Tavex Grupi uus kuldajastu 

Tavex on Põhja-Euroopa juhtiv väärismetallide ja valuuta diiler ning müüb üle 4 tonni kulda aastas. Bit Finer’i eesmärk oli teha kontserni e-poodidele täielik uuenduskuur ja tõsta müüginumbreid.


Väljakutse algas 2014 ja kestab tänaseni (2016) ning liigume riik riigi haaval edasi. Algne lahendus täieneb iga päevaga ning peagi on tulemas juba uusi suuremaid muudatusi.

Probleem: Aegunud veebileht ja visuaalne identiteet, online potentsiaali mitte kasutamine.

Lahendus: Detailne uuring ja analüüs, e-poe täielik makeover disain ja müügile optimeerimine.

Tulemus: Viimase 7 aasta priskemad numbrid.


Tavex võttis Bit Finer’iga ühendust juba mõnda aega tagasi, sooviga uuendada enda digitaalset nägu. Probleemiks oli aegunud e-pood ja potentsiaali mitte kasutamine. Tavex asub 8 riigis ja vallutab maailma juba aastast 1991. Bit Finer’i esimeseks sihtmärgiks oli Rootsi e-pood.

Eesmärk oli ja on tänaseni lihtne - ehitada maailma kõige vingem investeerimiskulla ja hõbeda e-pood. Samm sammult. Meie ülesanne on uuendada nii disaini kui ka raputada müüginumbreid ning kasutajakogemust.

Võtsime väljakutse vastu ja lahendame seda tänaseni, sest 8 riigi ja rahvuse eripära hoiab meid pidevas arengus ning uusi riike tuleb peagi juurde.

Alustasime detailse uurimistööga ja panime kokku korraliku action plani ning juba olimegi prototüüpimise faasis. See tähendas hunnikut wireframe’e ja hüpoteese, mis viisid meid nii mõnegi põneva avastuseni.

Teades miks, mida, kuidas ja kellele andsime disaini väljakutse 2ood-ile, kes lahendas selle enam kui hästi. Peale esimest screeni oli juba kõigil selge, et oleme õigel suunal ja arvestades sihtgrupi eripärasid läks disain üsna kümnesse. See öeldud, peaksid teadma, et arendustööd ei läinud päris kümnesse kohe ja nii mõnigi juuksekarv leidis enda tee põrandale. Siiski lahendas meie arenduspartner väljakutse kenasti ära ja lennutasime lehe live’i! See on juba omaette lugu ja jätame midagi ka tulevikuks.

Lisaks pole saladus, et terve projekt on kordades suurem kui Bit Finer ise ning selles on osalenud tänaseks juba mitukümmend professionaali ning neid lisandub järjest juurde. Bit Finer’il on au olla kaptenisillal ja laeva õiges suunas tüürida, kuid käime ka ülepäeviti ise katlaruumis rasket tööd tegemas.


Kesköised Skype kõned Rootsist, mis lõppesid kihlvedudega hõbemüntide peale või lõbus õhtu kliendiga Warsawi kirevatel tänavatel võiksid hästi iseloomustada kogu toimuvat.

Jutu kokkuvõte on see, et Tavex Rootsi e-poes on viimaste aastate priskeimad müüginumbrid ning tundub, et raske töö tasus end ära. Tänaseks on veel uue kuue saanud Tavex Norra, Taani ja Poola e-poed ning uusi plaane ei jõuagi enam kokku lugeda.

Uued tuuled puhuvad ja tulemused on paremad kui varem, kuid ülistamisest on asi kaugel - arenguruumi on alati. Õnneks on esimesed lubatud tulemused kohal ja saame liikuda järgmiste juurde.

Tootevideo näidis:


Rohkem pilte ja juttu leiate siit.

"Bit Finer has put a great effort in understanding the client’s needs and we always get a fully functional product. Very cooperative, I recommend. "
- Jaan Lainurm, TavexWise

"If you would like to work with a person that is passionate, creative, has an eye for details and delivers well-made products, then give your next big project to Lauri from Bit Finer."
- Antun Corak, Tavex Sweden

Klient: Tavex
tavex.se ; tavex.no ; tavex.dk
2014-2016

Disainibüroo: Bit Finer
http://bitfiner.com/


veebidisain, Bit Finer