Tallinna loomaaia uus visuaalne identiteet

2021. aasta kevadel koostöös Tallinna loomaiaga hõikasime välja ideekonkursi loomaaiale uue visuaalse identiteedi (CVI) leidmiseks. Konkursi võitis disainiagentuur Polaar Studio, kelle loovidee “lasteraamat, mis meeldib ka täiskasvanutele” kõlas kõige enam kokku loomaaia ootusega leida muutuvale loomaaiale värske nägu, mis mõjuks ühtaegu (lastele) mänguliselt, (täiskasvanutele) intrigeerivalt ning (haridus- ja teadusasutusena) tõsiselt võetavalt.  Polaar Studio loodud CVI on ühtlasi aluseks loomaaia uuele veebilehele, mille on disaininud ja loonud veebiagentuur Okia. Oma atraktiivse näo, parema navigatsiooni ja loogilise kasutajateekonnaga võimaldab see nüüd loomaial sulle jutustada tervet loomaaia lugu.

Uus disain võimaldab ainult avalehte sirvides leida külastuseks kiirelt kasuliku teabe: millal on loomaaed avatud, kuidas kohale jõuda ja piletit osta, kuidas loomi toetada ning saad sündmuste, teenuste ja uudiste näol ülevaate sellest, mida põnevat külastusel pakkuda on.

Uuele visuaalsele identiteedile alustas loomaaed kevadel üleminekut järk-järgult ning üht-teist on veel tulemas.Loomaaia vapiloom – ilves Illu 3.0

Ajalooliselt on Tallinna loomaaial olnud kaks logo, milllel on kujutatud loomaaia kõige esimest asukat ilves Illut. Mõlema autoriks kunstnik-animalist Sándor Stern (1924-2017). Ka uus logo jätkab ajaloolist traditisooni, kuid uue põneva nüansiga.

Anname sõna Polaar Studio disaineritele Kadri-Maria Mitile ja Robi Jõelehele:

 “Meie esimene mõte oli loobuda looma kujutavast sümbolist logos ning kujundada see tekstipõhine, kuna nii graafika kui fotod on niigi kõnekad. Ent suure otsustajateringiga ideid põrgatades jäi kõlama siiski soov, et “keegi” võiks seal olla.

Variandina käis läbi ka Euroopa naarits, kes mängib olulist rolli (kohalikus) looduskaitse temaatikas, kuid leidsime siiski, et ilves on tugev piirkondlik sümbol nii liigina kui ka konkreetse isendina, kuna Tallinna loomaaia esimene asukas oli just ilves Illu. Ilves oli kaalumisel olnud variantidest ka seetõttu parim, et on juba portreena piisavalt äratuntav, tarvitsemata kujutada looma ninast sabaotsani (mõni võib ehk logos näha ka kakku, mida ei saa kuidagi pahaks panna ega muuda logo kuidagi eksitavaks).

Uudis on refereeritud Tallinna loomaaia kodulehelt.

Disainilahenduse konkursi kohta leiate infot rohkem siit.

polaar-studio