Huum Drop elektrikeris

Kliendi sooviks oli alustada Eestis kui saunakultuuri aus hoidvas riigis saunakeriste tootmisega, ning esimeseks eesmärgiks seati elektrikerise disainilahenduse väljatöötamine.

Ettevõtte sihiks oli toota konkurentide omadest eristuvaid keriseid, mida vürtsitas idee kaugjuhitavast kerise juhtpuldist. Lähteülesanne oli väga lahtine, puudus ka kaubamärk ja ettevõtte avalik kuvand, mis andis loometöös meeldivalt suure vabaduse.Kerise projekteerimisel sai eesmärgiks võetud ennekõike elektrikerise pakutava saunakogemuse parendamine, ja kerise defineerimine sisekujunduselemendina. Turulolevad elektrikerised kippusid pakkuma n.ö. kuiva sauna, mistõttu suurendati oluliselt kerisessemahtuvate kivide massi loomaks kvaliteetsema saunaruumi sisekliima.
Kerise välimuse loomisel võeti aluseks saunakogemuse sotsiaalne ja emotsionaalne olemus, mis tõlgiti ümber vormikeelde ja valati strukturaalselt loogiliseks, korvikujuliseks ribistikuks, mis suurt hulka kive koos hoiab. Konkurentide tooted kippusid olema tööstusliku ja raske välimusega, samas kui saun on meeleolukate ja pehmema olemisega kohtumiste paik.


Tulemuseks on keris, mis annab puuküttekeristele sarnase pehme ja kauakestva leili, ning mille välimus torkab silma müügiletil, olles oluliseks osaks ettevõtte avalikust kuvandist. Toode on pälvinud mitmeid auhindu ning müügil mitmes riigis üle maailma. Disaini kaasamine ettevõtte varajases elujärgus lubas mugandada disainiprotsessis loodud väärtuste ümber ka ärimudeli ja imagoloogilised lahendused.Auhinnad:
Red Dot: Product Design 2015 - Äramärkimine
Eesti disaini auhind BRUNO 2014 - Äramärkimine
Eesti Disainiauhinnad 2015 - Publikupreemia
Tallinna Ettevõtlusauhinnad 2014 - Rakenduslik teadustöö, I koht
Eesti Sisearhitektide Liidu Aastapreemiad 2014 - Nominatsioon, publikupreemia


Klient: Huum OÜ
www.huum.eu
2012

Disainibüroo: Mihkel Masso Studio
www.mihkelmasso.comTootedisain, Mihkel Masso Studio