Jazzkaare veeb

Kujundasime ning arendasime piirkonna suurimale jazzifestivalile uue ning kaasaegse kodulehe, mis on kooskõlas Jazzkaare visuaalse identiteedi ning festivali etteantud soovide ning vajadustega.

Probleem: Eesmärgiks oli luua funktsionaalne veeb, mida oleks lihtne kasutada ning kust oleks võimalik leida üles soovitud infot võimalikult kiirelt ning intuitiivselt. Keeruliseks tegi selle lehe planeerimise asjaolu, et Jazzkaarel on iga-aastaselt lisaks peafestivalile ka mitmeid lisa- ning alafestivale, mida lisaks aktuaalsele eristamisele peab olema võimalik leida ka pärast festivalide lõppemist. Samuti pidi vanalt lehelt üle tooma nii uudiste,festivalide kui fotode arhiiv ning panna need kuvama erineva platvormil ning struktuuriga uuel lehel. Vanal lehel puudus ka mobiilivaadete tugi.

Lahendus: Enne kujundusega alustamist tegime koostöös kliendiga probleemide ning soovide kaardistamisel põhjaliku eeltöö ning kinnitasime uue lehe ülesehituse raamistiku. Seejärel liikusime edasi kujundusega ning koostöös kliendiga leidsime sobiva lahenduse, millega sai edasi liikuda veebi arendamise faasi. Kodulehe arendasime Wordpressi platvormile.


Tulemus: Lõime lehele minimalistliku, õhulise ning funktsionaalse kujunduse, mis jätaks fookusesse sisu ning millel oleks võimalikult vähe kujunduslikke segavaid faktoreid.

Festivalide programmi leht võimaldab korraga kuvada erinevaid festivale ning alafestivale. Loodud filtrisüsteem aitab leida otsitava kontserdi kerge vaevaga üles.

Kontserdi vaade võimaldab kuvada nii erineva profiili kui esinejate arvuga kontserte.

Uudiste lehel loodud liigendus aitab leida erineva sisuga artikleid ning fotogaleriisid.Vanalt lehelt sai kategooriate kaupa imporditud ligi 4000 eelmise lehe arhiivi uudist. Lõime eraldi festivalide arhiivi vaate, kus saab kuvada juba lõppenud festivale ning kuhu impordime vanalt lehelt ka kõik juba varasemalt toimunud festialid ning kontserdid.

Jazzkaare ulatusliku fotoarhiivi kandsime üle Flickri keskkonda ja liidestasime selle kodulehega.

Koostöös Piletileviga lõime spetsiaalse Jazzkaare kujundusega piletiostukeskkonna.

Uus leht on ka täielikult kohanduv nii erinevatele mobiili- kui tahvelarvutite ekraanidele. Kuna leht on mahukas ning info sisestamise kägus tuleb pidevalt esile uusi erisusi ning soove, siis jätkame koostöös Jazzkaare meeskonnaga pidevalt lehe täiendamist ning edasiarendamist."Jazzkaare 27 toimumisaastat kajastav veebileht oli kindlasti paras pähkel pureda. Oleme tulemusega rahul ja õnnelikud, et publikul on nüüd lihtne programmi vaadata ja visuaalselt nauditav kodulehel viibida. Joni Pun on nagu meie - väiksed ja tublid ning teevad kõike südamest ja suure pühendumisega! Jaksavad tegeleda lisaks suurele pildile detailidega ning viitsivad katsetada ja proovida, et leida parimat ja erilisemat lõpptulemust. Polnud teemat, millele nad kiirelt lahendust ei leidnud! Hoiavad hästi tellija kätt ning panevad kliendi end hästi tundma jagades kogu protsessi kohta regulaarselt infot."  


Klient: Jazzkaar
www.jazzkaar.ee
2016 jaanuar

Disainibüroo: Joni Pun.
www.jonipun.com


veebidisain, UX-UI, Joni Pun