Restoran Hetk sisekujundus

Kliendi sooviks oli luua keskkond, mis pakub dünaamiliselt äraolemist terve päeva jooksul.

Koht, kus õhtusöök võib orgaaniliselt venida pikemaks väljasolemiseks, sidudes endas lounge'i ja ka klubivõimalused, kvaliteetset menüüd pakutaks ka öötundidel, ja restorani interöör pakuks eri-ilmelisi istumispaiku õdusast kaminaesisest kuni suuri seltskondi ühendava pika lauani - interjöörilahendus pidi pakkuma erinäolisi võimalusi.


Lahendus nõudis iga võimaliku õhtuse ajaveetmise etapi lahtiharutamist ja sellele vastavate lahenduste loomist. Kogu mööbel pidi olema (külastaja) poolt modifitseeritav, erinevad alad kahel restoranikorrusel mugavalt ümberkorraldatavad, et vähesel pinnal eripalgelisi üritusi korraldada. Projektile lisas hinge kuid ka keerukust asjaolu, et kogu restorani omenikering osales aktiivselt kujundusprotsessis, ja arvamusi kogunes palju, mille seast demokraatlike meetoditega parima valimine tihti väljakutseks osutus.


Restorani loodi hulgaliselt erilahendusi – ratastel ümberpositsioneeritavad diivanid, mis lubasid ruumi vastavalt seltskonna suurusele modifitseerida, koos nendega ümberpositsioneeritavad laevalgustid; eemaldatava mööbliga kohvikuala esimesel korrusel, mille valgustid trossidest tõmbemehhanismiga lubasid ala vabastada klubisaali loomiseks; spetsiaalselt valmistatud suuremõõtmeline tulease, mille ümber ka õhtuse peo ajal hubasust nautida saab; teisele korrusele Austria või Saksa kultuurile omasem pikk laud laiade pinkidega, mis ka võõraid seltskondi siduma asus jpm. Kogu eelnevat jäi esimese korruse saali ümber rõduna kulgeva teise korruse istumisalade lae keskele rajatud puidust installatsioon, millele suunatud valgustugevust aeglaselt muutvad prožektorid muutsid varjumustri ruumis igal päevahetkel erisuguseks. Hetk ei olnud kunagi ühesugune, vaid alati muutumises, võõrustades mitmesaja külastajaga pidusid kui ka väiksemaid vastuvõtte.Klient: Restoran Hetk
www.mihkelmasso.com/hetk
2013

Disainibüroo: Mihkel Masso Studio
www.mihkelmasso.com

Tootedisain, Mihkel Masso Studio, keskkonnadisain