Uuenenud disainiauditi piloot ettevõttes John Blund

15. novembril viisid Eesti Disainikeskuse disainijuhid Martin Pärn ja Ionel Lehari läbi uuendatud disainiauditi pilootprojekti väikeses ja innovaatilises ettevõttes John Blund.

Disainiaudit on juba ligi 10 aastat Eesti Disainikeskuse poolt pakutavate teenuste nimekirjas olev kompaktne disainikasutuse hindamise tööriist, mida on kasutanud väga erinevad disainjuhid. Disainiauditi läbiviijate omanäolisusest tulenevalt on ka lõpptulemus olnud üsna eriilmeline, millest johtuvalt on disainiauditi üheks uuenduskuuri eesmärgiks olnud lisaks vormi kaasajastamisele, ka selle ühtlustamine. 


Ettevõte John Blund, kus uuenenud disainiaditit läbi viidi, toodab originaalse disainiga raskustekke. Raske tekk on Eesti ja Euroopa turul suhteliselt uudne toode. John Blund (tuntud ka kui Uneruno) on kahe aasta jooksul väga edukalt Eesti turule sisenenud unikaalse disainiga raskustekkidega, mida saab vastavalt kliendi vajadustele kohandada just talle sobivaks.Piloodi käigus testiti ka disainiauditi jaoks loodud uusi tööriistu, mis on mõeldud ettevõtte disainiprotsesside, kasutajate ja turu ning disainikasutuse hetkeseisu kaardistamiseks.Plaanis on korrata pilooti mõnes suurettevõttes ning seejärel, pärast arendusi ja parandusi, teha uuenenud disainiauditi vorm kättesaadavaks ka laiemale ringile. Täiendavat infot disainiauditi kohta leiad siit. Eesti Disainikeskuse esindajana oli protsessis kaasas Ettevõtluse ja innovatsiooni programmide juht Kelli Turmann.

NB! John Blundi head und tagavaid raskustekke on võimalik leida ka Disainiturult, mis toimub 15. detsembril Kultuurikatlas.