Pabrik – Sinu teejuht paberi-, pakendi- ja trükimaailmas

Traditsiooniline trükimeedia vs digitaalmeedia
Elame info ülekülluse ajastul. Aina keerulisem on oma sõnumiga sihtgrupini jõuda. Võrreldes digikanalitega on paber muutumas eksklusiivseks kommunikatsioonivahendiks. Seetõttu jääd paberil reklaami, kaardi, kutse jm trükisega silma. Võrreldes digimeediaga annab paber, eriti disainpaber, impulsi rohkem kui ühele meelele: lisaks nägemisele saame emotsiooni paberi katsumisest, samuti selle nuusutamisest.

Tee vähem aga tee hästi!
Trükitööstus liigub kvantiteedilt kvaliteedi suunas. Masstrükis on asendunud digikanalitega, trükised on pigem kvaliteetsed, hästi sihitud ja personaliseeritud. Seda trendi iseloomustab kõige paremini pakendi-, firmagraafika ja esindustrükiste ning raamatudisaini kiire areng. Nende toodete disainimisel tahetakse eristuda ning leida uusi põnevaid lahendusi. Üha enam peetakse oluliseks materjali (paberi) valikut.

Paberi- ja trükiturg kohaneb uute väljakutsetega
Trükise või pakendi disainimisel on suur osatähtsus disaini toetaval materjali- ja trükitehnoloogia valikul. Antalise disainpaberite valik uuenes sel hooajal täielikult. Uus kollektsioon on välja töötatud arvestades tuleviku värvitoonide trende ja pakub üksteisega harmoneeruvaid kooslusi.

Trende, nagu personaliseerimine ja eksklusiivsus toetavad ka uued trükitehnoloogiad ja tootmisettevõtted. Digitrükk, nüüd ka digifoolio ja -lakk, võimaldavad toota ka keerukate trükiste ja pakendite väikeseid tiraaže hea hinnaga. Uue põlvkonna digiseadmed võimaldavad kvaliteetsemat tulemust. Paljud trükikojad on investeerinud pakendiliinidesse ja spetsialiseerunud pakendite tootmisele.

Disainer, ettevõtja, tootja – tule Pabrikusse nõustamisele!
Et leida oma idee teostamiseks kõige sobilikum pabermaterjal ja trükitehnoloogia, on mõistlik juba idee algfaasis pöörduda Antalise paberistuudiosse Pabrik, et säästa aega ja leida kohe õige lahendus. Broneerides aja nõustamisele, saad koostöös meie konsultandiga valida materjali ning nõu trükitehnika ja trükikoja valikul. Tihti tekivad head ideed ja inspiratsioon vaadates Pabrikus olevaid paberinäidiseid ja valmis töid. Disaineritele soovitame kindlasti osalemist Pabriku koolitustel.

Informatsiooni Pabriku tegemiste kohta leiad meie uuelt kodulehelt www.pabrik.ee.
Broneeri tasuta konsultatsiooni aeg ja registreeru koolitustele!