Fleximoover

Väike Norra ettevõte Fleximed AS tegeleb peamiselt invaabivahendite vahendamisega klientidele ning Fleximooveri arendus oli nende esmakordne kokkupuude tootearendusega.

Seega ei olnud ettevõttel oma arendusmeeskonda ega ka suuri ressursse kohalike inseneri- ja disainibüroodega koostööks. Ettevõtte energilisel omanikul oli kolm asja: valdkonnaga väga isiklik side, visioon kuidas teha parim võimalik trenažöör liikumispuudega noortele ja vanadele ning sihikindlus. Iseasi koostöös tehnoloogiapartner Tehnolaboriga arendas veidi enam kui ühe aasta jooksul Fleximedile maailma kõige arenenuma seadme.Probleem:
Olemasolevad tooted ei olnud piisavalt paindlikud keerukate vajadustega erinevas kasvueas patsientide jaoks. Seadmed, mis olid mõeldud jalalihaste ja liigeste käigus hoidmiseks, ei teinud korralikult kahte asja: ei võimaldanud alati patsiendi kasvule optimaalset liikumiskava ning ei suutnud toetada patsiendi põlvi tervislikus asendis. Masinad olid kohmakad, monofunktsionaalsed ja loomulikult väga koledad.


Lahendus või meetod:
Iseasi ja Tehnolabori ülesandeks oli leida viisid ja sõlmed kuidas parandada olemasolevate analoogide vajakajäämised. Kui tavapäraselt möödub uue toote arendamine peamiselt arvuti taga, siis sellise otseselt füsioloogiale ja ergonoomikale suunatud projekti puhul on töö materjalis proportsionaalselt suurem. Selleks toimusid kontaktgrupid patsientidega, kasutajauuringud ja erinevad katsetused ning simulatsioonid.


Tulemus:
Veidi enam kui ühe aastaga valmis lahendus, mis on kõikidest turul olevatest konkurentidest kõige mitmekülgsem. Selle korpus on kõigist analoogidest õhem võimaldades ka väikestel lastel mugavat kasutust. Reguleeritav pedaalide pöörlemisdiameeter ja pedaalikorvid võimaldavad laia kasutajate vanuse- ja kasvuvahemikku alates 3. eluaastast. Intelligentne juhtimissüsteem kontrollib patsiendi jalgade tööd, tunneb ära krambid ja reageerib neile. Lisaks ridamisi väiksemaid ja suuremaid detaile ning omadusi, mis tagavad parema kasutusmugavuse nii patsiendile kui protseduuri läbiviijale.


Klient: Fleximed as
http://www.fleximed.no/fleximoover.html
2014

Disainibüroo: Iseasi
www.iseasi.ee


Tootedisain, iseasi