programmi


Loojad ja koolitajad

Programmi loojateks on LEGO Design Academy ellukutsujad Grow Europe.

Koolitusprogrammi juhivad PARK konsultandid ja direktorid (www.park.bz), kes on kursis kõige uuemate disainipraktikate ja suundumustega, kellel on 20+ aastane kogemus disainijuhtimises ning kes on töötanud ettevõtetega nagu näiteks Unilever, Permasteelisa, Niko, Barco, Mars, Adria, Bosch, Accell Group jt.


Koolituse kuupäevad

14. - 15. veebruar
11. - 12. aprill
20. - 21. juuni
12. - 13. september
14. - 15. november


Koolituse läbinud disainerite kommentaarid

Fotol: Grow Design Leadership Programme 1. grupp


Helen Illend: 

"Koolitusel on juttu süvendatud viisil disaini tulevikuteemadest. Kõik iseseisvad ülesanded on arendavad, nende läbi töötamine annab värske pilgu oma igapäevasele tööle. Eriti soovitan ma seda koolitust tootedisaini valdkonnas toimetavatele inimestele. Selleks, et kohalik tööstus teeks muutuse disainikesksema mõtlemise suunas, peab olema inimesi, kes on võimelised seda muutust läbi viima ja investeeringute üle otsustajaid oma teadmistega mõjutama. Kui tahad disaineritena päriselt kaasa rääkida, siis pead õppima ja arenema. 
Ennekõike andis Grow koolitus hulgaliselt teadmisi juurde, sundis mõtlema disainiteemadele, millest ma varem väga palju mõelnud pole ja andis võimaluse oma aju proovile panna. Hetkel püüan uusi oskuseid oma tööellu integreerida. Päris nii pole, et käid ühel koolitusel ära ja oled kohe suur disainijuht valmis. Teiseks oli väga oluline suhtlus teiste disaineritega, andis sissevaate teiste mõtteprotsessidesse ja tegutsemisviisidesse. Peaaegu sama palju oli õppida teiste töödest kui koolitusest endast."


Jukka Halttunen: 

"Mina soovitaksin seda kindlasti enda harimiseks ja oskuste kasvatamiseks. Koolituse töömaht ja ajaline jaotus on tehtud nii, et koolitust on võimalik läbida töö kõrvalt. Seega see sobib väga hästi töötavale disainerile. Olulisemaks teadmiseks, mida koolitus andis oli siiamaani parim terviklik vaade disaini juhtimise osas ning samuti suurte ettevõtete näol (maailmaklassi) näited disaini juhtimise osas. Kõik see oli muidugi tänu väga heale koolitajale ning koolitusportaali materjalidele."


Tanel Kärp: 

"Soovitan koolitust kindlalt teistele disaineritele, sest see aitab teil oma potensiaali paremini mõtestada ning rakendada. Koolitus on kaasahaarav, silmaringi laiendav, teoreetiliselt mahukas ent samas väga praktiline. Grow Koolitus andis eelkõige põhjaliku teadmise sellest, kuidas strateegiliselt rakendada ning juurutada disaini võimalusi organisatsioonis. Lisaks paljudele näidetele ja harjutustele andis koolitus ka tööriistad, millega saadud teadmist kohe rakendada. Koolituse läbinuna tunnen et oskan orienteeruda enesekindlamana disainijuhina ning paremini analüüsida, mõtestada, planeerida ning kommunikeerida disaini väärtust."


Pärtel Vurma: 

"Kõige suurem väärtus või mõju minu jaoks on see, et see koolitus tekitas struktuuri, süsteemi ja seosed erinevate vastutusvaldkondade vahel, mille eest disainijuht tegelikult vastutab. Kuidas kirjeldada disainiprotsessi, mõõta disaini kvaliteeti, disaini loodavat väärtust või esitleda disaini tulemeid ja kuidas kirjeldada võimalikult hästi disaini ülesannet. Nendel kõikidel on mingisugused omavahelised seosed. Õigel ajal tuleb keskenduda õigetele asjadele ja see süsteem kokku panna."


Janno Nõu: 

"Minu jaoks oli võib-olla kõige suurem leid või erisus selles, et kui varem on justkui olnud disain eraldi asi, mis suhestub äripoolega. Meie koolitaja Franz Joziasse väga tugevalt lähenes selle poole pealt, et disain sisaldub tervenisti äris. Ta on äri alaosa, ehk siis see on lihtsalt vaate vahe. Disain ei saa tulla väljastpoolt, et teha midagi ära, vaid ta peab tulema seestpoolt tegema midagi ära."