NOOR PÜSS 2022 nominent Keiu Grossberg

Noor Püss on auhind Eesti Disainiauhindadel parimale noorele graafilisele disainerile vanuses kuni 26 aastat. Sellel aastal oli nominente 4 ja nende seas ka Velveti kollektiivi kuuluv Keiu Grossberg. Uurisime Keiult, miks just graafiline disain, kust tuleb inspiratsioon, kuidas ta näeb Eesti disainimaastiku ja mis edasi?

(Foto: Erakogu)

Ma sattusin disainiga tegelema juba varateismelisena, mil kujundasin mänguplatvormidele headereid ja avatare. See arenes hobist millekski suuremaks tänu Kõrgema Kunstikooli Pallas meediadisaini õppele, mis andis disainimaailmast hea ja ülevaatliku pilgu. Oluliseks hüppelauaks pean Velveti tiimiga liitumist. Siin nägin, et hea disain pole pelgalt ilus ja funktsionaalne, vaid ka mõtestatud.

(Pildil: Restorani Humal postrid)

Enda kõige õnnestunumaks projektiks senimaani pean Tartu restorani Humal brändingut, kuna sain seal kombineerida kõiki oma seniseid teadmisi ja oskuseid: väärtuspakkumise ideestamisest keskkonnagraafika kujundamiseni välja. Pean lugu unikaalsetest lahendustest ja Humala identiteediga töötades sain parajalt palju eksperimenteerida. Siinkohal soovin tänada klienti usalduse eest! 

Minu inspiratsioon tuleb ekraanist eemal olles: inimestest, vestlustest, muusikast ja vaikusest. Kogetu salvestub kuhugi alateadvuse soppidesse, seguneb seal millekski uueks ja leiab sobivas projektis oma väljundi. 

(Pildil: Seven & Sons)

Head disaini iseloomustab minu meelest selle mõtestatus. Visuaal võib ju äge olla, aga kui see pole põhjendatud, siis pelgalt ägedaks see jääbki. 

(Pildil: Avalon.ee)

Eesti disain on küllaltki mitmekesine. Ühelt poolt annab see tellijale kindlustunde, et igale murele leidub lahendus. Teisalt on disaineritel võimalus erinevates distsipliinides kätt harjutada. 

(Pildil: Salamandrale loodud visiiitkaardid)

Ma näen ennast viie aasta pärast viis aastat vanema ja targemana :). Senine kogemus on näidanud, et tuleb see, mis tulema peab, sestap ei näe ma põhjust elule tingimusi seada. Minu unistuste klient, kellega sel ajal koostööd teen, on aktiivne, usaldav ja teotahteline. Enamasti minu koostööd sellised ongi.

Velvet, graafiline disain