Rahvusvaheline Puitarhitektuuri Konverents 2017

Tallinnas toimuv Rahvusvaheline Puitarhitektuuri Konverents toob üle maailma kokku tipparhitektid ning -ehitajad, kes on silma paistnud puidu innovaatilise kasutusega oma töödes. Teist järjestikust aastat paluti meilt üritusele brändi – sh. logo, värvid, kirjatüübid ja veeb. Puidukonverentsi on juba 11 järjestikust aastat korraldanud Eesti Puidu- ja Metsatööstuse Liit koostöös Eesti Arhitektide Liidu ning Eesti Ehitusinseneride Liiduga.

Lahendus
Puidu kasutus on väljakutse nii arhitektidele kui inseneridele. Et paremini toime tulla brändi ehitamise väljakutsega lõime me Puidukonverentsile kolm võtmevisuaali. Mustad jooned kujutavad endas puidu sees olevaid ringe ning 11 ringi selle aasta visuaalides iseloomustavad Puidukonverentsi vanust. Gradient kujundid on kujunduselement, mille võtsime üle eelmise aasta kujundusest, kus kontseptsiooni olulisim lüli oli kasutada elementaarseid kujundeid nagu kuup, silinder ja sfäär – kujundid, millest saab lüüa ükskõik, milliseid tervikuid lahendusi ning mis iseloomustavad puidu paindlikku kasutusvõimalust. Selle aasta kõige olulisemaks võtme kujunduselemendiks kujunes aga logos olevatest “p” ja “k” tähtedest koosnev võti. Rahvusvahelise Puidukonverentsi slogan on “Puit — homse elukeskkonna võti”, seega võtme sümbol sobis konverentsile ideaalselt.Materjalid
Rahvusvahelise Puitarhitektuuri 2017 brändil on heledad ja naturaalsed puidu toonid, mille hulka on segatud oranži ning musta. Konverentsi kirjatüübina on kasutatud Grilli Type’i loodud GT Eestit. Ühtlasi oli meie jaoks väga oluline Puitarhitektuuri konverentsi puhul kasutada trükiks vaid jätkusuutlikke vahendeid, seega kõik trükimaterjalid on tehtud naturaalsele katmata paberile.
Rahvusvahelise Puitarhitektuuri konverentsi raames toimub iga-aastaselt ka Aasta Puitehitis auhinnagala, mille tarbeks lõime ka plakatiseeria finalistidega.
 Meie loodud süsteem erinevate kujundite ning elementidega andis brändi loomisel palju mänguruumi ja paindlikkust, võtmesõnad, mis kehtivad ka puidu enda kohta.


Disainibüroo: Bynewgraafiline disain